Парфюмни размисли и страсти - 226

  • 65 828
  • 727
  •   1
Отговори
# 705
  • Мнения: X
Чуя ли за муск и изправям уши Joy Най-любимата ми нотка в парфюм. Утре отивам да го душа. Чета  отзивите в немския Дъглас, че бил много нетраен, жалко. Да ви споделя, че 27 юни бил ден на ароматите. В немския Дъглас ще има 20 % намаления на всички парфюми на този ден с код JUNE20. Може и в българския да я има тази оферта.
Ако повтарям това инфо, моля да ме извините!. Само последните 3 стр. на темата съм чела. Изпуснала съм и сума ти предни теми.

# 706
  • До сърцето...
  • Мнения: 5 205
Ау, влизам да се похваля с нова парфюмна любоффффф....
Покрай наближаващ рожден ден, да не пътува подаръка сам, си поръчах Quatre En Rouge Boucheron, ей така, защото ми се събудиха парфюмните апитити!
След като се преборих с капачката (добре, че не я счупих! Grinning ) и след първият фъс - вече бях влюбена - от първите нотки до самата база - насладата от парфюма не се изпари и за миг. Машмелоуто дава характерност, пачулито уравновесява сладостта, а мускуса в базата ме кара да се разтапям....  Страстен, топъл, красив парфюм! Страхотен!
Аз съм доволна от новата си любов. Щастлива направо!! И по този повод чакам още един-два кандидата за влюбване Stuck Out Tongue Winking Eye

Добавям:
Тъй като наистина ме впечатли аромата, се поинтересувах кои стоят зад него.
На Мишел Алмайрак не ми е сефте да харесам творба (Ivoire Pierre Balmain, Gucci Rush, Burberry Body/Body Tender , Fahrenheit, на повечето Chloé), по-малко ползвам произведения на Милен Алран (Bottega Veneta Eau de Velours, Eau Sensuelle). Но те като тандем са работили и за Lalique.

Последна редакция: ср, 26 юни 2019, 09:57 от Радика

# 707
  • Мнения: 19 848
Quatre En Rouge Boucheron ми е на кантар – хем ми харесва, хем има нещо твърде лендзесто в него. Като цяло не съм фен на Quatre и всичките му вариации. Идват ми леко безлични, но това има повече дълбочина.

Мен пък вчера в гръб един пиянка ме похвали за парфюма в един денонощен магазин и отстъпи крачка назад. Щом и той се държа като джентълмен, и то на градус, без да смее да ме "комплиментира" по познатия ни хулиганския начин с подхвърляне, не дай Боже посягане, значи парфюмът си е свършил работата. Държи дистанция и респект. Smile



# 708
  • Мнения: 721
^^ А кой парфюм е бил? Blush

# 709
  • Мнения: X
Аз залагам на Кнот ВБ. Той така дистанцира. Много е як. Stuck Out Tongue Winking Eye

# 710
  • Мнения: 646
И на мен ми е любопитен парфюмът; това, да държи пиянка на разстояние, си е истинска находка. Grinning

Нареждам се и аз към комплиментираните - коментар от колега: "Ммм, какъв е този парфюм, ауу, на 2-3 метра от теб мирише на лято!". Joy Значи, за пореден път се убеждавам, че мъжете са много очарователно непохватни откъм комплименти, особено за парфюми.
Става въпрос за Velvet Orchid TF. Установих, че в топло и влажно време, парфюмите се развиват най-добре върху мен, изкарват нотки, които даже не съм подозирала, че имат; нямам идея защо. Особено по-плътните и мощни аромати.
Мислех си, че Кадифената орхидея изключително не става за топло време... божеее, колко съм била заблудена! Ама тя е като топъл, сладък, екзотичен нектар!
Носих и Hypnotic Poison EDP - в студеното понякога ме дразни ужасно, като изплеска една ми ти пудра, която бие в носа монотонно с часове. Какъв разкош е сега, нямам думи.
И Alien Essence Absolue, и какво ли още не... Ще трябва да си намеря страна с такъв постоянен климат. Sunglasses

Благодаря за коментарите, относно радините ми, туберозни вълнения. Не съм поръчала Carnal Flower още, защото поръчах нещо друго, съвсем различно. Класика, с която някога не се спогодих. Ще разкажа по-натам.

# 711
  • Мнения: 5
Здравейте! И аз да попитам за впечатления от Karl Lagerfeld Fleur d'Orchidee. Най-вече като трайност. Вчера много инцидентно минах през Дъглас и го пръснах на блотер. Еха, Tom Ford Eau de Soleil Blanc. Днес се усеща много слабо. Не го пръснах на кожа,  защото бях доволно "овкусена" Grinningс кокосово масло. Няма да имам време тези дни да го тествам, а в Нотино е 60 лева за 100-ица и мисля да го купя.  
Да споделя, че съм очарована от Богесата ( https://www.fragrantica.com/perfume/Est-e-Lauder/Bronze-Goddess- … t-2017-43640.html), както започнах да я наричам.  Не мога да повярвам, че толкова време се чудех дали да я взема. Страхотна е! И я усещам през целия ден, а при тестовете бързо изчезваше. Сигурно  е било студено.  Тя, Eau de Soleil Blanc и Pure musk са ми идеалното лятно трио .. засега.  

