Рим - 22 тема

  • 36 251
  • 737
  •   1
Отговори
# 675
  • Мнения: 7 870
Мария, честито второ предложение за брак! ❤️
Може да го направиш традиция. 😊
Може ли да споделиш инфо за хотела--името, телефона.

# 676
  • Стара Загора
  • Мнения: 1 279
Благодаря Simple Smile
Бих казала за хотела, че е за хора без претенции, място да спиш и да се къпеш. На нас ни излезе 246 лв за три нощувки без закуска за двамата, като 211 лв ми изтеглиха от картата и 18 евро платих на място за някаква тур.такса. Закуската е вери симпъл за 4€. Единственото, което не ми хареса е, че стаята гледаше към булеварда и беше адаки шумно, добре че бяхме много уморени Simple Smile.
Съветвам да искате цени по имейл/ телефон и да сравните със сайтовете, че на рецепция може само да са ме омагьосвали.


# 677
  • Мнения: 7 870
Благодаря за отговора. ❤️
Ще имам предвид това, което си писала.
Ние не сме от претенциозните, така че ще видя дали ще има места за нашите дати.

# 678
  • Там....където всичко е възможно ....
  • Мнения: 745
Maria Dimova хубави преживявания си имала !

Аз да попитам има ли стоянка с таксита пред летището ? Ако вали ми се иска да сме с такси.Може ли без да съм си резервирала да си намеря такси на летището?

Cosima добавих доста от църквите който си споделила.Благодаря!

Lady Vengeance добавих и Трастевере  в ден  4 .Благодаря за напътствията!


Намерих къде стоят с картата. Само дето търсих жълти струпани коли ,а те бели били...

Последна редакция: чт, 19 дек 2019, 23:38 от kras8204

# 679
  • Мнения: 2 031
Таксита има пред летището, но внимавайте, защото към центъра взимат скъпо, не е фиксираната цена от 30 евро. Оправдават се със трафика. Питайте предварително за цената. Моята дъщеря последният път ми разказва, че имали големи разправии, искали мисля, че 60 евро до Навона, тя се ядосала и повикала от приложението такси, таксиметровите шофьори започнали да се карат, ужас, също като тук. И въпреки всичко цената пак била около 45 евро, не колкото е фиксираната.
Иначе в обратната посока винаги са ми вземали 30 евро.

# 680
  • Мнения: 430
Здравейте. Възможно ли е човек без да говори чужд език да се справи сам на екскурзия в Рим? Ще се объркам ли, ако отида самостоятелно? С агенция ми се вижда много скъпо.

# 681
  • Мнения: 2 344
Малко трудно без никакъв чужд език, според мен.
Всъщност с подходяща карта на български език на Рим и ако имаш гугъл преводач под ръка /макар, че не може много да му се вярва/ и ако си по-уверен и пробивен, не е невъзможно.

# 682
  • София
  • Мнения: 326
Здравейте. Възможно ли е човек без да говори чужд език да се справи сам на екскурзия в Рим? Ще се объркам ли, ако отида самостоятелно? С агенция ми се вижда много скъпо.

Абсолютно възможно е! Италианците са отзивчиви - много не говорят езици, но са винаги готови да помогнат - с жестове, с обяснения по карти. А и с умните телефони и интернет е още по-лесно. Аз бих Ви препоръчала да си вземете за всеки случай и една физическа карта - понякога на нея можете да посочите адрес и да я  дадете да ви покажат посоката, което с телефон е по-рисковано.

Напишете си и едно листче с контакт, който говори чужд език, нещо от рода на "Не говоря езика, моля обадете се на този номер", за Ваша сигурност.

Можете и да си вземете разговорник. Едно време ходих до Париж и няколко седмици преди това почти бях назубрила разговорника, защото знаех както ще ми трябва - как да купя билет, как да купя храна.

И като се подготвите предварително с маршрут, къде какво трябва да направите, не мисля, че ще имате проблем.

# 683
  • Мнения: 430
Благодаря за отговорите.

# 684
  • Вестерос
  • Мнения: 38 247
И запомнете, че в метрото не пише Exit за изход , а Uscita

# 685
  • Мнения: 2 344
И запомнете, че в метрото не пише Exit за изход , а Uscita

То на повечето места си пише само на италиански, менютата в ресторантите също.
Можеш да си вземеш разговорник за основните думи за елементарна комуникация на италиански.

# 686
  • Мнения: 3 330
Няма проблем. Научете няколко основни думи на италиански. Ние взехме сина, за да се справя на английски, а се оказа, че няма нужда.

# 687
  • sofia
  • Мнения: 183
Привет, предстои и на моето семейство пътуване за 3 дни в Рим:)))Изчетох подробно темата и благодаря за всички насоки. Питането ми е може ли да се обикаля пеша отвън около Колизеума, Арката, Форума, Палатин ( този кръг)мислим да не влизаме.? Благодаря. После Устата и Колоната.
Ще напиша и мой примерен маршрут за насоки от Вас.Прекрасни сте

# 688
  • Мнения: 2 031
Да, може да обиколите отвън Колизеума, Арката, част от Форума се вижда доста добре от виа Фори Империали и зад  Капитолийските музеи има хубава гледка към него.Само Палатин е на високо и нищо не се вижда. Част от него можете да видите от Чирко Масимо.

# 689
  • sofia
  • Мнения: 183
Благодаря ти
Flowers Hibiscus

Да, може да обиколите отвън Колизеума, Арката, част от Форума се вижда доста добре от виа Фори Империали и зад  Капитолийските музеи има хубава гледка към него.Само Палатин е на високо и нищо не се вижда. Част от него можете да видите от Чирко Масимо.

Общи условия

Активация на акаунт