Balea, Alverde, Catrice, Essence, Aura (Козметика от ДМ, Лили и други) - тема 57

  • 51 378
  • 754
  •   1
Отговори
# 255
  • Варна
  • Мнения: 5 884
И на мен засега не ми създава проблеми флуидът, а съм със силно чувствителна кожа.
Вчера например пръсках парфюм по врата, директно на кожа. И май попрекалих с количеството, та парфюмът е "отмил" слъцезащитата. В момента към силно зачервена, сърби, леко подуто е, красота. На мен лятото му е супер труден сезон в това отношение, слънце, насекоми, треви, край няма.

# 256
  • Мнения: 15 299
В интерес на истината, въпреки, че харесвам биотенските продукти, изобщо, ама изобщо не харесвам маските им за лице. При мен те не работят и са общо взето нищоправещи.

# 257
  • София
  • Мнения: 28 458
Здравейте!
Някоя от вас ползвала ли е тази маска на Биотен?
http://biotencosmetics.com/bg/face-care/face-masks/deep-cleansing-face-mask-40ml

Кожата ми доста се влоши на хормонална основа и търся нещо, което да укроти малко нещата.
2-3 пъти ползвах тестер на Лореал Пур Клей, но четох, че съставът й не бил много изчистен и това в момента ме притеснява. Също така не виждам кой знае какво подобрение от нея, така че не е вариант към настоящия момент.
Понеже по време на овулация и менструация имам същия проблем с кожата, съм установила, че най-добре ми действа домашна маска с хума. Каква да е хумата, зависи от типа на кожата ти. Друга маска, която ми действа много добре в такива случаи е тази на Балеа с кал от Мъртво море – сашета са, но ако си с чувствителна и немазна кожа не са добра идея, защото съм чела оплаквания на съфорумки, че кожата им се е зачервявала доста от тях.
За биотенските и аз не съм с добро мнение.

# 258
  • Мнения: 13 082
Така, влязох за измивния гел на Балеа, излязох без него, но с два шампоана плюс синя очна линия и синя спирала. Не знам какво ми стана 😁

Тайга, ще ме прощаваш, ама със сълзи съм се смяла вчера на твой гръб 😚

# 259
  • Мнения: 244
Аз също нямам  оплаквания от флуида на Лореал, ползвам го с голямо удоволствие. И за да не ми е празен пост - ще споделя за една маска, която ползвах днес и която повече никога няма да повторя. Слагам снимка, не знам дали ще успея да я направя  като скрит текст от телефона. Получих я като бонус и въпреки,  че не ползвам  такива, реших да я пробвам. Нанася се трудно, много е гъста и лепкава, но все пак се престраших. Дотук добре, но не ме питайте как я отлепих. Сега ми е смешно, но предиобед ми се доплака. Изчаках определеното време, не съм я предържала, даже на места не беше изсъхнала. Отлепвах внимателно, но болеше, сякаш си свалям кожата. Лицето ми се зачерви, на места останаха миниатюрни парченца от маската,  като допълнително раздразнение да ги чистя. Като отидох да се измия с вода, още повече болеше и се зачерви - наложи се да се мажа с гел от алое вера. След един час, лицето ми се успокои и видях, че ефекта от маската е много хубав, ако кажа неочаквано  добър, няма да  излъжа. Обаче това повече аз няма да си го причиня!

# 260
  • София
  • Мнения: 386
Преди години и аз имах такъв неприятен опит с този тип маски. Нанасям ги само по носа и брадичката, където имам черни точки. В никакъв случай по бузите. Но масово виждам, че се нанасят по цялото лице, което според мен си е инквизиция.

# 261
  • Мнения: 1 091
White Silence ,какъв е този гел от алое Вера?
От къде е купен?
Има ли го в ДМ или Лили?

# 262
  • Мнения: 244
White Silence ,какъв е този гел от алое Вера?
От къде е купен?
Има ли го в ДМ или Лили?
Поръчах си го от Гиза (електронния магазин) - 50 мл. е 7 лв. Много лек, прозрачен гел, попива добре.

# 263
  • Мнения: X
Кройтерхоф имат алое гел, не е лош. Също не е скъп
https://aptekabg.com/asam-krauterhof-aloe-vera-gel-100ml
И аз нанасям маската само на носа. Другаде нямам нужда. Моята също е детокс, черна, на Биотен
https://www.beauty.store.bg/p246954/bioten-detox-black-peel-off- … tiven-vyglen.html

# 264
  • Мнения: 15 299
Аз наскоро си взех онлайн гел алое вера на Холика Холика, количество 250мл. за около 12-13лв.
Скрит текст:
А преди няколко дни мярнах в Елитис на щендера с маслата, на най долния рафт някакъв гел алое вера 100мл. или 200мл. за около 8-10лв., мисля, че на Кройтерхоф беше, ама може и да бъркам. Същата марка предлага разни лечебни кремове(не са за лице, а мазила за стави, против изгаряне, ухапване от насекоми и т.н.) с невен, арника, кестен. Доста са добри.

ПП Не, не се бъркам, този беше:
Скрит текст:
200мл. е количеството.

# 265
  • Бургас
  • Мнения: 9 400
Флуида на Лореал е разкошен,ако пасваше на всяка кожа би било добре,но уви.Аз ще се запасявам с втора опаковка направо.Толкова мека и напоена ми е кожата с него.Heart

# 266
  • Мнения: X
Зачетете се в кремовете на Кройтерхоф с арника или невен,състава е ужасТ.А гела им с алое лепне като безцветно лепило за хартия.

# 267
  • София
  • Мнения: 386
Навихте ме и аз да го пробвам този флуид. Кожата ми е смесена, лятото доста бързо се омазнява. Ще търся този за нормална към смесена. Дано се погоди и с кожата, и с фон дьо тена.

# 268
  • Мнения: 15 299
Зачетете се в кремовете на Кройтерхоф с арника или невен,състава е ужасТ.А гела им с алое лепне като безцветно лепило за хартия.
Не знам, Пели, гела не съм го ползвала само го мярнах и споделих.
За другите им мазила признавам не съм чела състава, но наистина помагат.

За гела на Холика Холика мога да дам добър отзив, бързо попива, добре се абсорбира, не лепне, не дразни. Много е приятен, особено сега за летните месеци мисля, че ще е много подходящ.

ПП Кристалче, аз вече я свърших тази работа със запасяването. Имам си два. Обаче фаворит ми е този за суха, дехидратирана и чувствителна кожа. По леко ароматизиран е, консистенцията е лека и кремообразна, докато този за нормална към суха кожа е по воден, по гелообразен и по силно ароматизиран. Писала съм за разликите между двата флуида, да не се повтарям. Но и двата като действие са еднакви. Супер са.

ПП feel_you, нямаш грижи за фдт, флуида е идеална основа за такъв.

Последна редакция: ср, 22 май 2019, 20:02 от Джаста Праста

# 269
  • Мнения: 432
имах гел с алое на кройтерхоф, така и го изхвърлих

Общи условия

Активация на акаунт