Уча с нежелание

  • 11 247
  • 286
  •   1
Отговори
# 60
  • Мнения: 574
Е, изясниха се вече нещата. Не ти е мечта да правиш кафе (това беше и най-странното в цялата история), а да се доближиш до шефа. Дори и да е тъпо, поне не е толкова абсурдно Simple Smile

# 61
  • Мнения: 10 911
Ами то само като прочетох как щяло сърцето и да забие като си пусне мотивационното писмо Joy Викам си, това все едно за мъж го е писала и после стана ясна работата Grinning

# 62
  • Мнения: X
Прослуватия Старбъкс който май направих известен е този в Ринг мол-заповядайте Grinning айде, рискувам да го кажа, пък квото такова ,дори някой от работещите там да попаднат във форума-не ме познават ,а и ако верно сега доста хора и предимно мадами заради тази тема се юрнат в кафенето от любопитстно да видят наистина ли е много готин шефа, излиза че съм направила добро дело-помогнала съм на кафенето с оборот и би следвало шефа да ми остане благодарен за това и ето ми един шанс да му спечеля вниманието Joy JoyJoy Joy Joy

Последна редакция: пн, 13 май 2019, 21:20 от Анонимен

# 63
  • Мнения: 4 518
Ама чакай сега. Ти нали си имаш приятел? Или вече искаш да имаш друг приятел? Ако е второто- зарязваш сегашния и се бориш за шефчето. Но да знаеш, че момиче, което учи висше изглежда много по-привлекателно, отколкото момиче, отказало се от университета за да работи в кафене, пък било то и да впечатли въпросния мъж. А пък ако е сериозен човек, какъвто казваш, че е, още повече. Аз бих си помислила, че си мега зле и не си за мен.

# 64
  • Мнения: 250
След време ще се чудиш как си допуснала да станеш така за резил...
Сега ще кажеш, че шефа е женен и направо да се приключва...
Няма ли някое готино момче в университета, че да имаш стимул да завършиш?

# 65
  • Мнения: 10 911
А гаджето къде е в цялата картина? Уж голяма драма беше, че не можеш да се виждаш с него, защото учиш, пък сега шефчето, та шефчето.

# 66
  • Мнения: 274
Но да знаеш, че момиче, което учи висше изглежда много по-привлекателно, отколкото момиче, отказало се от университета за да работи в кафене, пък било то и да впечатли въпросния мъж. А пък ако е сериозен човек, какъвто казваш, че е, още повече.
Той ако е сериозен мъж, ще работи ли в "Старбъкс"? Най-вероятно и него го е мързяло да учи на времето и е отишъл да продава кафе заради някоя засукана сервитьорка Grinning

Въпреки че в Абсурдистан всичко е възможно. Все пак, живеем в страна, където бивши учители с по две висши образования ровят в кофите за боклук, за да не умрат от глад. А бивши физкултурници и мутри, гордеещи се, че са прочели "Винету", стават партийни лидери и премиери...

# 67
  • Мнения: 29 770
Добре де, аз пак не разбрах какъв е проблемът да учиш и работиш?

# 68
  • Мнения: X
Добре де, аз пак не разбрах какъв е проблемът да учиш и работиш?

Че съвсем няма да имам време за учене.То аз сега едва намирам през времето,в което нямам лекции, а ако това време започвам да го запълвам с работа вече абсурд да имам. Grinning А задочното не е вариант,то е много тежко.Просто аз не съм от така да се каже психически издръжливите хора, които по цели дни са ангажирани и нямат свободни дни за кино,забавления,филмчета.Пък моя колежка, която учи и работи едновременно сама си призна, че спи по 4 часа на нощ и че само така смогва и на двете неща,че няма нито един свободен ден през седмицата и,че учи през нощта,т.е не спи.Защото ако не учи през нощта,то през деня няма кога.Респект към нея, че е толкова издръжлива,но аз не съм, това за мен е терор.Затова мога или само да уча, или само да работя.

Иначе с гаджето ми е сложно да го обясня, защото това вече са лични работи.Просто не сме в много добри отношения ,т.е на път сме да скъсаме, но сме си обещали да останем най-добри приятели поне.И без това скоро ще заминава да учи в Германия и тази връзка от разстояние не се знае как ще изтрае.

Това го казах като отговор на въпроса защо се заглеждам по други и си падам по шефа Grinning

# 69
  • Мнения: 7 590
Много лесно ти се решава проблемът - намаляваш ходенето по безсмислени лекции и си седиш вкъщи да учиш. И на мен не ми оставаше време за учене вкъщи, като се мъкнех на лекции и упражнения от сутрин до вечер.

# 70
  • Мнения: 250
Твойта колежка, която спи по 4 часа, е нямала късмета да има родители с възможности като на твоите.
Твойта колежка, която спи по 4 часа, се бори, защото иначе ще работи като сервитьорка в Старбъкс цял живот.
Твойта колежка, която спи по 4 часа, нямаше да е толкова борбена, ако първото не беше вярно. Frowning1

Според мен, за теб ще е най-добре, ако завършиш образованието си. Ако не задочно, то редовно, но с по-малко усилия. Аз не ходих почти на лекции, за да работя. Не изкаравах най-добрите оценки, защото работех. Но завърших, защото работех. И имам повече опит, защото работех. Мога да ти кажа, че оценките няма да ти трябват. Ще ти трябват не знания, а умения къде да намериш знанията. Но ако не следвах висше, нямаше да съм конкурентноспособна, нямаше да имам опита и увереността. Родителите не са вечни. Сега ще ти помагат, ама след време ще получават 200лв. пенсия и ще трябва ти да им помагаш на тях. Да са ти живи и здрави!

П.П. Всички сме изпитвали онази тръпка, онези пеперуди, които вече ги няма със сегашното ти гадже. Обаче чувствата са нещо временно. Дори и да останете с някого завинаги заедно, винаги идва момент, в който само чувства не стигат. Така че, ако можеш -избери балансиран вариант.
Не, че да не си висшистка е лошо, но помага!
И е жалко човек, който чоже да се справя с учението да прави кафе! Пропилян капацитет! Flowers Hibiscus

Последна редакция: вт, 14 май 2019, 00:48 от Там някъде

# 71
  • Мнения: 18 342
Пързаляме се май, но историята ми харесва. The power of love! Kissing Heart Хайде да помислим как може да се свали шефа, без момичето да трябва да работи там (ако все пак е истина). Но всъщност съветът да се работи през лятото е много разумен. До есента ще се види струва ли си или мъжа/ работата не е чак толкова супер. И тогава ще реши продължава ли следването.

# 72
  • Мнения: 6 622
Шефа ако е толкова сериозен, колкото го описва, няма да се занимава със служители. Иначе с това желание да се доказва на мъж за да я забележи + мързела, не я виждам за напред.

# 73
  • Мнения: 29 770
В крайна сметка висшето образование не е задължително и не е за всеки. По-добре авторката да се насочи към нещо, което я влече.  Peace

# 74
  • Мнения: 1 195
Ее де да беше толкова лесно. Grinning То да го погледна в  очите бате ме е срам, какво остава за сваляне Grinning А и той е един такъв винаги сериозен.Както казах,много строг.Не му е до такива лапешки игрички.Ще се чуди откъде се взех и какво искам от него.Друго си е да съм му колежка.И не очаквам да се сваляме ама поне да знае,че съществувам,да си разменяме няколко думички от време на време и да работим в екип Grinning
Само не му се "баткай", че шансовете ти ще се изпарят.

Общи условия

Активация на акаунт