Последна редакция: ср, 26 юни 2019, 10:20 от prime_touch

# 712
  • Sofia
  • Мнения: 2 249
А някой пробвал ли е Jil Sander Sunlight или Sunlight Lumière? Звучат ми много летни... Simple Smile))

prime_touch, те го сравняват с него във фрагр. Simple Smile)

парфюм за деня - Бронзовата богиня едп. Grinning

# 713
  • Sofia
  • Мнения: 2 249
Благодаря за коментарите, относно радините ми, туберозни вълнения. Не съм поръчала Carnal Flower още, защото поръчах нещо друго, съвсем различно. Класика, с която някога не се спогодих. Ще разкажа по-натам.

Аризона, а запозната ли си с - Korloff-Paris Majestic-Tuberose

# 714
# 715
  • Мнения: 44
Здравейте, парфюмни! Имам нужда от вашата помощ. От дълго време търся парфюм и се колебая между няколко - Alien Eau Extraordinaire Gold Shimer - него го ползвам все още, но е за подновяване; Narciso Rodriguez for Her Edt- нз колко е подходящ за лятото; Zadig and Voltaire - Girls can do anything. Не мога да избера и затова се допитвам до вас. Ползвам и Mon Guerlain, а ако имате други предложения ще е супер. Обичам по сладки парфюми, но не тип La vie Simple Smile

# 716
  • Мнения: 7 570
Аз много обичам летния Alien Eau Extraordinaire. , така че клас за него. Харесвам много и Soleil Orchid на Tom ford , и Aoud Orchid на Mancera.

Последна редакция: ср, 26 юни 2019, 16:12 от Candy_girl

# 717
  • Мнения: 19 848
Здравейте, парфюмни! Имам нужда от вашата помощ. От дълго време търся парфюм и се колебая между няколко - Alien Eau Extraordinaire Gold Shimer - него го ползвам все още, но е за подновяване; Narciso Rodriguez for Her Edt- нз колко е подходящ за лятото; Zadig and Voltaire - Girls can do anything. Не мога да избера и затова се допитвам до вас. Ползвам и Mon Guerlain, а ако имате други предложения ще е супер. Обичам по сладки парфюми, но не тип La vie Simple Smile
А, познаваш ли парфюмите, за които се колебаеш, освен първия? Simple Smile

Аз съм за първите 2. Ползвам ги и двата лятото, на моята кожа, коса, дрехи се държат добре и двата.
Zadig and Voltaire - Girls can do anything някои момичета го хвалиха доста в темата, не мога да кажа, не съм го тествала, но останах с впечатление да е сладък от техните коментари.

Друго сладко лятно, аз си препоръчвам на всеки Versace Eros Pour Femme – слънчева чиста сладост.
Ако ти се носят сладки тип плодови – Blossom Jimmy Choo for women - https://www.fragrantica.com/perfume/Jimmy-Choo/Blossom-29165.html – много нежен ефирен парфюм с игрива сладост.

П. П. Комплиментите от пиянката бяха за Пантерата на Картие, оригиналната му версия edp. Smile

# 718
  • Мнения: 7 570
Виж и новия Angel.

# 719
  • Мнения: 19 848
Понеже така и така съм в темата, ще се похваля с една сравнително бюджетна ванилия.
Днес си получих Lalique Le Parfum Lalique for women https://www.fragrantica.com/perfume/Lalique/Lalique-Le-Parfum-1840.html
С ясното съзнание, че може да ѝ е топличко и некомфортно в жегите, но си се напръсках обилно, докато си работех на пейка в парка и то в най-голямата жега. Приятна изненада – не ме задуши, не ми стана лошо, не ме ядоса. Парфюмът е много добре направена ванилия с бадеми от Dominique Ropion и абсолютно тотално недооценен и подценен като цена-качество.

А флаконът е тотална класика, прекрасник:


Започна ме с ванилията, която по един невероятен и изкусен начин е съчетана с Pimenta racemosa, растение от рода на лавровите дървета, което дава един ряз, зеленина, характер на състава, не му позволява да е просто сладка ванилия с бадеми. Останалите му нотки като хелиотроп и розов пипер са ми също любими, но мисля че доминиращи се именно този вид лаврово растение и ванилия.
За мен е чудесно смесен и тотално откритие за цената си. Че и лятото ще го нося, а не се надявах. Simple Smile

Общи условия

Активация на акаунт