Цветята в нашия дом - тема 76

  • 24 472
  • 733
  •   1
Отговори
# 480
  • Мнения: 10 686
Ето обещаните снимки на Дървото на живота Simple Smile

14.08.2019 :



24.08.2019:



3. И от днес, 08.09.2019:



Много му се радвам ♥️
Решила съм да го оформям с прищипване Simple Smile

# 481
  • оттам, откъдето започва България
  • Мнения: 10 808
Днес, тръгвайки си от море, поисках от хазайката да ми отчесне сакъзче (тъмночервено към черно). Жената ми даде, но сега се чудя дали да го топя във вода, че да пусне корен (не знам дали въобще пуска), тъй като досега моето съм го захващала направо от ческа, забодена в пръстта. Понякога не се хващат, но тъй като имам в повече от лилавото и не му се притеснявам.
Много ми се иска да си хвана и от този цвят.
Нещо такова е, но е още по-тъмно:

# 482
  • Мнения: 202
Направо в пръстта.🌱

# 483
  • Мнения: 353
Бодни го направо в една саксия и не я дръж на припек, че според мен още е горещо и може да не се хване ,ако е на жега..  аз така уморих едно много хубаво кралско мушкато. Колежка ми беше донесла две чепки и аз ги боднах и сложих на терасата и те не се хванаха, пресъхнаха от жегата..

# 484
  • Мнения: X
Здравейте хора обичащи цветенца ! Аз имам едно питане за две растения вкъщи.. Не знам как се казват и ако някой знае, ще съм му много благодарна, ако ми сподели!

# 485
  • Мнения: 202
Как ви се струва саксията на кампулата?

# 486
  • Мнения: 9 776
Как ви се струва саксията на кампулата?

Голяма.

# 487
  • оттам, откъдето започва България
  • Мнения: 10 808
Здравейте хора обичащи цветенца ! Аз имам едно питане за две растения вкъщи.. Не знам как се казват и ако някой знае, ще съм му много благодарна, ако ми сподели!

Според мен първото е вид драцена: ,
а второто е дифенбахия: .


Yoana Ivova, големичка ми се струва саксията.

# 488
  • Мнения: 9 776
Второто ми се струва, че не е Дифенбахия, едно друго е, влечащо, макар това да не изглежда така, но не знам как се казва. Първото е Драцена, да.

# 489
  • Мнения: 202
В какво да пресадя?

# 490
  • Варна
  • Мнения: 25 236
Баш дифенбахия си е.

# 491
  • Мнения: X
Ужас! До вчера беше в стаята с детето! Било отровно..то така и изглежда! Ще го хвърлям значи! Благодаря ви!

# 492
  • Варна
  • Мнения: 25 236
Ееее, спокойно де, не е чак толкова отровно. Детето нали не я пасе?

# 493
  • Мнения: X
Още не 😁😅😁😁 Но имам и котки , а те имат допир до нея! И без това не го харесвам това растение и имам фобия от такива големи листа.. С ужас го поливам и му махам изсъхналите.. 😒

# 494
  • Варна
  • Мнения: 25 236
Доколкото имам спомен белият сок дразни и реално той е опасен. Макар че предишната ми котка навремето беше опасла една драцена, тогава, преди ерата на интернета нямах идея, че е отровна. Нищо не ѝ се случи. Все пак щом те притеснява подарѝ я на някой магазин или офис, сигурно ще се зарадват.

Общи условия

Активация на акаунт