Инсулинова резистентност и отслабване - Тема 15

  • 27 373
  • 743
  •   1
Отговори
# 405
  • Мнения: 4 697
Аз пък шоколад без захар не съм намирала. Затова си го правя от какао и кокосово мляко. Много ми харесва, нищо че е горчив.

# 406
  • Sofia
  • Мнения: 26 686
Не разбрах стевията защо не е подходяща?

# 407
  • София
  • Мнения: 16 219
Не разбрах стевията защо не е подходяща?

Защото всяко усещане за сладко в устата, независимо дали е захар или заместител, ни вдига инсулина.

# 408
  • Мнения: 8 253
Не разбрах стевията защо не е подходяща?

Първи пост на тази тема
"11. Подсладители и ИР
  Защо не трябва да се ползват подсладители?
  (http://old.bg-mamma.com/?topic=1099164.msg38388072#msg38388072)"
Коментирахме в предишната тема доста, този пост е много информативен. Провокирането на производство на инсулин се отнася се за всички подсладители - стевия, аспартам ...

# 409
  • София
  • Мнения: 19 485
От 1 седмица си самопредписах Глюкофаж 500 мг вечер, докато се видя с ендото и ми предпише нещо, макар по телефона тя ми звучеше прекалено оптимистично. Спря да ми се яде тесто, преди умирах за него. Имах безсъние - почти изчезна, не зная инсулинът има ли нещо общо, но е чудесно.
Най-много ми липсват картофите  Sad
Не искам Метформин вечно, ще го пия само докато се раздвижа и по-нататък - добавки, спорт и диета.
Имам известен дискомфорт в стомаха или червата, но съм с гастрит и колит, та не ме учудва.
Конкретни въпроси:
1. Имате ли идеи с какво да си затегна малко стомаха? Mr. Green
2. По кое време на деня е най-добре да се пие магнезиев цитрат и в каква дозировка?
3. Дали след време ще мога да хапвам поне на закуска овесени ядки или киноа? Не мога да не закусвам, точно така си докарах гастрита

# 410
  • Мнения: 32 523
Cuckoo, да ти имам проблема.
Ама по цял ден ли имаш разстройство? Ако не, по-добре отколкото запек.
1.Иначе бананите запичали. Пектина също помагал.
Ориз, ама за ИР не е добра идея.
2.Цитрата - вечер. Ако взимаш вит. Д, го прави сутрин, че дърпа магнезия.
3. Само това ли мислиш да закусваш? Ако е така лошо. Аз примерно омесвам с протеин. Много малко елда или киноа с извара. Сега съм на ядки и кисело мляко и чия, че ми писна изварата. Понякога пък закусвам  сирене котидж.
На мен и плодовете са ми сутрин с кафенцето, пък закуската преди да тръгна за работа.
Иначе аз проблем с цикъл и хапчето не съм имала.
Цикъла ми се нормализира когато намалих страшно много сладкото. Що годе си идва навреме, само дето понякога е 5 дни, понякога 6, а отскоро 7 пак си стана. Абе нали идва, не се оплаквам  Laughing

# 411
  • Sofia
  • Мнения: 26 686
Ох,този цикъл,пак закъснява....може ли да е от метфогамата?
Беше започнал да идва редовно,този месец пак ще има изненади Tired Face

# 412
  • София
  • Мнения: 19 485
Cuckoo, да ти имам проблема.
Скрит текст:
Ама по цял ден ли имаш разстройство? Ако не, по-добре отколкото запек.
1.Иначе бананите запичали. Пектина също помагал.
Ориз, ама за ИР не е добра идея.
2.Цитрата - вечер. Ако взимаш вит. Д, го прави сутрин, че дърпа магнезия.
3. Само това ли мислиш да закусваш? Ако е така лошо. Аз примерно омесвам с протеин. Много малко елда или киноа с извара. Сега съм на ядки и кисело мляко и чия, че ми писна изварата. Понякога пък закусвам  сирене котидж.
На мен и плодовете са ми сутрин с кафенцето, пък закуската преди да тръгна за работа.
Иначе аз проблем с цикъл и хапчето не съм имала.
Цикъла ми се нормализира когато намалих страшно много сладкото. Що годе си идва навреме, само дето понякога е 5 дни, понякога 6, а отскоро 7 пак си стана. Абе нали идва, не се оплаквам  Laughing
Ей да, бях забравила за пектина, ще си разтворя.
Как банани, точно те не са ли анатемосани при ИР? newsm78
Чията мисля, че също разхлабва и се яде не повече от 2 с.л. дневно, май така съм чела.
За закуската - имам предвид, че сега ям предимно сирене/колбас/яйца. За изварата бях забравила, още ми е трудно да си измислям яденетата.
Цикъл нямам от 2016, подозирам, че може ИР да е причината. Възможно ли е при диета и хапчета пак да ми дойде след такава дълга пауза?

# 413
  • пак там
  • Мнения: 2 885
Аз закусвам най-често бъркани яйца със сирене и нещо месно вътре. В комбинацията на кафе с животинска сметана ми действа прекрасно.

