Парфюмни размисли и страсти - 226

  • 65 824
  • 727
  •   1
Отговори
# 480
  • Germany
  • Мнения: 1 581
Запознах се с една непозната за мен парфюмна марка от Монако, Alex Simone. Привлякоха ме неудържимо супер елегантните флакони с красива черна панделка на гърлото, стилните капачки  и небесно сините опаковки на парфюмите. Консултантката ми разказа, че създател е Eric Rousseau, който е нарекъл марката в чест на баба си и дядо си. Парфюмите се отличават с аристократично, изчистено и много натурално присъствие, с одеколонена чистота, и идеята била да представи усещането му за красотата на Средиземноморското крайбрежие. Парфюмите са страхотни, прибрани, минималистични, интимни дори, но много хубаво и качествено изпълнени. Моят фаворит е Villa Simone Alex Simone Cupid Как се удържах, да не го купя веднага, още ми е чудно Joy Връхните му нотки направо ме побъркаха. Разкошен мъхест бергамот и сладка мандарина, поставени върху мускусна и дървесна подложка и силно пиперливо усещане. Мускусът е страхотен, едновременно чист, пудрен, без да отива в перилна крайност. Дава усещане за бяла тениска, изпрана с хубав омекотител, и съхнала на силно слънце. Компания му правят много красиви и стилни цветя - аз усещам ирис, и то много, макар да не е посочен в пирамидата, от онзи пудрения и леко ванилов, както и по-тихи бели цветя - жасмин, орлови нокти и момини сълзи. Има една креместа текстура, сякаш миришете на скъп крем за тяло, покрит от още по-скъпа пудра за тяло, на които много хубаво са противопоставени много фини дървесни ноти и пипер. Различното при него идва малко по-късно, когато се появява едно невероятно морско и пясъчно усещане. Сещате ли се за онези моменти на плажа, когато си лежите щастливи и безгрижни, и изведнъж се извива вятър, завихря пясъка на плажа, черни облаци закриват небето и докосват морето с тежестта си, плажът изведнъж се опразва, и онова усещане за предстоящ порой виси във въздуха. Ето така мирише и този парфюм, на чиста тениска, пролетни цветя и предстояща морска буря. Наистина е много тих и интимен и тези, които обичат да ги забелязват с парфюмите им няма да го оценят. За мен е прекрасен аромат, и ако нямах такива подобни щях да си го купя веднага.

Другото, което ми допадна много от новоизлезлите неща е Pacific Lime Atelier Cologne Лято, щастие и отпуска в бутилка! Съвършен и красив цитрус. Жесток пресен лайм, току що разрязан, разбит в чаша с кафява захар и свежа мента, допълнена от тропичен коктейл пиня колада, в която се усещат манго, праскови и лек, сладък кокос. Направо лудница Heart Eyes Много, много мой. Едновременно свеж, слънчев, сладък, греещ, закачлив и щастлив. За мен е от най-добрите цитруси на марката и със сигурност ще си го купя. Трайност и присъствие около 4-5 часа, аз имам добра химия с парфюмите им, и си го усещам много хубаво.

Парфюм за деня: Satine Lalique Gift Heart

# 481
  • София
  • Мнения: 862
Какво бихте споделили за
https://www.fragrantica.com/perfume/Jo-Malone-London/Wood-Sage-S … a-Salt-25529.html
разбрах ,   само  ,че е подходящ за лятото и  не е много траен....
За конкретния аромат не знам, но това са одеколони и е нормално да не са много трайни.
Ако сте от София, може да отидете до Delirium, да си пръснете на ръката и да проверите как ще се държи аромата и колко ще издържи.
Наскоро бях там и презентираха аромата им с мед и цвят от нектарина. Чудесен за лятото и издържа някъде около 3 часа, макс.4 върху мен.

Nestle93, при всеки е различно. Аз го усещам, като ароматна, зелена поляна.

И имам един въпрос, извинявам се ако не е за тук! Някой запознат ли е с това, защо напоследък в Douglas and Beauty zone не всички парфюми имат стикери за оригинал? Преди години парфюмите имаха по няколко стикера, а сега-0.

Последна редакция: чт, 06 юни 2019, 19:48 от Mira_X

# 482
  • Мнения: 31 172
densi ,
какво не харесваш в него ...
много остър или кисел, или  е  по- изразен мъжки аромат или .. ?
/питам ,защото нямам все още никакви впечатления лично от  него/
Остър ми е. Не е мой тип, но има хора, които много го харесват.

# 483
  • Варна
  • Мнения: 4 057
kovatcheva в някои отношения имаме много близки предпочитания, например Cara Mia, много харесвам цитрусите и сега като прочетох за  Pacific Lime Atelier Cologne сън не ме лови Simple Smile

Само трябва да намеря време, за да го пробвам, за съжаление повечето техни пdрфюми ми лягат прекрасно на кожата... за половин час Simple Smile

