Любители на кучета - 93

  • 23 609
  • 744
  •   1
Отговори
# 270
  • Пловдив
  • Мнения: 3 641
И аз си мисля, че по скоро е глътнал нещо. Опитва се да го откашля. Толкова кашляне и 40 пъти да връща по малко. Ако беше натровен щеше и да е унил. А той и сега ходи и зяпа по дежурния прозорец хората. Поведението му е ок. Звъним на ветеринаря да. Обаче в Пловдив. А ние сме във Виена и тук досега не съм го водила. Чакам ги да отворят, явно ще го водя. Ако е предмет не знам как да го откашля...

# 271
  • Мнения: 5 598
Вероятно повръща от кашлицата,по описаното от теб. И според мен си е за ветеринар. Оздравявайте !

# 272
  • Мнения: 2 911
despicable той Макс си е истински хипопотам, само локви му дай да разлее туловище вътре 😂😂😂
amy_nka давам му да пие вода от всякъде - локви, реки, канали. В жегата ми е важно да може да се охлади, пък каква е водата хич не ме притеснява.. вода да е 😁
Josefin най-добре на ветеринар за да го прегледа. Не му давай ядене или му свари ориз. Видях, че си писала преди да публикувам. Ако е предмет няма да го откашля. Или ще успее да го повърне или ще го изходи за задната дупка. Но може и да запуши някое черво докато се движи. Възможно е и кучешка кашлица да е лепнал, но не знам дали при нея има повръщане, иначе звучи точно все едно се опитва да повърне и има нещо залепнало за гърлото. Но при всички случаи ветеринар, щом отворят кабинета.

# 273
  • Пловдив
  • Мнения: 3 641
Да. След като и мъжа ми каза , че на входа му е вадил някаква пластмаса от устата, но бил я извадил...аз си мисля, че вероятно е извадил част от нея. И как ще му извадят останалата според вас? Промиват ли ги , бъркат ли им? Горкото ми то.

# 274
  • Мнения: 2 433
Сварен картоф изкарва чужди предмети, действа като обвивка, за да не разранят стомаха, ако са остри. Нищо не пречи да опитате, направете му едно пюре, но честно казано и на мен ми звучи като куч. кашлица.
Аз вода от локви не давам да пие, но когато е много жадна не ме слуша особено.
Вчера се овъргаля в риба/рибешки неща и я къпах два пъти с шампоан и пак мирише. Сутринта хванах и от къде мирише-ухото и. Напълнила го е като чекмедже сигурно, ама там как да жуля с шампоан? Сега ще я търпя няколко дни..
Абе, не ми е скучно..

# 275
  • Мнения: 947
Брус един път така, след вечерна разходка започна да повръща пяна и аз много се уплаших. Веднага звъннах на ветеринарната и полека стигнахме до извода, че е близнал една жаба, която срещна долу (беше валяло) и от нея така. Но му мина сравнително бързо, на следващия ден до обяд беше пушка.

# 276
  • Мнения: 11 338
И Нора така повръща като ходи по двора и убива буболечки и подобни.

# 277
  • София
  • Мнения: 8 348
При кучешка кашлица кашлят и все едно се давят и повръщат пяна. Моята и сополи имаше.
Но това си е за ветеринар при всички случаи.

# 278
  • Пловдив
  • Мнения: 3 641
Ето ни и благодаря на всички за съпричастността. Оказа се, че нищо не е гълтал или ял ами има инфекция, ной вероятно от друго куче е заразен. Явно и по тях ходят вируси. Има си всички ваксини и т.н. Като му стисна лекарката гърлото атвън и веднага се закашля. Удари му 2 инжекции, каза , че няма температура и няма да му дава антибиотик засега. Изписа му едно сиропче за кашлицата да му помага. И утре ще й докладваме как е и дали има леко подобрение. Каза ни да не бързаме и ще отнеме 2 дни поне да спре с тази кашлица, не минава отведнага...
Сега макар, че е инфекция съм по спокойна. А и той намали кашлянето. Вечерта на 5 мин. Сега прави паузи по 10 15 20...душичка.

# 279
  • София
  • Мнения: 8 348
Познахме за кучешката кашлица, значи.
Тука няколко са я карали, включително моята кифла.
 Има ваксина и за нея, питайте ветеринарите си.
Да се оправя бързо пухчето.

# 280
  • Пловдив
  • Мнения: 3 641
За ваксина не казаха сега, но сигурно трябва да е здрав, за да му я сложат. Ще попитам, те са ми мнг наблизо и съм доволна от приема и отношението.

# 281
  • Мнения: 2 433
Да, 6м след като преболедува си има имунитет.
След това се прави май и важи 1 година

# 282
  • София
  • Мнения: 829
Да, 6м след като преболедува си има имунитет.
След това се прави май и важи 1 година
Не съм съгласна,Фея два пъти в рамките на три месеца я преболедува тази кучешка кашлица.След втория път сложихме ваксината.

# 283
  • Мнения: 2 433
Възможно, бях чела, че организмът изгражда имунитет за 6м след преболедуване, но питай патило, нали знаете!
Аз сложих сама ваксината още есента, за шавливи кучета си е вариант и в дом. условия, защото е през носа.

# 284
  • Bарна, морето, сините вълни
  • Мнения: 6 021

Ееей, не ме оставиха да дремна, бе. Лежа си аз спокойно и ми го носят това бебе, а то се хили, дърпа ми опашката. И все по-зле ще става... Утре може да реши и в купичката ми да бръкне, знам ли. Ех, тежък стана живота ми, ама обичам го това хлапе, какво да го правя.
Хибискус, благодаря. Не знам защо така се обърках. Даже не бях забелязала, че пиша в старата.

Общи условия

Активация на акаунт