Астрология - 15 тема

  • 30 441
  • 736
  •   1
Отговори
# 690
  • Мнения: 362
Смятам, че това е въпрос на превод и "планетни царства" са домове на планети, а иначе има в Мунданната астрология периоди дадени на планети да управляват, и възможно е и това да се има предвид. Изваден израз от контекста трудно може да се разбере.

# 691
  • Мнения: 133
И друго интересно нещо, знаете ли как да се изчисли къде попада влиянието на определена планета върху Земята, ползвали ли сте някой софтуер за целта, до колкото знам в конфликтните региони се намират планети като Плутон например. Попаднах на тези карти:



# 692
  • Мнения: X
Като има съвпад между няколко планети има ли значение коя е в ляво и коя в най-дясно? т.с коя е първа и коя последна.

# 693
  • Мнения: 9 152
Като има съвпад между няколко планети има ли значение коя е в ляво и коя в най-дясно? т.с коя е първа и коя последна.
 Да, има значение точното им разположение - както една спрямо друга/ и спрямо останалите планети, така и точно в коя пада ( част) на коя накшатра ( съзвездие/ лунен дом) попадат. В това отношение ведическата астрология дава излючително ценни обрисовки и знания.

# 694
  • Мнения: X
По часовниковата стрелка ли е първата?
А по хоризонтал ако са наредени най- лявата или най-дясната се води първа?

# 695
  • Мнения: 362
Като има съвпад между няколко планети има ли значение коя е в ляво и коя в най-дясно? т.с коя е първа и коя последна.

Няколко планети в един знак се нарича стелиум и първо има начение каква е картата, дневна, или нощна, знака в който се разположени, управителя на знака кой е и как е разположен, защото той им влияе или ги мотивира да действат... И още много ...много други подробности.
Но винаги когато се разглежда една карта се започва с АСЦ, управителите на АСЦ, Слънцето и Луната.....

# 696
  • Мнения: 1 286
И друго интересно нещо, знаете ли как да се изчисли къде попада влиянието на определена планета върху Земята, ползвали ли сте някой софтуер за целта

Има основно два начина за построяване на карта по системата на геодезичните домове. Като се вземе предвид географската дължина и ректасцензията. Геодезичната карта преставлява географската карта разделена на 12 равни части, зодиакални знаци, от по 30 градуса всеки. С отправна точка зодикалният знак Овен. Гринуичкият меридиан е нулев.
По географската дължина спрямо Гринуичкия меридиан се изчислява с отправна точка геодезичният медиум цели.
От безплатните, които генерират подобни карти, е руската програма Зет.

Последна редакция: сб, 26 окт 2019, 08:55 от starinthenightsky

# 697
  • Мнения: X
Като има съвпад между няколко планети има ли значение коя е в ляво и коя в най-дясно? т.с коя е първа и коя последна.

Няколко планети в един знак се нарича стелиум и първо има начение каква е картата, дневна, или нощна, знака в който се разположени, управителя на знака кой е и как е разположен, защото той им влияе или ги мотивира да действат... И още много ...много други подробности.
Но винаги когато се разглежда една карта се започва с АСЦ, управителите на АСЦ, Слънцето и Луната.....

 Но планетите не са просто в един знак, а са на по малко от 20 градуса една от друга разположени в триъгълник.И тогава ли е стелиум или е съвпад?

# 698
  • SF
  • Мнения: 21 243
Някои астролози използват 10 -8 градуса за съвпад, ако са със светилата. Но това са широки съвпади. Естествено, най-силно работят точните съвпади - 0*-3*.
Три планети в дом са стелиум. Може да не са в съвпад и трите. Може само "средната" да е в съвпад с първата или треата. Но може и да е твърде широк.

Има тълкувания, че щом са в един знак или дом, в съвпад са. Широк е наистина, но си влияят.

# 699
  • Мнения: 4 706
Леле аз имам 6 такива светила в един дом и знак (и асцендента ми е в стелиума).. интересно, че и името ми е съвпад с тях Grinning
Какво беше сега.. Слънцето и луната като имаха съвпад беше важно кое беше с по-голям градус, нали? Или винаги луната е изгорена от слънцето? При мен слънцето е 7'12 градуса, а луната 11'42 , тоест тя е след него или не?

# 700
  • SF
  • Мнения: 21 243
След него е. Съвпадът е разходящ. Съвпадът ти в Козирог ли е?

# 701
  • Мнения: 4 706
След него е. Съвпадът е разходящ. Съвпадът ти в Козирог ли е?

Ако е след него, то пак ли е изгорена?

В лъв е Simple Smile в първи дом

# 702
  • SF
  • Мнения: 21 243
Ама изобщо не съм казала, че е изгорена. Имаш си много хубав съвпад на светилата в Лъв!

# 703
  • Мнения: 4 706
Ама изобщо не съм казала, че е изгорена. Имаш си много хубав съвпад на светилата в Лъв!

Не, просто тук преди 5-6 страници се изписа, че е доста кофти съвпадът между Слънце и Луна и е един от аспектите на безбрачие.

# 704
  • Мнения: X
Да, но само той не означава безбрачие .

Общи условия

Активация на акаунт