Парфюмни размисли и страсти - 226

  • 65 978
  • 727
  •   1
Отговори
# 495
  • Мнения: 2 416
+ 1 за последния

# 496
  • Мнения: 2 849
Попаднах на интересна статия с научно обяснение на постоянното разочарование от всеки новоизлязъл парфюм. От очакванията на поредният рекламиран като нов, креативен, непознат и изнендавщ аромат за дадена марка и факта, че за пореден път се оказва "притоплена стара манджа" с някоя и друга нова подправка. Simple Smile
На руски език е.
https://www.fragrantica.ru/news/%D0%98%D0%B7%D0%B2%D0%B5%D1%81%D … %D1%8C--8392.html

Последна редакция: сб, 08 юни 2019, 16:13 от Sysly

# 497
  • Мнения: 1 575
    Охх писна ми в този град да няма нищо.Отидох днес да душна нещо с мисълта да си харесам,ииии няма!И сега незнам какво да си поръчам,нещо на bvlgari,спряла съм се omnia coral и omnia edp crystalline или Chloe
    Много харесвам Chloe edp, в top 5 ми е, но според мен не е за лятото. Нося го есен-зима- пролет, лятото ми е малко силен. Сега ползвам Chloe Fleur, но не е много траен за съжаление.

    Аз пък се замислям за MONTALE MUKHALLAT, но може би трябва да го тествам първо. Иначе звучи привлекателно.

    Последна редакция: пт, 07 юни 2019, 22:38 от Dari_77

    # 498
    • Мнения: 31 266
    Оу, Мукхалат насляпо?! Никога недей.

    # 499
    • София
    • Мнения: 1 975
    Karen - Страхотен стремеж към нещо свежо и Зен провокира снимката ти Animal Heart Eyes Cat
    Знам, че моето предложения не е най-удачното с оглед на това, че не се намира лесно за тест, но мисля, че би се вписало в излъчването на твоя прекрасен кадър Hands Plus1

    Визирам Annayake Natsumi for women - https://www.fragrantica.com/perfume/Annayake/Natsumi-108.html



    Много чист, зелен, воден, спокоен, прозрачен, хармоничен, СПА тип, но и зареден с приятна позитивна енергия, лек и минималистичен. Преди време го взех на сляпо и не съжалявам и за миг.

    # 500
    • Germany
    • Мнения: 1 581
    Deetron, влизам да предложа Annayake Natsumi, а ти вече си го направил Flushed Hug
    Karen, за мен повечето парфюми на Annayake са супер хармонични и носят това дзен усещане, което си показала. Освен посоченият от Deetron, аз добавям и Hokou Annayake, както и мъжката версия Hokou for Him Annayake. И двата ме карат да се чувствам по различен начин, но така, сякаш влизам в японска градина, с вода, камъчета и зелени растения, решена в минималистичен стил, и да съзерцавам съвършенството и простотата на природата.

    Другото ми предложение е Valentino Donna Rosa Verde Valentino, който за мен мирише точно така, зелено, спокойно, чаено, с красиви цветни акценти на роза и магнолия. Много природен и красив парфюм за мен.

    Ако ти се носи нещо по-скъпо, предложенията ми са Bamboo Harmony By Kilian, който е един от най-красивите аромати с дъх на жасминов зелен чай, бамбук и зелени треви. Малко ме уморява при активно носене, но е много съзерцателен и натурален.

    И последното ми предложение е моят любим Silver Mountain Water Creed Кристално чист, като планински поток, звънлив, цитрусов, ароматен, с много сдържан билков и цвете подтон, името чудесно му приляга. Безумно траен, съвършен в простотата си. Обожавам го през зимата, когато събужда сетивата ми за пролет.

    kovatcheva в някои отношения имаме много близки предпочитания, например Cara Mia, много харесвам цитрусите и сега като прочетох за  Pacific Lime Atelier Cologne сън не ме лови Simple Smile

    Doris, този не е точно като Cara Mia, който си ми е голяма любов. По сладък и жизнерадостен е, по-слънчев и топъл, за мен е по-скоро в стила на  Oyedo Diptyque, където главната роля е на мандарината, и на Electric Purple Lalique, където пък главната роля е за грейпфрута и черницата. И двата си ми от супер любимите цитруси за всички времена. Тук в Pacific Lime Atelier Cologne главната роля е отредена на лайма. Страхотен е.

    ralliee, Alex Simone е слабо позната нишова марка, сигурно съм една от малкото, които я познават, не знам защо и аз писах за нея Joy, но пък са добре направени нещата им. Мисля, че не се предлагат в България.

    Парфюм за деня беше Rose Oud Jesus Del Pozo - ОБОЖАВАМ ГО!!! Сърцето ми си дойде на място, като си го усещам на мен Heart

    Последна редакция: сб, 08 юни 2019, 00:37 от kovatcheva

    # 501
    • The Evergreen State
    • Мнения: 1 158
    Лотус и бамбук има в Omnia Crystalline a лотус и магнолия има в Dahlia Divin Eau Initiale Givenchy.


    Тествах днес отново Bvlgari Rose Goldea и Bvlgari Goldea The Roman Night и потвърждавам и при мен са нетрайни, т.е. след няколко часа остава нещо но много близо до кожата, въпреки това много ми харесват и двата.

