Лазерна корекция при висок диоптър далекогледство

  • 1 487
  • 3
  •   1
Отговори
  • Мнения: 32
Здравейте, пускам нова тема, защото почти нищо няма из форумите за лазерната корекция при далекогледство, а ми предстои такава след няколко дни и ще съм много благодарна, ако някой се отзове.

Имам висок диоптър далекогледство +6.00 и +5,00. Ходих в две клиники, в които ми казаха различни диоптри, които могат да се премахнат по два различни метода - TransPRK и Lasik. Спрях се на втория като ми казаха, че могат да премахнат макс до +4,50 диоптъра и че ще има остатъчен диоптър. Доста четох по темата и разбрах, че с лазер могат да се коригират до +6,00 диоптъра. Попаднах на един пост за коригирани +5,50 диоптъра и започнах да се колебая дали няма възможност и при мен да стане така.
 
Има ли някой, който си е правил корекция на висок плюсов диоптър и какъв е резултатът? Интересува ме също така при кой доктор и в коя клиника, тъй като това са основните фактори - специалист и апаратура. Сърдечно благодаря предварително!

# 1
  • Мнения: 1 306
Чете ли темата за лазерните операции и вариантите да имаш лош "късмет" или както докторите се оправдават неуспешните 5% (95% уж нямали проблеми). На мен 5% риск ми изглежда доволно голям. Представи си 100 човека оперирани за 2 дни и от тях - 5 прецакани.

# 2
  • Виена
  • Мнения: 12
До gabriela , Аз си направих успешна лазерна корекция на зрението на 22.03.2019 г . в Истанбул, не виждах на  далече , един доктор ден преди корекцията ми изписа очила (- 6,5 /-8,5 диоптъра) , но слава богу на 22 .03 уцелих правилният лекар в Турция , който ми корегира зрението и до ден днешен аз съм му благодарен за стореното. Там в Истанбулската клиника корегират както късогледство така и далекогледство . Мога да помогна с информация на всеки нуждаеш се  .

# 3
  • Мнения: 1
До gabriela , Аз си направих успешна лазерна корекция на зрението на 22.03.2019 г . в Истанбул, не виждах на  далече , един доктор ден преди корекцията ми изписа очила (- 6,5 /-8,5 диоптъра) , но слава богу на 22 .03 уцелих правилният лекар в Турция , който ми корегира зрението и до ден днешен аз съм му благодарен за стореното. Там в Истанбулската клиника корегират както късогледство така и далекогледство . Мога да помогна с информация на всеки нуждаеш се  .
Здравейте, можете ли да споделите клиниката и да дадете малко повече ообратна връзка, близо година след операцията?
Скрит текст:
Здравейте, пускам нова тема, защото почти нищо няма из форумите за лазерната корекция при далекогледство, а ми предстои такава след няколко дни и ще съм много благодарна, ако някой се отзове.

Имам висок диоптър далекогледство +6.00 и +5,00. Ходих в две клиники, в които ми казаха различни диоптри, които могат да се премахнат по два различни метода - TransPRK и Lasik. Спрях се на втория като ми казаха, че могат да премахнат макс до +4,50 диоптъра и че ще има остатъчен диоптър. Доста четох по темата и разбрах, че с лазер могат да се коригират до +6,00 диоптъра. Попаднах на един пост за коригирани +5,50 диоптъра и започнах да се колебая дали няма възможност и при мен да стане така.
 
Има ли някой, който си е правил корекция на висок плюсов диоптър и какъв е резултатът? Интересува ме също така при кой доктор и в коя клиника, тъй като това са основните фактори - специалист и апаратура. Сърдечно благодаря предварително!
Здравейте, бихте ли дали обратна връзка за операцията, как се чувствате и къде я направихте?

Благодаря!

Последна редакция: пт, 17 юли 2020, 13:22 от AnMary

Общи условия

Активация на акаунт