Парфюмни размисли и страсти - 226

  • 65 928
  • 727
  •   1
Отговори
# 75
  • Мнения: 2 849
Мацки, имам спешно питане.
Знае ли някоя от вас бутилката на Givenchy Dahlia Divin Nude EDP 30 мл., такава ли е:
https://dolce.bg/Givenchy/givenchy-dahlia-divin-nude-%D0%BF%D0%B … 8-edp-30-ml-63557, или такава: https://www.parfimo.bg/givenchy-dahlia-divin-nude-eau-de-parfum-za-jeni-30-ml/

Последна редакция: вт, 14 май 2019, 17:45 от Sysly

# 76
  • Мнения: 392
Сини парфюми...много си мислех дали след златната тема няма да има и други цветове,  ето...благодаря, на синия цвят няма как да не откликна.

Магнетично синьо, среднощно синьо, тюркоазено, небесно, океанско, галактическо или трансееклектично, страшно мои!
Парфюмите ми в тези цветове не са толкова много, дори са незначителна част от настоящата ми колекция. Имала съм такива, с които се разделих бързо, а други продължавам да подновявам и търся.
Когато спомена, че имам парфюм в среднощно синя бутилка на някои от моите познати (парфюмно необременени) им се завива свят и репликите са: "аууу, страшно тежък ще да е, обичам зеления цвят за парфюм", "не мислиш ли, че такива парфюма са само за съблазън", "това е много твой, но не е за мен", "не знам кога мога да нося такъв парфюм, но не се обиждай, на теб ти отива"  и т.н.

Парфюмът, който ме изнедана с начина на излъчване, който ме плени на края на първата взета на шега бутилка, който имам във всякакъв вид бутилка (включително не синя) е Nuit Etoilee Eau de Parfum Annick Goutal

Обичам лютивата мента в него и това как е съчетана с ирис и току-що откъснати борови връхчета! Напомня ми летен лагер в гората, среднощна разходка с хванати ръце, трепетното усещане да си обичан в тази невинна милувка на двама, споделящи вълшебството на нощта. След няколко часа вече не е толкова невинен, затопля се, ирисът изпъква, затоплен от амбрата и тогава безсмъртната любов започва да трепти, но близко, толкова близко, че само в аурата се усеща, истинска интимност.

Парфюмът, който не оцених, докато беше наличен, а в последствие търсих ли търсих, а той се появи при мен като по чудо е Midnight Poison Christian Dior.

Не съм роза/пачули любител, но...изненада, нанесен този парфюм излъчва такава магия, че дори не мога да кажа къде е розата в него.
Вече не съм толкова страстен почитател и на Шалимар, но Oiseau de Paradis заема специално място сред всички фланкъри. В тази група попада и Адикт, голяма любов/омраза, която не касае по никакъв начин цвета на бутилката.

Пазя и няколко милилитра от това бижу:

Само понякога и само у дома го нося, когато съм в специално настроение, меланхолично, за да съм точна. Когато  миналото нашепва тихо, но настойчиво, затова само една апликация, да си каже думичките и да се завърне там, където му е мястото.

Парфюмът, който ме усмихва всеки път, когато го видя (с тази бутилка как иначе да е), прави ме щастлива, когато го нося и който винаги отнася много комплименти от всички е L de Lolita Lempicka


Имам няколко мечти в сини бутилки, които засега ми убягват... ще видим докога.
 

# 77
  • The Evergreen State
  • Мнения: 1 154
Далиите на Живанши са всичките издължени шишенца 30 мл, по-големите разфасовки не са.


# 78
  • Мнения: 2 849
Далиите на Живанши са всичките издължени шишенца 30 мл, по-големите разфасовки не са.
Athena, много ти благодаря! Flowers Hibiscus

# 79
  • Мнения: 72
Azzaro Belle....любим и неоткриваем ...

# 80
  • Boston, MA
  • Мнения: 3 105
Настоящите сини:



# 81
  • Мнения: 648
Най-прекрасното, тъмно, дълбоко, среднощно синьо...Midnight Poison Dior. Аромат, бутилка - няма разминаване, няма конфликт... завършен шедьовър!
Но го нямам вече. И страдам ужасно. Това беше МОЯТ парфюм, моето ароматно аз, някой беше втечнил душата и емоциите ми и ги беше бутилирал... Мразя ги тези от Диор! Angry Направо ме осакатиха.

Че те скапаха и Addict /синьо 1/, който, слава на Бога, все още имам в стария вариант, а и новият хич не е зле. Никой не знае докога обаче. Казах ли, че ги мразя? Не, слабо е... Ненавиждам ги! Imp

Пфу, ядосах се!

