Цветята в нашия дом - тема 76

  • 24 477
  • 733
  •   1
Отговори
# 135
  • Мнения: 2 230
Звучи като недостиг на желязо, може би и други минерали. Ето така изглежда недостига на желязо: https://images.app.goo.gl/skFxCCCaK4cCWAANA Пишат го желязна хлороза, не знам подробности, но си има препарати. Точно преди няколко дни вземах такъв, че и от моите няколко са така.
Покафеняването по края също е симптом на дефицити на минерали (или предозиране с торове).

# 136
  • Мнения: 18 542
Пресадих го в нова почва малко след като го купих, такава каквато слагам на всичките си цветя. То ми е сравнително ново и е младо растение. Не съм го торила
Ето снимка.  Така се случва едно по едно с долните листа. Иначе расте. Може и светлината да му е малко, но пък нали се води подходящо за не много светли пространства и е на западен прозорец макар и засенчен от дърво.

# 137
  • Мнения: 2 895
Моето е от една седмица в къщи и за сега е добре.Щом лесно се откъсва стеблото, може да е изгнило от преполиване. Сега видях снимката, прилича ми на изгорено от слънцето листо. И аз съм имала такива случаи, махам листото.

Последна редакция: ср, 26 юни 2019, 16:39 от Natt***

# 138
  • в огледалото на живота
  • Мнения: 8 193
Пресадих го в нова почва малко след като го купих, такава каквато слагам на всичките си цветя. То ми е сравнително ново и е младо растение. Не съм го торила
Ето снимка.  Така се случва едно по едно с долните листа. Иначе расте. Може и светлината да му е малко, но пък нали се води подходящо за не много светли пространства и е на западен прозорец макар и засенчен от дърво.

Пулверизирала ли си растението с вода/т.е да си го окъпала и оставила на слънце?/
Подобен ефект се наблюдава...

# 139
  • Мнения: 18 542
Пулверизирах го известно време като го взех, но после спрях, когато влажността се вдигна над 55%. Обаче не е било на слънце. Първо го държах на място, където нямаше пряко слънце. Сега е на по-слънчево но не пулверизирам и то продължава с номерата. Оставила съм го на самотек, че започна да ми писва от него Simple Smile
Всичките ми други цветя се държат прилично, само това е егати каприза, а уж го взех като цвете, което се гледа лесно.

# 140
  • Мнения: 2 230
Аз такива изсъхвания имам само когато е решило да си отиде листото. Химичното изгаряне (и веднъж от свещ) е изсъхнало в края на зелено листо, не пожълтяло.
Не се занимавам да пръскам, въздуха е сравнително сух и пак имам разни мушички.

# 141
  • Мнения: 18 542
Подозренията ми са светлина или поливане. Иначе и аз имам мушички и не мога да се оттърва от тях въпреки че пръскам почвата с разтвор от масло от ниим и сапун.

# 142
  • Мнения: 2 230
Да, сапунените разтвори не помагат особено. Аз съм се оттървавала само с инсектицид.

# 143
  • в огледалото на живота
  • Мнения: 8 193
Подозренията ми са светлина или поливане. Иначе и аз имам мушички и не мога да се оттърва от тях въпреки че пръскам почвата с разтвор от масло от ниим и сапун.
Баш капризно цвете си имаш,не се гледа толкова лесно  Simple Smile
Правих опити с два вида фитония/червена и като твоята/,но неуспешни.
За мен цветето е преполято и слънчевата светлина го е довършила.
Ето повече за него:
https://zadoma.rozali.com/cvetia/fitoniia-cvete-s-harakter.html

За мушички набучи няколко клечки кибрит с барута в почвата.

# 144
  • Мнения: 18 542
И аз до този извод стигнах  Laughing мрази ме.
Моето не е точно фитония казват му рolka dot plant, но май се гледа като фитонията.
Благодаря за линка. bouquet Ще видим какво ще се случи и дали ще прокопса.

# 145
  • Мнения: 2 230
Само да кажа, че някои цветя пък не харесват кибрита. Имах рози преди, всичките съхнеха, като им слагах кибритени клечки Grinning Май фосфора не им понася.

# 146
  • Мнения: 10 500
Зелени гъсеници съм пръскала с Нуреле и резултата е светкавичен. Предполагам, че и при тези е приложим същия препарат.
На мен ми пожълтяваха петуниите от преполиване, сега са зелени, но и моите са лепкави. На какво се дължи тая лепкавост? Аз си мислех, че растението си е такова, не предполагах че са болни...

# 147
  • оттам, откъдето започва България
  • Мнения: 10 809
Аз мисля, че болни ги купуваме. Едната година ми цъфтяха да октомври-ноември месец, а друга точно както описвате, започнаха да стават лепкави и умряха.
Тази година се въздържах от такава придобивка.

# 148
  • Мнения: 5 246
Белия кактус и той избухна снощи. А зад него има друго Joy

# 149
  • Мнения: 18 542
Прекръсти се на феята на кактусите Simple Smile
Страхотни са  Heart Eyes

Общи условия

Активация на акаунт