Цветята в нашия дом - тема 76

  • 24 469
  • 733
  •   1
Отговори
# 360
  • София
  • Мнения: 39 758
да не те плаша, но моето живя добре няколко години и умря веднага след като цъфна.
Не ми попарвай ентусиазма моля Joy
Малки са все още.

Споменахте напред дървото на живота. ММ умори моето малко и крехко дръвче. Обещал ми е ново.

# 361
  • Мнения: 5 244
Хора, аз имам някакво адски нашествие на миризливки и в градинката и по саксийните. Защо така? Вредни ли са за цветята?

# 362
  • в огледалото на живота
  • Мнения: 8 193
Хора, аз имам някакво адски нашествие на миризливки и в градинката и по саксийните. Защо така? Вредни ли са за цветята?
Споко, не са.Сега им е сезона на размножаване.Все още са зелени на цвят,но ''узреят''ли стават едни кафеви и мазни...а случайно да ги смачкаш вонята е ммммм.... Sick
п.п:Котарака след такъв улов щом ги види и се крие под дивана,като дявол от тамян Mr. Green

# 363
  • Мнения: 6 886
AnMary, топни ги в много бледорозов разтвор на калиев перманганат, за да не загният клонките. А може да боцнеш някое направо в саксия.

# 364
  • Мнения: 5 244
Хора, аз имам някакво адски нашествие на миризливки и в градинката и по саксийните. Защо така? Вредни ли са за цветята?
Споко, не са.Сега им е сезона на размножаване.Все още са зелени на цвят,но ''узреят''ли стават едни кафеви и мазни...а случайно да ги смачкаш вонята е ммммм.... Sick
п.п:Котарака след такъв улов щом ги види и се крие под дивана,като дявол от тамян Mr. Green
Ярко зелени с шарки са някой. Вчера напълних дъното на кофата с такива, но щом са безвредни няма да ги събирам повече.

# 365
  • в огледалото на живота
  • Мнения: 8 193
Хора, аз имам някакво адски нашествие на миризливки и в градинката и по саксийните. Защо така? Вредни ли са за цветята?
Споко, не са.Сега им е сезона на размножаване.Все още са зелени на цвят,но ''узреят''ли стават едни кафеви и мазни...а случайно да ги смачкаш вонята е ммммм.... Sick
п.п:Котарака след такъв улов щом ги види и се крие под дивана,като дявол от тамян Mr. Green
Ярко зелени с шарки са някой. Вчера напълних дъното на кофата с такива, но щом са безвредни няма да ги събирам повече.
За цветята не са проблем,както казах.Обаче ако имаш растителни култури/овощни или зеленчукови/ в градината ще трябва да се погрижиш  за унищожаването им.Дупчат листата на растенията изпиват  соковете им,в резултат на това листата се обезцветяват, свиват се и засъхват.
п.п :И малко да те разсмея за миризливките Smiley
https://sanovnik.bg/n4-76889-%D0%9D%D0%B5_%D1%83%D0%B1%D0%B8%D0% … 0%BC%D0%B5%D1%82!

# 366
  • Мнения: 5 244
Дай Боже!

# 367
  • SHOOT ME 10 $
  • Мнения: 3 298
Ето ме отново(забележете, по кое време🤣)
С леки психически отклонения...
Най-после, отново се радвам на моят хибискус...някакъФ си там.

Не тоа 4 метровия мушатос в градинката на земята. Той пък като мен полудя.. по 24 цвята на ден. Свят ми се вие...

# 368
  • Голямата Мушмула ¯\_(ツ)_/¯
  • Мнения: 39 043
митеееее,.... ти си знаеш!
Simple Smile

# 369
  • Мнения: 40
Здравейте!

# 370
  • на острова на мечтите
  • Мнения: 5 731
Да дам отчет след ваканционно отсъствие. Само една китка е уморил цветегледачът. Една нова винка, ама в сравнение с миналата година, е капка в окена.
После ще правя снимки и ще давам отчет. Стефанотусът е напъпил както никога. Последната снимка.






Мир на листата й!




Моята скромна китайска роза. Докато снимах, видях нашествие от мравки. Кичестите в момента не са за снимане.

Последна редакция: вт, 27 авг 2019, 12:04 от danilu

# 371
  • София
  • Мнения: 39 758
Имам ешеверия. Мислех че ще цъфти, но тоз дълъг израстък изобщо не ми прилича на цвят.
Скрит текст:
Какво да я правя?

# 372
  • Мнения: 5 244

Радвай и се.

# 373
  • Мнения: 2 230
Като за начало може да я преместиш на по-светло. Аз имах подобна и вътре в стаята, дори и близо до южен прозорец, не се чувстваше добре. Като я сложих отвън на терасата, за нула време се сгъсти и изглеждаше много по-добре.

# 374
  • София
  • Мнения: 39 758
Ок, ще я преместя.
Злодеида, ако цъфне ще снимам Simple Smile

Общи условия

Активация на акаунт