Цветята в нашия дом - тема 76

  • 24 533
  • 733
  •   1
Отговори
# 375
  • Мнения: 1 485
Откакто станаха жегите не мога да разбера какво се случва със сакъзите ми. От жегата ли е или ги преполивам 😥😥😥


Как мислите?

# 376
  • на острова на мечтите
  • Мнения: 5 733
Ок, ще я преместя.
Злодеида, ако цъфне ще снимам Simple Smile
Не "ако", ами като цъфне!!!

Arwen88,  от жегата е. При мен доста листа са в подобно състояние

# 377
  • Мнения: 1 485
Ок, ще я преместя.
Злодеида, ако цъфне ще снимам Simple Smile
Не "ако", ами като цъфне!!!

Arwen88,  от жегата е. При мен доста листа са в подобно състояние
А колко често ги поливаш. Аз гледам да не прекалявам. На три дни един път, ама слънцето е брутално. 😣

# 378
  • оттам, откъдето започва България
  • Мнения: 10 810
И моите сакъзчета тази година не се чувстват добре на терасата, явно им е доста топло. Веднъж цъфтяха и сега само зеленеят, а много от листата и жълтеят и изсъхват.

# 379
  • на острова на мечтите
  • Мнения: 5 733
Поливям според къде са сложени. Ако ги пече много поливам и по два пъти. Птоверявам почвата и дали е много суха.
Не мога да ги сложа всички на сенчица. А ми се иска. Е момента и моите не цъфтят.

# 380
  • Мнения: 1 485
Поливям според къде са сложени. Ако ги пече много поливам и по два пъти. Птоверявам почвата и дали е много суха.
Не мога да ги сложа всички на сенчица. А ми се иска. Е момента и моите не цъфтят.
Не знам вече какво да ги правя. Щом поливаш и по два пъти и аз така ще направя. Полях ги в сряда и вчера, ще го направя и утре. Тези, които са ми по на сянка дори почвата им е леко влажна не ги поливам.

# 381
  • Мнения: 577
Здравейте! За първи път пиша в тази тема. Като цяло имам няколко саксии с цветя и вървяха добре,но тази година поради неясна за мен причина всички до едно загиват. Не съм променяла местоположението им или пък поливане но така се случва.
Преди време купихме едно голямо Алов вера. Четох как се отглежда,но нещо и снего се случва. Най- долните листа изсъхват.Прикачам снимка. Моля,ако някой знае на какво се дължи това да сподели.

# 382
  • Мнения: 5 247
Нищо му няма. Преместете го на сянка и поливайте. То се вижда че е суха пръста.

# 383
  • на острова на мечтите
  • Мнения: 5 733
Хубаво си е алоето. И е нормално да съхнат долните листа. Виждам, че има и бебета.
Arwen88, и аз така правя. Които са на сянка не ги поливам често. През ден. За сигурност контролирам далу пръстта е суха. Добре е и да се разрохва пръста, за да дишат корените. Имам стари вилици, които съм забола в саксияра и разрохвам внимателно .

# 384
  • Мнения: 577
Благодаря ви за отговорите. А какво да правя бебетата? Да изчакам ли или да ги прехвърля сега в друга саксия?

# 385
  • на острова на мечтите
  • Мнения: 5 733
Благодаря ви за отговорите. А какво да правя бебетата? Да изчакам ли или да ги прехвърля сега в друга саксия?
Прехвърли ги. Ще растат по-добре.

  Неделен поздрав с моят прекрасен хибискус!


И един ариматен жасмин

# 386
  • Бургас
  • Мнения: 440
Моля за съвет!Имам роза от три години ,която цъфти малко,но за сметка на това израстна много висока.Никак не ми харесва как изглежда.От какво зависи -от вид , рязане или торене.Ще ми се да има повече разклонения отдолу.

# 387
  • Мнения: 6 893
А достатъчно светлина има ли?  Като гледам снимката, май няма...

# 388
  • Мнения: 18 542
Да, светлината е важна, а и годишно се подрязват когато спрат да цъфтят на есен, до колкото ми е известно. Оставят се малко от стеблата - около 15-20см.

# 389
  • Мнения: 6 893
Есенно време се оставя повечко, че ако измръзне зимата, да има от къде да избие. Режат се и пролетно време, като минат сланите.

Общи условия

Активация на акаунт