Парфюмни размисли и страсти - 226

  • 66 052
  • 727
  •   1
Отговори
# 510
  • Мнения: 313
Bra
Клое,недей без тест Aventus for Her,ROEB,ето още една луда фенка на Мон.BowtieHeartbeat Предлагам ти тези летни красотички за проби,винаги е за предпочитане да се тества-Chanel Chance eau fraiche,Chanel Chance eau tendre,Chanel Chance eau vive,Cartier Carat,Dior Forever and ever,Dior Blooming bouquet,Chanel Gabrielle.Парфюм за днес Gabrielle,чувствам се неотразима в компанията му.Green Heart
Взех го вече,харесва ми,не ми идва да кажа уау,но свеж,летен аромат,на мен ми се доближава до ELIZABETH ARDEN WHITE TEA

# 511
  • Мнения: X
Karen, на мен чаено-лилиево-акватично ми ухае Ange ou Demon Le Secret. Много хубав и траен, идеален за лятото.
Но ти вероятно вече си го имала. Flowers Rose

# 512
  • София
  • Мнения: 1 978
Страхотни сте, благодаря за интересните предложения! Hug Събрах си ги в списък и ще видя кое ще пасне на представата ми за  аромат.
Deetron,  преди година купих  Annayake Natsumi  точно заради пирамидата,  която очаквах да има подобно дзен звучене, обаче върху мен надделя усещането за Жадор и го подарих на майка ми. Много жизнерадостно и стоеше.
Karen, съжалявам, че при теб Annayake Natsumi не е сработил точно така, както си очаквала и желала, но пък от друга страна, ето - майка ти е приютила прекрасен нов парфюм Simple Smile
Да ти кажа, първоначално мислех друг да ти предложа, но реших, че може да ти дойде по-цитрусов и прекалено изчистен. Ето този на същата марка - Annayake Pour Elle Light - https://www.fragrantica.com/perfume/Annayake/Annayake-Pour-Elle-Light-8552.html



Този е още по-тънък и търсещ върховната водна свежест, но без да е акватик. Поне аз така го усещам.
Ще се позамисля за други подобни парфюми.

# 513
  • Мнения: 653
Deziderata, съчувствам ти за времето Hug Тук е същата тъпотия - в момента е 13-14 градуса, вали, мрачно... аз пия еспресо мартини и гледам "Чернобил". Rolling Eyes
При така стеклите се обстоятелства, бих започнала да обмислям самоубийството си, но днес си получих Слънцето в бутилка и то ме държи на повърхността /а мисля да правя и лава кейкс след малко Smiley/. Моята любов от първо подушване - https://www.fragrantica.com/perfume/Paco-Rabanne/Olympea-Legend-54324.html
Ако някой някога дори за миг се е чудил как мирише Слънцето отблизо, горещото, сухо, следобедно, августовско слънце... препоръчвам му да помирише началото на Olympea Legend.
За мен, човекът, измислил този аромат, е абсолютен гений само заради тези първоначални нотки. Вдъхнати веднага и отблизо дават усещането за изгаряща ноздрите жега, за прашна сухота, за горещ пясък, нажежен въздух... невероятно! Всичко, което се случва по-натам, просто бледнее пред тази първоначална гениалност.
Подозирам, че ще се поливам сериозно, само и само да я усетя отново /а тя не трае изобщо дълго/.
По-натам в развитие си има други достойноства, но аз ще се въздържа от описания. Като цяло, ароматът не е харесван, коментарите са негативни, няма да стане популярен; което е добре.
И което ме подсети да се отклоня малко, но, доста често тук виждам въпроси от типа: "Какво мислите за парфюма Х, защото аз много го харесвам?" Добре, не е към никого конкретно, ама след като нещо ти харесва, какво значение има мнението на някого, някой си, който ще да е той? Наистина не разбирам.

# 514
  • Мнения: 10
Здравейте, моля за помощ - каква е разликата между трите варианта на Blue the Chanel  / Eau de Toilet, Eau de Parfum, Parfum/. Трябва да купя подарък, до момента мъжът е ползвал тоалетната вода и много го харесва. Ще ви бъда благодарна, ако ме ориентирате.

# 515
  • Мнения: X
li-mara, според мен именно тоалетната вода на Bleu Chanel е най-добрият вариант от трите. EDP и парфюмът са с повече сантал, като в чистия парфюм има амбър и някаква акватична нотка, които в комбинация за мен го правят задушаващ.
В EDТ е наблегнато на пипер и цитруси и това го прави по-балансиран и лесен за носене. Има и по-добър шлейф от другите два варианта. Има ги и трите за тест навсякъде, така че може сама да прецениш на кожа как ти се струват.