    # 502
    • София
    • Мнения: 869
    Момичета, може ли и на мен да препоръчате летен аромат!
    Харесвам свежи и леко сладки аромати. Любими са ми тези с цитрусуви нотки, бели цветя, аромат на люляк...
    За момента искам да тествам Guerlain Aqua Allegoria Mandarine Basilic и Jo Malone Nectarine Blossom and Honey, но съм отворена и за други, може би по-трайни като аромат предложения. Grinning
    Предварително благодаря за отделеното време и внимание!

    # 503
    • София
    • Мнения: 6 369
    Може да пробваш Жур- овете на Ерме, за мен са едни от най- трайните и интензивни летни аромати.

    # 504
    • Мнения: 73
    В търсене съм на летен парфюм и най-вероятно ще направя покупка на сляпо от интернет. Харесвам  Mon Guerlain, Chanel Chance, CK In2u her, Bvlgari omnia crystalline. Бихте ли ми препоръчали нещо подходящо? Simple Smile

    # 505
    • Мнения: 10 013
    Написах огромен чаршаф, даде ми грешка, и го загубих. Браво! Crossing Arms
    Така че накратко:

    Повторих два любими от тази година аромати- Elie Saab Girl of Now Forever и Flowerbomb. Взех си и версията Bloom, нежните фрезии ме спечелиха, и не беше възможно да не купя и него. Цветната бомба ме спаси в дъждовния и мрачен май. Много се удължи студеното време при нас, и беше мрачно и подтискащо.
    Скрит текст:
    (потискащо? Сериозно? Това нова промяна ли е, или съвсем съм забравила вече?)
    Затова и посягам към щастливи и слънчеви аромати.

    По-назад Аризона писа, че са реформулирали Цветната Бомба. Убедена съм, че е така, защото вече ми харесва. Има много силно застъпен чай, а аз търся чай в аромат, който е гъст, а не прозрачен или акватичен. С други думи, открих нова любов, която ми намести сърдечната чакра.

    Вече не мога да си представя лятото без ES Forever. Бързо видях дъно на първото бутилче от 30мл, а искам да го взема на почивката с мен. Това е един от най-жизнерадостните, щастливи и енергични аромати в моя гардероб, редом с Босилковата Мандарина и Oyedo. Питах се защо, за бога, не мога без него- ами защото в него има бадеми, ето защо. И ме топлеше в студения дъжд, който проникваше до костите ми. В хладно и дъждовно време избягвам цитруси.
    За щастие, този период свърши.

    Чай и бадеми, рози с шампанско, сок от касис, или целунат от слънцето бергамот- това ще е моето лято.
    (Flowerbomb, ES Forever, Miss Dior EdP 2017, Gucci Guilty Absolute, Sisley Izia)

    О, и лешници- взех си 2 бутилки Арганово Олио на Л'ерболарио. Който не го е пробвал- горещо препоръчвам да го направи. Реалистични, вкусни лешници като в сладоледа Лешник/Ночола. Разкош! Heart Eyes

    От началото на годината съм придобила 15 бутилки (реално 12 аромата, 3 са дублети). Време е да се спpа, и да им се наслаждавам.
    Вярно, много харесах два новоизлезли- Кокосовата Алегория и новата лятна лимитка на Извънземното.
    https://www.fragrantica.com/perfume/Mugler/Alien-Fusion-53458.html
    Пробвах я на летището и съм почти сигурна, че няма да остана без нея.
    Новата Аура в красивата бутилка за съжаление ме разочарова. Скучна гардения със щипка от първообраза. Meh.


    Последна редакция: сб, 08 юни 2019, 10:59 от Deziderata

    # 506
    • Мнения: 1 575
    Оу, Мукхалат насляпо?! Никога недей.
    Благодаря за включването. Четейки отзивите за него, наистина не е за на сляпо. Пробвах Mugler Angel Eau Croisiere и бях убедена, че ще го взема, но нещо много бързо ми изчезна и сега му се чудя. Та покрай него ми се прииска нещо плодово-сладко. По отзиви заглеждам и Moncera Wild Fruits, харесван е доста, но аз не съм го тествала.

    # 507
    • Мнения: 1 406
    Преди малко си поръчах Mugler Cologne Take me out. Уж нямаше да купувам повече парфюми до есента поне...No Mouth  Не е да нямам  подобни за лятото.

    # 508
    • Sofia
    • Мнения: 6 991
    Страхотни сте, благодаря за интересните предложения! Hug Събрах си ги в списък и ще видя кое ще пасне на представата ми за  аромат.
    Deetron,  преди година купих  Annayake Natsumi  точно заради пирамидата,  която очаквах да има подобно дзен звучене, обаче върху мен надделя усещането за Жадор и го подарих на майка ми. Много жизнерадостно и стоеше.

    # 509
    • Бургас
    • Мнения: 9 401
    Клое,недей без тест Aventus for Her,ROEB,ето още една луда фенка на Мон.BowtieHeartbeat Предлагам ти тези летни красотички за проби,винаги е за предпочитане да се тества-Chanel Chance eau fraiche,Chanel Chance eau tendre,Chanel Chance eau vive,Cartier Carat,Dior Forever and ever,Dior Blooming bouquet,Chanel Gabrielle.Парфюм за днес Gabrielle,чувствам се неотразима в компанията му.Green Heart

    Общи условия

    Активация на акаунт