Малко ми е странна закуската от овесени ядки - два пъти съм си правила, и двата пъти половин час по-късно бях зверски гладна, а и противно на общото мнение, като виден темерут се запекох.

Ако ми писне стандартната закуска - разнообразявам със салата със сирене и месо.

# 414
  • Мнения: 32 523
Да бе вярно, че бананите не са много за ИР. Ами аз вече си ги ям чат пат. Ама аз мога. Смисъл, два пъти в седмицата ще хапна половин банан.
Ех, ако чията разхлабваше  Laughing
Ама аз си има проблем с ходенето по голяма нужда.
Колбасите ги разкарай. Яж месо, чисто, а не консерванти и куп други незнайни глупости, които има в колбасите.
Аз си купуваш кашкавалена извара от Вършец принципно. Понякога от Ракево.
Лъжица и половина елда или киноа накисвам във вряла вода. Тръскам и малко сол, защото установих, че не кипва сутринта като варя. Сутринта варя. Понякога добавям малко масло и слагам повечко извара. На мен ми е вкусно.
За цикъла - я си купи прим оил. Пий две на ден след обяд и вечеря. Не може да не ти стане редовен от това. Вечерна иглика е това, прочети за нея. Освен това е и добавка за ИР.

# 415
  • София
  • Мнения: 19 485
Да бе вярно, че бананите не са много за ИР.
Ех, ако чията разхлабваше  Laughing
Храносмилателни разстройства – поради многото фибри в семената от чиа те могат да причинят подуване и газове при хората, които често ги използват - копнах го отнякъде
Колбасите ги разкарай. Яж месо, чисто, а не консерванти и куп други незнайни глупости, които има в колбасите.
За цикъла - я си купи прим оил. Пий две на ден след обяд и вечеря. Не може да не ти стане редовен от това. Вечерна иглика е това, прочети за нея. Освен това е и добавка за ИР.
Аз си пия игликата от известно време, заради кистички в гърдите и други женски неволи. 2 х 500 мг добре ли е, така ми е предписал гръден хирург.
Под колбаси имам предвид варено-пушен бут/врат/филе. Не че и там няма консерванти, но поне не са смлени рога, копита и т.н.
Иначе си правя сама салам, подобен на телешкия, само от свинска кайма.
Изварата много върви с домати/чушки, това мога да го ям с месеци.

Последна редакция: вт, 21 май 2019, 12:28 от Cuckoo

# 416
  • Мнения: 32 523
От колко време пиеш? При мен поне след месец имаше ефект.
2 на ден е добре. Но аз в началото карах на 4. Тоест 2 по 2. Май беше 2 седмици.
Под консерванти имам предвид Е-та и всякакви други неестествени боклуци.
Затова казвам чисто месо, чиста храна, тоест палео.
Ако сама си правиш колбасите и знаеш, че са само от месо - ок.
Може и извара с домати и чушки да пробвам нататък. Тоест на нарежа една червена чушка, един домат, малко извара, малко сол?
Може, ама дали  ще ми е вкусно  Laughing
Ще пробвам нататък.
Понякога имам подуване и газове, ама не и разрешаване на проблема с акането.
И чията не ми е всеки ден. Понякога е всеки ден, но е малко количество.

# 417
  • BG
  • Мнения: 4 459
Ще прочета тези дни темата за шунковарните, или нещо подобно беше,  отдавна се каня и ще пиша после, ако някой се интересува.

# 418
  • София
  • Мнения: 1 434
Закусвам нищожно и аз заради гастрит. Иначе хич не ми се яде, но кафе на гладно е бруталия за стомахът ми.
Шунките и филетата се правят от една розова каша ( виждала съм я), в която и технолозите не знаят какво точно има. Само ще спомена "кожна емулсия" и поне на мен ми се No Mouth Бърка се с лед и се добавят водозадържащи саламури. Как го докарват на месо да прилича не знам. Ако изобщо купувам подобни неща, то са по над 25 лв./кг. Не, че е гаранция, но все пак е някаква индикация за качество. Скъпите магазини за италиански и испански колбаси, където се вижда, че си е месо, а понякога направо от бута ги режат. Само тогава купувам, освен немската шунка от Лидл, която е наистина добра. Купувам и бекон. Все си мисля, че не му правят кой знае какво. Някоя саламура, от която се набухвам със сол и плащам за вода Simple Smile Добра идея е да си купувате телешки език. Сварява се в тенджера под налягане и кеф ти студен за колбас, кеф ти в масло или в някой аламинут на тиганче със зеленчуци.
Шкембето също. И на него нищо не му правят освен да го "перат". На чорба ми се дояжда хляб, но си правя нещо като яхния на принципа на сос болонезе, но с шкембе, а не кайма. Пак в масло на фурна с кашкавалче и гъби и т.н.
Елора, понеже магнезият в по-големи количества разхлабва стомаха, дали пък да не пробваш да увеличиш и да видиш за ефект с WC. Просто хрумка.

# 419
  • Мнения: 32 523
Чудя се да ти кажа. Марката е NOW 200 mg.
Та не знам по две ли да взимам. Няма ли да е множко?

Общи условия

Активация на акаунт