# 484
  • Мнения: 795
Запознах се с една непозната за мен парфюмна марка от Монако, Alex Simone. Привлякоха ме неудържимо супер елегантните флакони с красива черна панделка на гърлото, стилните капачки  и небесно сините опаковки на парфюмите. Консултантката ми разказа, че създател е Eric Rousseau, който е нарекъл марката в чест на баба си и дядо си. Парфюмите се отличават с аристократично, изчистено и много натурално присъствие, с одеколонена чистота, и идеята била да представи усещането му за красотата на Средиземноморското крайбрежие. Парфюмите са страхотни, прибрани, минималистични, интимни дори, но много хубаво и качествено изпълнени. Моят фаворит е Villa Simone Alex Simone Cupid Как се удържах, да не го купя веднага, още ми е чудно Joy Връхните му нотки направо ме побъркаха. Разкошен мъхест бергамот и сладка мандарина, поставени върху мускусна и дървесна подложка и силно пиперливо усещане. Мускусът е страхотен, едновременно чист, пудрен, без да отива в перилна крайност. Дава усещане за бяла тениска, изпрана с хубав омекотител, и съхнала на силно слънце. Компания му правят много красиви и стилни цветя - аз усещам ирис, и то много, макар да не е посочен в пирамидата, от онзи пудрения и леко ванилов, както и по-тихи бели цветя - жасмин, орлови нокти и момини сълзи. Има една креместа текстура, сякаш миришете на скъп крем за тяло, покрит от още по-скъпа пудра за тяло, на които много хубаво са противопоставени много фини дървесни ноти и пипер. Различното при него идва малко по-късно, когато се появява едно невероятно морско и пясъчно усещане. Сещате ли се за онези моменти на плажа, когато си лежите щастливи и безгрижни, и изведнъж се извива вятър, завихря пясъка на плажа, черни облаци закриват небето и докосват морето с тежестта си, плажът изведнъж се опразва, и онова усещане за предстоящ порой виси във въздуха. Ето така мирише и този парфюм, на чиста тениска, пролетни цветя и предстояща морска буря. Наистина е много тих и интимен и тези, които обичат да ги забелязват с парфюмите им няма да го оценят. За мен е прекрасен аромат, и ако нямах такива подобни щях да си го купя веднага.

Другото, което ми допадна много от новоизлезлите неща е Pacific Lime Atelier Cologne Лято, щастие и отпуска в бутилка! Съвършен и красив цитрус. Жесток пресен лайм, току що разрязан, разбит в чаша с кафява захар и свежа мента, допълнена от тропичен коктейл пиня колада, в която се усещат манго, праскови и лек, сладък кокос. Направо лудница Heart Eyes Много, много мой. Едновременно свеж, слънчев, сладък, греещ, закачлив и щастлив. За мен е от най-добрите цитруси на марката и със сигурност ще си го купя. Трайност и присъствие около 4-5 часа, аз имам добра химия с парфюмите им, и си го усещам много хубаво.

Парфюм за деня: Satine Lalique Gift Heart


Здравейте, впечатли ме историята за бабата и дядото.  Знаете ли къде в България може да се намери в магазин този аромат?  Simple Smile

# 485
  • Мнения: 313
    Охх писна ми в този град да няма нищо.Отидох днес да душна нещо с мисълта да си харесам,ииии няма!И сега незнам какво да си поръчам,нещо на bvlgari,спряла съм се omnia coral и omnia edp crystalline или Chloe

    # 486
    • Мнения: 857
      Охх писна ми в този град да няма нищо.Отидох днес да душна нещо с мисълта да си харесам,ииии няма!И сега незнам какво да си поръчам,нещо на bvlgari,спряла съм се omnia coral и omnia edp crystalline или Chloe


      Предвид че съм ги ползвала и трите, аз бих заложила на Chloe, edp - траен, свеж, отличен сиаж.

      # 487
      • Sofia
      • Мнения: 6 935
      Другарчета, търся си аромат, който ухае така:



      За кои парфюми се сещате като гледате това?
      Носи ми се нещо водно, хладно, със зелени нотки и нежни цветя като лотос, магнолия,  орхидея. Без да е сладко или тръпчиво, а ефирно, прозрачно и спокойно.

      # 488
      • Мнения: 2 830
      Karen, от пръв поглед към картинката реагирах първосигално без да се замиля - LE JARDIN DE MONSIEUR LI! Без още да съм прочела текста под нея. За мен този парфюм мирише точно така. Simple Smile

      # 489
      • София
      • Мнения: 3 838
      Issey Miyake L'eau D'issey Lotus е от този тип. Също Korres Water Bamboo Freesia.

      # 490
      • Мнения: 31 172
      Karen, от пръв поглед към картинката реагирах първосигално без да се замиля - LE JARDIN DE MONSIEUR LI! Без още да съм прочела текста под нея. За мен този парфюм мирише точно така. Simple Smile
      И аз съм за тази Градина. Може и за новата.

      # 491
      • Мнения: 313
        creed aventus,предложиха ми го за летен аромат,става ли насляпо,как е?

        # 492
        • София
        • Мнения: 862
        Аз се сетих за Лотоса и Сандаловото дърво на Спа Цейлон, но той е леко сладичък и доста траен при мен.
        Сетих се и за Водната Лилия на Аерин, но нямам представа за какво става дума при нея. При първото помирисване не ме впечатли особено.

        Kloe. Аз лично първо бих потърсила мостра. Мисля, че в Notino продават.

        # 493
        • Мнения: X
        Според мен не. На мен мирише зелено, но кисело зелено, не свежо. Летен е заради зеленината и плодовете, но според мен трябва да си падате по мъжки аромати, за да го носите. Изключително нетраен в сравнение с мъжкия вариант.

        # 494
        • Мнения: 1 402
        Скрит текст:
        Другарчета, търся си аромат, който ухае така:



        За кои парфюми се сещате като гледате това?
        Носи ми се нещо водно, хладно, със зелени нотки и нежни цветя като лотос, магнолия,  орхидея. Без да е сладко или тръпчиво, а ефирно, прозрачно и спокойно.

        https://www.fragrantica.com/perfume/Amouage/Reflection-Woman-919.html

        За мен и Un jardin sur le toit е такъв.

        Общи условия

        Активация на акаунт