Цветята в нашия дом - тема 76

  • 24 612
  • 733
  •   1
Отговори
# 225
  • Мнения: 2 913
На Злодеида цветето е пеперомия
https://www.praktiker.bg/medias/sys_master/hb5/h6e/11594545102878.jpg
Ето една винка, купена от Кауфланд - 1.29лв
https://i.pinimg.com/564x/ff/19/92/ff199254fb86af2c99da821c15abe928.jpg

# 226
  • SHOOT ME 10 $
  • Мнения: 3 298
Добриии видя ли?


# 227
  • Мнения: 5 250
Мидко, много е красиво Heart
Нат, точно Пиперомия е. Благодаря !

# 228
  • Голямата Мушмула ¯\_(ツ)_/¯
  • Мнения: 39 074
Ъхъ! Trollface а ти?




# 229
  • Мнения: 5 250
Имам разсад от дървесна ружа лилава. Довечера ще направя снимки. Който иска мога да му извадя и изпратя.

# 230
  • Северозапада
  • Мнения: 5 474
Имам каланхое, което гледам от миналата пролет. Беше цъфнало, прецъфтя и от тогава расте само на листа. Как да го накарам да цъфне? Чета, че трябвало да го сложа на тъмно за месец - месец и половина, но баба ми не е спазила това условие, а нейното цъфти.
Открих, че листата се ползвт и с лечебна цел, така че поне за лек може да го ползвам 😂

Последна редакция: пт, 26 юли 2019, 10:56 от ant G

# 231
  • Мнения: 14 801
Аз имам две,от април са ми. Цъфтяха тогава и после само листа. Сега е цъфнало едното,но от листата не се вижда много цвета. 😃 Не знам що така стана. Твоето на слънце ли е?

# 232
  • Варна
  • Мнения: 25 255
На майка ми се спукваха да цъфтят, държеше ги на остъклена южна тераса целогодишно. Само внимаваха през зимата температурата да не пада под 0.

# 233
  • Северозапада
  • Мнения: 5 474
В кухнята на перваза стоеше до пролетта. Изложението е източно. Пролетта го изкарах на терасата -южна, но със сенник и не го пече директно.
Това цвете ми е от свекървата. Сигурно затова е такова инато. Преди 2 години ми подари едно каланхое, умря. На следващата година - пак каланхое. Бъзиках я, че това ми е поправителен, защото съм уморила първото. 😂

# 234
  • Мнения: 1 488
В кухнята на перваза стоеше до пролетта. Изложението е източно. Пролетта го изкарах на терасата -южна, но със сенник и не го пече директно.
Това цвете ми е от свекървата. Сигурно затова е такова инато. Преди 2 години ми подари едно каланхое, умря. На следващата година - пак каланхое. Бъзиках я, че това ми е поправителен, защото съм уморила първото. 😂
Не е трябвало да го местиш. Върни го пак на старото място. Моите стоят на перваза в кухнята от вътрешната страна и ги поливам САМО в чинийките. Не спира да цъфти. Изложението е южно.

# 235
  • Варна
  • Мнения: 25 255
Аз си мисля, че затъмнението и разликата в температурите имат значение. На перваза на прозореца на терасата през лятото е сянка, но горещо, през зимата пече директно слънце, но мръква рано и там не се светва лампа вечер, така че има повече време на тъмно, а освен това е студено. И полудяваха да цъфтят. Аз съм гледала вкъщи, но също се инатеше, не можах да му угодя.

# 236
  • Северозапада
  • Мнения: 5 474
В кухнята на перваза стоеше до пролетта. Изложението е източно. Пролетта го изкарах на терасата -южна, но със сенник и не го пече директно.
Това цвете ми е от свекървата. Сигурно затова е такова инато. Преди 2 години ми подари едно каланхое, умря. На следващата година - пак каланхое. Бъзиках я, че това ми е поправителен, защото съм уморила първото. 😂
Не е трябвало да го местиш. Върни го пак на старото място. Моите стоят на перваза в кухнята от вътрешната страна и ги поливам САМО в чинийките. Не спира да цъфти. Изложението е южно.
То не цъфтеше и на перваза. Ще пробвам да го затъмня. Като тръгнем на почивка, ще го скрия в най-тъмния ъгъл на хола и ще го видим.

# 237
  • Варна
  • Мнения: 25 255
Аз не мисля, че ще има ефект от такова нещо. На тези високи температури да го сложиш в тъмния ъгъл - ще постигнеш само да израсне на височина и да стане хилаво. Няма да заложи цветни пъпки. Затъмняването би трябвало да става, когато се случва и в природата, т.е. когато е студено.

# 238
  • Мнения: 14 801
Точно така стана с едното мое,което беше вътре-започна да се издължава,а цвят нямаше. Но не виждаше слънце,чак след 17 огрява и все едно няма слънце. Сега го изнесох при другото навън,на южен прозорец са,ще видим.

# 239
  • на острова на мечтите
  • Мнения: 5 755
Имам едно навън и едно вътре. Цъфтяяха до скоро. И двете ги местя от време на време. Не им се отразява.





И малко кактуси.
Розовият цъфти за втори път.

Общи условия

Активация на акаунт