Друго синьо /2/ е Angel, ама аз наскоро си казах, че се мъчим, но не ни бива заедно. Държа си го обаче, и аз не знам защо.

Синьо 3 е Moonsparkle Escada, ама той е малко преливащ, та не знам брои ли се.

Hypnose Lancome на мен лично повече ми лилавее, но да речем, че е синьо 4. Ей така си стои в шкафа от години.
В студеното ме дразни, някак химичен ми е; в топлото хич пък не опирам баш до него... абе, тегава работа.

И туй то. Не съм от най-сините явно.
По едно време се бях запалила по синята Вода на чудесата, но впоследствие установих, че точно "синият" аромат в нея ме дразни; изкуствен ми е и ми напомня на един Ейвънски, който ползвах и много обичах някога, Blue Rush.

Ейй, като казах "едно време", се сетих и за Aquolina Blue Sugar, който имах някога, и който обожавах. Той се водеше мъжки, ако не ме лъже паметта, нооо женският вариант Pink Sugar спокойно може да ходи да пасе овце нейде по поляните... в синият е истината - лавандула, горена, горчива захар, малко анасонче за интрига... пфф, мечта.
Естествено, спрян е от производство. Сигурно от Диор имат намеса. Laughing


Извън синята тема - днес тук е много топло и аз изневерих на Нощния скандал, с който направо съм пропита вече, с Angel Eau Croisiere. Не мога да му се нарадвам... само като погледна бутилката и слюноотделям. А навън, в горещото е толкова разхлаждащ, толкова лек и в същото време присъствен. Браво на Мюглер! Страхотно попадение.

И благодаря на Deziderata и BrightCrystal! Аз ви прочетох в предишната тема, но понеже нямах нищо парфюмно за казване, реших да не спамя.
Взаимно е! People Two Women Holding Hands

# 82
  • Sofia
  • Мнения: 2 249
Минавам само да благодаря на Densi Flowers Hibiscus Kissing Heart , че е написала такова страхотно ревю за Пърфект Тобако на Дюпон в блога си, за да може такива като мен да се влюбят в парфюма само от лирически асоциации, а после и от първо вдишване на аромата. Толкова е красив и едновременно сексапилен, за мен има и някаква нотка гушливост, защото ми се иска да се запрегръщам като го помириша.😁 Познавам повърхностно и другите аромати от линията, но този просто е Мой.😍
Както аз бих се изразила - като го усетих и щях да се напишкам от кеф.😁

# 83
  • Мнения: 31 226
Много се радвам, честит да ти е! Много радост, любов и късмет с него! Heart Eyes Hug bouquet
Днес съм се поляла буквално сутринта с Интенз версията на Бомбата и си го усещам цял ден. Heart Eyes

# 84
  • Sofia
  • Мнения: 2 249
Thank you, thank you.Heart Eyes
Ще си го нося с най-голямо удоволствие. Като гледам и прогнозата, имам още няколко дни за разнос преди да ударят жегите.😁
И наистина може да те прати в кома ако прекалиш.😃

Аз днес бях с Единственият на Д&Г и цял ден виолетки, виолетки...много ме радва този парфюм, усмихва ме.☺

# 85
  • София
  • Мнения: 3 843
Май доста сини парфюми харесвам като се замисля - Shalimar souffle и souffle intense, Kenzo world intense, Elie Saab Le Parfum Resort, Shay&Blue Black Tulip.
Заинтригувахте ме с този Perfect tobacco на Dupont. За жалост аз не усещам виолетките в The Only one, макар че и без тях го харесвам много.

# 86
  • Мнения: 4 422
Благодаря на дамата ,която сподели за наличието на Perfect Tobaco! bouquet
Получих го ,уникален е!
Не му е много времето вече,но на есен ще му се радвам .Много бързо пристигна и всичко е точно с поръчката .

# 87
  • София
  • Мнения: 38 553
Аз мисля, че в момента може да се носи всичко. Вчера се пробвах пак с Black opium много удобен ми беше!

# 88
  • Sofia
  • Мнения: 2 249
Mimozata, ако съм аз, моля. Grin

И аз днес разносвам моята нова любов и само се душкам. Relaxed

Lizia, ооо, при мен са доста доминантни. Особено като ми се отърка блузата в колана на колата и после с дни мирише. Simple Smile

Последна редакция: ср, 15 май 2019, 11:31 от sunattraction

# 89
  • Бургас
  • Мнения: 9 401
Ела и аз да те подуша,:bowtie: честити нови придобивки на всички.И според мен времето сега предразполага за носене на голям избор от парфюми.Аз се чудя днес с какво да съм и май ще заложа на Амуаж Блосъм.Purple Heart

Общи условия

Активация на акаунт