ДНЕВНИКЪТ - тема 98 - Да отслабнем всички заедно!

  • 31 942
  • 763
  •   1
Отговори
# 300
  • Мнения: 823
И аз мисля ,чак вторник към обяд .Амбицирала съм се да са 48 часа ,ама да видим :Grinning

# 301
  • Мнения: 25 836
24 часа мисля ще успея, не повече.
Мерси, момичета. Hug

# 302
  • Мнения: 823
Докато свикнеш на 24 часа си ги прави така .После ги увеличавай постепенно .В един момент и на 36 ще ти е екстра .Кризите за храна с топъл чай или бира ,супер се повлияват :д особено от бирата Grinning

# 303
  • Мнения: 25 836
Докато свикнеш на 24 часа си ги прави така .После ги увеличавай постепенно .В един момент и на 36 ще ти е екстра .Кризите за храна с топъл чай или бира ,супер се повлияват :д особено от бирата Grinning
Не мога да рискувам да падна някъде, със анемия съм, и гледам сама малко дете. То сега ми причернява, ако я ударя на пълен глад, ще ми варят жито.

# 304
  • София
  • Мнения: 1 434
Иска ми се и на мен да пробвам фастове, но миналата седмица два пъти не успях да обядвам в 12 ч. , едва хапнах няколко лъжици мляко на крак към 15 -16 ч. и почти си докарах гастритна криза. Не знам защо, но мога да не вечерям или да не закусвам, но още преди 12 ч. вече започва да ме свива и ТРЯБВА да ям.
Може би това ми е вариантът - масимум 24 ч. само с обяд. Ако може и една бира за вечеря Joy
Пиете ли си витамини, минерали и т.н. добавките през това време? Имам чувството, че и от тях ще ми е гадно на гладно. Оф, явно си трябва здрав стомах за гладуване.

# 305
  • Мадрид / София
  • Мнения: 6 068
Оф бира та бира, дето погледна все бира се спряга. 😀 ми не обичам бира. Пия си водица и туй то.

# 306
  • Мнения: 823
Докато свикнеш на 24 часа си ги прави така .После ги увеличавай постепенно .В един момент и на 36 ще ти е екстра .Кризите за храна с топъл чай или бира ,супер се повлияват :д особено от бирата Grinning
Не мога да рискувам да падна някъде, със анемия съм, и гледам сама малко дете. То сега ми причернява, ако я ударя на пълен глад, ще ми варят жито.
Извинявай ,нямах идея ,че имаш анемия .В такъв случай ,макс 24 часа .То и без това 24 часа три пъти седмично са със същия ефект Simple Smile
Franie ,мама е с гастрит е пробва ,та направи някаква криза .И нз какво да те посъветвам .Аз добавки никакви не пия ,особено лятото .

# 307
  • Мнения: X
Аз съм с язва и нямам приблем. Дори при кризи минавам на сухо гладуване (всичко връщам,включително и вода ).
При гастрит незнам дали чай/билкова отвара с желатин\агар-агар няма да помогне. Какво ти пречи да правиш по-кратък фаст,например 14 часа? Вечеря в 18 ч и закуска в 8 ч дори може да се приеме за нормално и има ефект макар и по-малък.
Никакви добавки и лекарства не пия по време на фаста.

# 308
  • София
  • Мнения: 1 434
Наистина е добра идея да пробвам с по-кратки за начало и да видя как ще ми се отрази.

# 309
  • Мнения: X
И аз много се притеснявах в началото макар и на млади години редовно да гладувах 24-36 часа. Дори преди няколко години имах един опит пълна катастрофа. Друго,което установих е ,че не мога да гладувам сутрин.Не ми е добре и вдигам кръвно.
Сега ще опитам просто да закусвам по-късно и така с по час,час и половина да удължавам интервала. Иначе от закуска до закуска нямам проблем.
Относно бирата аз я обичам и искам да си остане в 5-10% храна-напитки удоволствие след като другите 95- 90% са както му е реда.
За номера "бира без нищо и вечер" (още по-добре петък вечер) не съм и помисляла. Този навик на французуте да пият бира без нищо по никое време на деня винаги ми е бил странен и единствения ми такъв опит в 16ч при 38°С беше хм....едва се прибрах.
Но сега ще опитам "електролитната напитка" на съфорумките

# 310
  • Мнения: X
Оф бира та бира, дето погледна все бира се спряга. 😀 ми не обичам бира.
И аз се чудя какво й харесват на тая "пикня", ама на, всеки втори май лочи бири като за последно... Simple Smile, включително и мъжа ми. Аз съм по виното, съчетано със сиренА, Ох, лелее... как вървят! Simple Smile

# 311
  • Мнения: 823
То и аз през деня не експериментирам ,пък и работя с пациенти .В жегите 1,2 само вечер .Хем заспивам без проблеми Grinning Виното ми е за по-студените сезони.А и него без да яла на 100% ще се отрежа.

# 312
  • Мнения: X
Ми не "лоча като за последно" и ми е приятно 1-2 пъти в седмицата да пийна 1-2 чаши. Виното със сирене е супер,но на мен ми предизвиква желание за нещо сладко след това, а бирата не.
Имам мниго близък приятел диабетик. Беше ни на гости, цял ден се пази да не хапне нещо сладко,а вечерта с виното си дояде с пакет солети и кутия шоколадови бисквити. Това ме навежда на мисъл, че виното и в други хора предизвиква глад за сладко.
 Всеки си преценява за себе си какъв му е списъка на "храна удоволствие ".

Последна редакция: нд, 26 май 2019, 15:55 от Анонимен

# 313
  • Мнения: 7 772
В другата тема разбрах, че ‘плюскам’ пържоли, в тая ‘лоча пикня’....
да няма завишение на радиацията нещо

# 314
  • Мнения: 5 508
Брей, две бири веднъж или два пъти били 'лочене на 'пикня' до последно' Joy
За други пък пиенето на вино всяка вечер е 'лочене', за трети - нещо друго.
Аз не пия никакъв алкохол, освен бира. И не разбирам пиещите вино да речем. Не разбирам и половинката как може да пие понякога ракия със салата. Ама трябва доста да съм кисела (минимум), та да тръгна да лепя хапливи определения на хора, на които не разбирам 'малките удоволствия' Grinning

Общи условия

Активация на акаунт