Мнение за стена в ЕПК блок

  • 2 030
  • 13
  •   1
Отговори
  • Мнения: 214
Здравейте предстои ми покупка на апартамент в ЕПК блок. На снимката по долу е снимана една стена  на хола, от друга страна е кухнята. Искам да ви попитам мога ли да събор стената, като разбира се кумина си остане. Каква е вероятността тази стена да е носеща.

# 1
  • София
  • Мнения: 38 515
Ако е бетон - не. Ако случайно е гипсова - да. Но ме съмнява стената между хола и кухнята да е. Ако можеш - провери.

# 2
  • Мнения: 214
Ако е бетон - не. Ако случайно е гипсова - да. Но ме съмнява стената между хола и кухнята да е. Ако можеш - провери.

Моят брокер каза че биела на кухо, но пак искам мнение с оглед снимката.

# 3
  • Мнения: 12 031
Я, Rento_sam, миналата година нали купи и ремонтира апартамент. Да не си го продал?

# 4
  • Мнения: 214
Я, Rento_sam, миналата година нали купи и ремонтира апартамент. Да не си го продал?

Охо замина живях в него 1 месец. Ред е на следващия.

# 5
  • Мнения: 40 931
Така, само по снимка кой ли може да се ангажира? Но на мен ми изглежда тънка, ако е около 12 см, че и с врата, едва ли е носеща. Ама все пак... Иначе, ако е твоя, удряш една бургия и гледаш дали е бетон или тухла/итонг.

# 6
  • Мнения: 11 625
Здравейте предстои ми покупка на апартамент в ЕПК блок. На снимката по долу е снимана една стена  на хола, от друга страна е кухнята. Искам да ви попитам мога ли да събор стената, като разбира се кумина си остане. Каква е вероятността тази стена да е носеща.


Нали се сещаш, че не можеш да буташ стената без проект и разрешително баш в  ЕПК-та?

# 7
  • Мнения: 214
Така, само по снимка кой ли може да се ангажира? Но на мен ми изглежда тънка, ако е около 12 см, че и с врата, едва ли е носеща. Ама все пак... Иначе, ако е твоя, удряш една бургия и гледаш дали е бетон или тухла/итонг.

Апартамента не е мой, искам да го купя, но ще видя как аз да я проверя тази стена, тъй като имота сега няма кой да го отвори.

# 8
  • Мнения: 5 262
Взимаш от общината плана на строежа и ... носещите стени са отбелязано в удебелено черно, останалите са в по-бледо.

# 9
  • София
  • Мнения: 350
Обикновено всички стени, които са перпендикулярни на фасада с прозорци, са носещи и не се пипат.

# 10
  • София
  • Мнения: 14 688
В нашия апартамент/ЕПК/ само външните стени и тези, ограждащи банята са бетон. Всички други са гипс, режат се с ножовка.

# 11
  • Мнения: 214
Темата е приключена, стената е носеща както и в апартамента е премахнат носещ елемент на една от стаите.

# 12
  • Мнения: 931
Темата е приключена, стената е носеща както и в апартамента е премахнат носещ елемент на една от стаите.

😳 това не е ли опасно?

# 13
  • Мнения: 214
Темата е приключена, стената е носеща както и в апартамента е премахнат носещ елемент на една от стаите.

😳 това не е ли опасно?

Разбира се че е опасно, и въпреки това е направено хубавото е че го хванах ме навреме преди депозит за апартамента.

Общи условия

Активация на акаунт