Рим - 22 тема

  • 36 299
  • 737
  •   1
Отговори
# 690
  • Мнения: 7 640
Чакам примерния ви маршрут и план за трите дни Blush

# 691
  • sofia
  • Мнения: 183
1ви ден
-Пристигане рано сутринта. С гр.транспорт от Термини до Колизеума. Обиколка пеша отвън около него, Арката,Устата и Форума.
По обяд до хотела и после Ватикана.
2ри ден
-сутринта рано Треви, Испанските стълби, Навона, Пантеон
-обяд и разходка в Трастевере
-по стъмване заради светлините отново около Треви
3ти ден
сутринта обратно за родината

# 692
  • София
  • Мнения: 326
1ви ден
-Пристигане рано сутринта. С гр.транспорт от Термини до Колизеума. Обиколка пеша отвън около него, Арката,Устата и Форума.
По обяд до хотела и после Ватикана.
2ри ден
-сутринта рано Треви, Испанските стълби, Навона, Пантеон
-обяд и разходка в Трастевере
-по стъмване заради светлините отново около Треви
3ти ден
сутринта обратно за родината

Препоръчвам от Термини до Колизеума да сте пеша - минава се покрай Санта Мария Маджоре, където за първи път са били осветени славянските православни книги и славянският език е обявен за литургичен. След нея пък се намира Сан Пиетро ин Винколи със статуята на Моисей на Микеланджело. И веднага след това е Колизеумът. Ходенето е приятно, а и е спускане. Между Сан Пиетро ин Винколи и Колизеумът пък се  е намирало ателието на Асен Пейков, може да ви е интересно.

# 693
  • Мнения: 2 031
Ателието на Асен Пейков се е намирало на виа Маргута, до Колизеума е ларго Асен Пейков.

# 694
  • София
  • Мнения: 326
Да, моя грешка.

# 695
  • Пловдив
  • Мнения: 2 171
Здравейте, пътешественици!
Рим ми е следващата мечтана дестинация и мисля да я осъществя.
Засега чета това, което сте писали, но искам да попитам вече посетилите града относно района за настаняване.
Добре ли е като локация около Ватикана? Това централната част ли е или да търся нещо около Навона?!

# 696
  • Вестерос
  • Мнения: 38 249
Около Навона е по-централно

# 697
  • Мнения: 102
Здравейте!Предстои ми пътуване до Рим за пръв път. Ще имам 4 пълни дни. Изчетох цялата тема и имам няколко въпроса:
1. Може ли да се посети само базиликата Св. Петър с качване до купола и площада във Ватикана. Т.е. да не се влиза във музеите?
2. Билети за градския транспорт се продават по бутки и билетни машини, ако съм разбрала правилно? Не се продават от шофьора така ли?
3. Ще съм в Рим края на февруари. За какво време да се подготвя?
4. Някакви препоръки за търговски център за евентуален пазар за подаръци и т.н.
5. Набелязала съм си следните забележителности:
Ватикана, Колозеум+РФ+П, Св. Климент, Пантеона, фонтана Ди Треви, площад Навона, площад Испания, Траставере и паметника на Петко Войвода.Всичко което мога да видя допълнително ще е плюс.
Как да ги групирам по дни според вас като се има предвид отстоянието едно от друго?Ще отседна около гара Термини.

# 698
  • София
  • Мнения: 127
Здравейте!Предстои ми пътуване до Рим за пръв път. Ще имам 4 пълни дни. Изчетох цялата тема и имам няколко въпроса:
1. Може ли да се посети само базиликата Св. Петър с качване до купола и площада във Ватикана. Т.е. да не се влиза във музеите?
2. Билети за градския транспорт се продават по бутки и билетни машини, ако съм разбрала правилно? Не се продават от шофьора така ли?
3. Ще съм в Рим края на февруари. За какво време да се подготвя?
4. Някакви препоръки за търговски център за евентуален пазар за подаръци и т.н.
5. Набелязала съм си следните забележителности:
Ватикана, Колозеум+РФ+П, Св. Климент, Пантеона, фонтана Ди Треви, площад Навона, площад Испания, Траставере и паметника на Петко Войвода.Всичко което мога да видя допълнително ще е плюс.
Как да ги групирам по дни според вас като се има предвид отстоянието едно от друго?Ще отседна около гара Термини.
Купете си предварително билети за Ватикана и Колизеум, след това си направете маршрут, ще имате време и за други забележителности. Може да посетите и само базиликата Св. Петър, но горещо ви препоръчвам музейте, не ги пропускайте! За времето следете сайтовете непосредствено преди тръгване. Сувенири има навсякъде, аз лично търговски центрове не съм гледала. Приятни емоции!

# 699
  • София
  • Мнения: 102
Здравейте, Римска Сила!😘Била съм в Рим неколкократно преди време. Сега ще пътувам сама с едното дете - подарък за неговия 10-ти РД през април. Предстои да ви питам много неща, макар да съм поизчела темите до сега, но в момента ми хрумва (вероятно към живеещите в Рим мацки) - има ли парк с катерушки, такива не бебешки, а за по-големи деца - с въжета, стълби, имитации на стени за катерене, преходи за преодоляване и т.н.? Благодаря предварително!❤Например :

# 700
  • Мнения: 9
Здравейте, един бърз въпрос. В момента сме в Рим, къде може да отидем на шопинг? Благодаря ☺️☺️☺️

# 701
  • София
  • Мнения: 326
Здравейте, един бърз въпрос. В момента сме в Рим, къде може да отидем на шопинг? Благодаря ☺️☺️☺️

https://porta-di-roma.klepierre.it/ - Porta di Roma. Обаче от Термини с автобус е около час пътуването.

# 702
  • Пловдив
  • Мнения: 2 171
Аз още съм в чуденка за района на настаняване. Доста места се предлагат и не мога да реша. Вариантите ми са гара Термини или около Ватикана от страната на реката - в посока Навона.?

# 703
  • Стара Загора
  • Мнения: 1 279
Аз още съм в чуденка за района на настаняване. Доста места се предлагат и не мога да реша. Вариантите ми са гара Термини или около Ватикана от страната на реката - в посока Навона.?

Аз избрах района на Термини, защото връщането ни беше рано сутрин и беше по-удобно да вървя малко до гарата, отколкото да търся с какво да стигна до Термини в 5 сутринта. Обаче доста походихме пеш Simple Smile.

# 704
  • България
  • Мнения: 430
Аз още съм в чуденка за района на настаняване. Доста места се предлагат и не мога да реша. Вариантите ми са гара Термини или около Ватикана от страната на реката - в посока Навона.?

Аз избрах района на Термини, защото връщането ни беше рано сутрин и беше по-удобно да вървя малко до гарата, отколкото да търся с какво да стигна до Термини в 5 сутринта. Обаче доста походихме пеш Simple Smile.
Декември бяхме в https://www.booking.com/hotel/it/cairoli-interno-9bb.es.html
Много удобно.

Общи условия

Активация на акаунт