Цветята в нашия дом - тема 76

  • 24 497
  • 733
  •   1
Отговори
# 75
# 76
  • Мнения: 18 542
Още цветя  Laughing


миниатюрен Syngonium White Butterfly


още един миниатюрен Syngonium Neon


за контраст една едра Alocasia Red Secret


и за баланс един Scindapsus Happy Leaf

Всички предишно показани цветя за сега са живи.
Първата ми Калатея започна да линее кратко след като пристигна при мен. Пресадих я и когато я отворих, се оказа че стеблата са вързани с нещо като мрежест "колан" който не мога да сваля без да нараня корени. Понарязах я да не стяга и я оставих. Не забелязвам вече сериозни нови поражения но няма и разтеж. Надявам се да се закрепи.

# 77
  • Мнения: 2 895
Всичките много ми харесват, много нежни и изглеждат супер елегантно в белите саксии. Ето и една нова придобивка от мен:
https://i.pinimg.com/564x/fb/f2/09/fbf209b23f3504666535cebe809f55f6.jpg
https://i.pinimg.com/564x/6d/87/3c/6d873cf3d9bb5027705cbcdffc41186d.jpg

# 78
  • Мнения: 2 230
Офф:
Гледам ги тези цветя на Миоки, очевидно не живее в Бг, и си мисля колко ли струват... Наскоро гледах една влогърка, която обясняваше за някои цветя, от типа на монстера и подобни, че стрували по 200 долара при нея, ама това в Австралия де. Там сигурно са си скъпички. И си мисля как аз тук едвам прежалвам по 20тина лв, и то за много големи цветя, цели храсти. Grinning

# 79
  • Мнения: 18 542
Natt***, много сладурсто цвете. Искам да си взема няколко кактуса аз, обаче нямам толкова слънчев прозорец за съжаление. Ще трябва да си купя лампа, за да мога да гледам такива.

Имам още 4 нови попълнения, но ще ги покажа по-късно. За сега мисля приключих с попълване на колекцията, че за кратко време се сдобих с доста. След някой и друг месец, ако не съм убила някое може да взема още нещичко. Ще трябва и овлажнител за въздух да взема есента, че зимата въздуха става много сух, а половината от цветята ми не го харесват.

killpop, не съм в Бг, обаче не са ми толкова редки цветята. Например червената тайна я намерих в български магазин онлайн за 16 лева докато търсех инфо как се отглежда. Вероятно и голяма част от другите могат да се намерят. Цените са им около £15 на цвете средно с доставката (на мен толкова ми излязоха). Такива суми от по 200 долапа няма да дам за цвете никога. Взимам ги малки първо заради цената и второ, искам да се науча да ги гледам и ако убия някое да не ме е яд толкова.

# 80
  • Мнения: 2 895
Купих го вчера, след като обиколих 3-4 цветарски магазина да търся като твоите цветя. За съжаление никъде не открих.

# 81
  • Мнения: 18 542
Купих го вчера, след като обиколих 3-4 цветарски магазина да търся като твоите цветя. За съжаление никъде не открих.
Тук продават Alocasia Red Secret
Тук една маранта, която аз нямам, но е от същото семейство като калатеята.
Тук розовия сингониум, но е изчерпан за съжаление. Може би е добре да държиш под око онлайн цветарските магазини. Там според мен има много по-голямо разнообразие.

# 82
  • Мнения: 2 895
Много благодаря ! Flowers Hibiscus

# 83
  • Мнения: 18 542
Ако си готова да рискуваш с доставка от чужбина, този продавач в Етси има хубави растения, макар и ограничен асортимент. Опаковането е на ниво и вероятността да получиш кофти растение е минимална.

Последните попълнения в домашната ми, бъдеща джунгла. Намалявам темпото, за сега, да видим каква ще е рекапитулацията, след няколко месеца и дали ще има жертви.


Neon Pothos


Alocasia Black Velvet


Fern Didymochlaena truncatula


Monstera Adansonii - Monkey Leaf
дойде с това пожълтяло листо отзад. Вероятно е преполивана.

Последна редакция: сб, 01 юни 2019, 12:48 от bubanka

# 84
  • Мнения: 14 784
Миоки,много красиви са всичките ти цветя. А и така с еднаквите саксийки е супер.

# 85
  • Мнения: 18 542
Благодаря,  Anyyyone!
Ще видим как ще се справя с отглеждането им. До сега не съм гледала толкова много и различни. Не знам дали не се изхвърлих малко  Crazy но ще видим. За сега ми доставя голямо удоволствие да се грижа за тях.

Нямам външна градина за съжаление, само една сенчеста тераса, която не е най-подходящата за отглеждане на външни цветя, за това се радвам много на чуждите снимки, публикувани тук.

# 86
  • Мнения: 2 895
Mиоки, и тези са много хубави и изящни, дано да оцелеят и да те радват много  дълго време.
Една  солейролия от днес:
https://i.pinimg.com/originals/73/4f/18/734f18cdebf8af0389399f801a7790b7.jpg

# 87
  • оттам, откъдето започва България
  • Мнения: 10 809
Обичам зеленина. Разкошна е!

# 88
  • Мнения: 18 542
Мда, много е красива. В мерак листа ми е и на мен.  Heart Eyes

# 89
  • София
  • Мнения: 4 052
Здравейте, това е, според мен, някакъв плевел, който поникна в едно от сандъчетата ми. Стана ми жал да го унищожа, защото не съм съвсем сигурна какво растение е и го засадих в саксия. Доста бързо расте. Да не се окаже топола .😂
Та това ми е въпросът. Знаете ли какво и това чудо?
Скрит текст:
Те май са два различни вида "плевели". Как мислите? Да ги разкарам ли?

Общи условия

Активация на акаунт