Първите ни ЮНСКИ бебчета – Диана и Калоян ще бъдат нашите късметчета - Тема 7

  • 25 121
  • 754
  •   1
Отговори
# 735
  • Мнения: 227
Аз съм само с 10кг отгоре, но болките са ми същите и то много силни... В кръста и коленете особено..така че да не ви притесняват килограмите 😁

# 736
  • Сандански
  • Мнения: 230
Аз съм 34+4 и съм 12кг, а с миналата бременност толкава отидох да раждам.
И аз от тази седмица съм на полижинакс също, въпреки че много ме притеснява, че в листовката пише не се употребява по време на бременност и кърмене. Преди време ми го изписаха въпреки че уж микробиологията ми беше чиста. Аз не го слагах. Сега лекаря по здравна каса каза че ми е ок микробиологията, а докторката, при която ще раждам ми го изписа.  Иначе някъде от 3-4 месец съм си с течение,което ту се засилва, ту намаля.

# 737
  • Мнения: 2 523
Не се притеснявай за полижинакса, аз и миналата бременност го слагах, без да имам гъбички, а сега колко неща слагам... Аз съм 35+1 и съм +15,5 кг. Не ме притесняват, не се тъпча, ще си ги сваля.

# 738
  • Мнения: 1 134
В 34+3 съм +17 и вече определено ми тежат килограмите. Онзи ден се претоварих откъм чистене и едва се свивах в кръста след това. Вие при болки мажете ли се с някакъв гел? В първия триместър знам, че повечето гелове са противопоказни, но за сега нямам идея.

# 739
  • Мнения: 370
В 34+5 съм +9 кг.,може и 10 да са станали. Но определено имам болежки,едвам ставам от леглото,а на тонове е някакъв ужас с това лежане по гръб. Не съм „мечка”,но си ми тежи. Първата бременност ми беше преди 12 год. Огромна разлика,явно съм си остаряла!😁

# 740
  • София
  • Мнения: 4 011
Тая бременност качих 10, излезнах от родилното с 6 по-малко. Сега обаче е най-трудната част според мен. И предния път и сега предполагам, че така ще стане, ще кача най-много докато кърмя. Постоянно ми се хапва нещо, аз като бях бременна не бях толкова лакома...

Последна редакция: пт, 24 май 2019, 13:58 от ditmade

# 741
  • Мнения: 227
За мазане на кръста,аз и в осмия месец питах и моята Аг категорично забрани Sad каза,че мога да се облекчавам само със смяна на позицията и масаж

# 742
  • София
  • Мнения: 888
Здравейте,
Отдавна не съм се включвала, но много се радвам на новините за бебоците Heart Eyes
Да са здрави, да хапват добре и да растат с усмивка!
Аз също съм вече официално в деветия, 36+2. Магнезия и на мен ми го спират след седмица.
Преди 4-5 дни навехнах крак слизайки от тротоара, просто се приземих на колене. Поплаках си малко, защото си представих, че можеше да съм сама, а не успях да стана. ММ ме вдигна и едва се довлачих до нас. Куцах 2-3 дни и мазах с гел, студени компреси, вече е по- добре. Радвам се, че и бебето не се разбърза в този момент.
Стискаме зъби още малко и ще минат всички неудобства Hug

# 743
  • София
  • Мнения: 4 011
Ох, като го разказа това и се сетих как бях излезнала с баткото ( на 2 години) и аз с големия корем. Пресичам улицата и той се спъна и аз докато погледна и го вдигна, направих крачка напред и стъпих на един канал, за нещастие едната решетка беше счупена и крака ми пропадна вътре. Хем ми беше смешно, хем ми се дорева, защото никой не ми помогна да стана и аз едва едва излазих от канала.Joy

# 744
  • Мнения: 6 583
Невролог ми изписа Тендивал за мазане. Имам болки в тазобедрените стави. Не мога да кажа, че облекчава особено Rolling Eyes
Иначе и аз съм +12 кг вече в 35-36 г.с., но болките в таза не са от кг, а от разширяването и подуването на самите връзки. Нормално е, тялото се подготвя за раждането Sunglasses

# 745
  • Мнения: 439
За килограмите да кажа, аз отидох да раждам в 37 г.с. с 17 килограма отгоре. Все още не съм се мерила, есна седмица по-късно, но днес си чакам кантара и ще се измеря. Със сигурност има нещо смъкнато. В болницата след като родих и на другия ден имах зверски апетит, ядех всичко, което ми попадне пред очите. За сега положението е по-добре, но ще видим, започва трудната част със свалянето. Simple Smile

П. П. Забравих. Честит празник, момичета!

# 746
  • Мнения: 892
ditmade, не се бях замисляла какво може да ми се случи след раждането. Последните 3 месеца не съм качила грам, заради ужасните киселини, ама какъв апетит може да ми се отвори после, както сега съм постоянно гладна.. Simple Smile
Момичета, да се похваля, имаме си дата за секцио - 6-ти юни (37+1). Другата седмица съм на консултации с кардиолог и анестезиолог + кръвни и стискаме до следваща.
Нямам търпение вече да се запозная с бебки и да почна да мачкам тези крачета палави, дето ми правят корема триъгълен Blush
Честити нови бебчета! Heart

# 747
  • Мнения: 314
ditmade, не се бях замисляла какво може да ми се случи след раждането. Последните 3 месеца не съм качила грам, заради ужасните киселини, ама какъв апетит може да ми се отвори после, както сега съм постоянно гладна.. Simple Smile
Момичета, да се похваля, имаме си дата за секцио - 6-ти юни (37+1). Другата седмица съм на консултации с кардиолог и анестезиолог + кръвни и стискаме до следваща.
Нямам търпение вече да се запозная с бебки и да почна да мачкам тези крачета палави, дето ми правят корема триъгълен Blush
Честити нови бебчета! Heart


И моето секцио е за 06.06 ще съм 38+1 дано да устискаме с бебо до тогава Simple Smile

# 748
  • Мнения: 1 694
Аз съм качила само 6кг в 36+2 , ама то и бебето е дребно, уж ям, ама... аз и с предната бременност така и после като кърмих качих поне 5 кг въпреки ежедневните разходки по 20 км

# 749
  • Мнения: 1 134
Аз съм качила само 6кг в 36+2 , ама то и бебето е дребно, уж ям, ама... аз и с предната бременност така и после като кърмих качих поне 5 кг въпреки ежедневните разходки по 20 км
Момичета, някой друг качил ли е при кърмене? Disappointed Relieved С моите +17 в 34+3 не виждам накъде повече мога да кача, ще се пръсна по шевовете. Направо се отчайвам.

Общи условия

Активация на акаунт