Днес тествах разни нови и стари неща и ми се ще да споделя впечатления, преди всичко да се е изпарило от кожата и главата ми:
https://douglas.bg/porsche-design-woman-black-conf-49988
https://douglas.bg/porsche-design-woman-conf-49985
Тези две дамски поршета са много приятна изненада. Толкова са нови (или толкова незначителни), че дори ги няма във фрагрантика още.
Черното започва с компот от бели череши, поръсен с химична ванилия, но след това малко истерично начало става мека велурена чанта, в която някой дълго е носил дъхави, напечени от слънцето праскови. С течение на времето се появява и лек аромат на класическия син крем Нивея, но велурът и прасковите не изчезват, става много кадифен и уютен. Прилича ми на:  https://www.fragrantica.com/perfume/Tommy-Hilfiger/Hilfiger-Woma … lossom-11533.html , който също много харесвам, но за съжаление не е много траен при мен.
Стартът на бялото Порше е като класически сапун Dove, който постепенно се трансформира в бял люляк, топнат във ванилово мляко. За любителите на чисти, възпитани и стилни композиции.
И двата са доста трайни при мен.
Пробвах и това, защото описанието на Bo Marina ме привлече https://www.fragrantica.com/perfume/Van-Cleef-Arpels/Santal-Blanc-55226.html - начални нотки на таратор при мен: краставица с копър, която обаче изчезва за около час и на нейно място идва сандалът, който е бял, млечен и много кремест. За мен това е бюджетен вариант на: https://www.fragrantica.com/perfume/Herm-s/Hermessence-Santal-Masso-a-13525.html. Ако някой го харесва, но му е твърде недостижим смятам, че този ще свърши същата работа. Интересна разработка на Ван Клийф.
И докато бях при Ван Клийф си опресних спомените за Orchidee Vanille, който ухае все така хубаво на пекарска хартия, току-що обелена от топло и ухаещо ванилово кексче. Много интересна, хартиена интерпретация на ванилията.

Дано има кой да чете този ферман, написан поради безсъние. Flushed
Лека нощ от мен!

Последна редакция: нд, 09 юни 2019, 07:48 от Анонимен

# 516
  • София
  • Мнения: 874
На мен ми беше интересно да го прочета. Обичам да чета описания на парфюми, а твоите са много поетично написани. Simple Smile
Мисля, че тези на Porsche Design биха се харесали и на мен.

# 517
  • Мнения: 653
Аууу, нов Ейнджъл на хоризонта! Heart Eyes

https://www.fragrantica.com/perfume/Mugler/Angel-Eau-de-Toilette-2019--55460.html

Ох, дано да не ми хареса, че нещата вървят към разорение вече. Ама тази бутилка, с леденa обвивка и розова сърцевина... толкова е красива, че чак ми се доплаква като я гледам. Божкеее, от Мюглер нямат сърце!

Днес в един магазин засякох оригинала върху една мацка; толкова красиво й стоеше, че направо ми се искаше да ходя след нея. Де да го усещах и върху мен така. Smirk

# 518
  • София
  • Мнения: 38 798
Чухме за новия Ейджъл.
Има нов аромат на Nuxe олиото. В началото има много мед, но после утихва и става много приятен, лек, цветен...

Парфюм за днес, а и цялата седмица - Покривните градини. Не мога да се спра. Май това ще е основният ми парфюм това лято.

# 519
  • Мнения: 653
Чухме за новия Ейджъл.
Сериозно?!
Аз бая осторожно следя темата, пък не съм видяла да е споменаван.
И не, не става въпрос за Eau Croisiere; него го преполових отдавна. Smile

# 520
  • София
  • Мнения: 38 798
Аз не в темата, в нета, извинявай.

# 521
  • Sofia
  • Мнения: 2 249
Тея от Мюглер нямат милост, много красотен изглежда.

# 522
  • Мнения: 20 099
Чакаме! Круизът ми е много летен, секси, коктейлен.
Но и този е мнооого любопитен!

# 523
  • В сърцето на един мъж
  • Мнения: 145
Да споделя и аз мнение относно трайността на jo malone mimosa and cardamom - 6+ часа осезаемо усещане онзи ден в жегата. От миналата година го имам и помнех, че ми беше траен, но във връзка с питането тук реших да проверя точно 😊
Днес се радвам на Uden, не знам на жегата обаче с какво ще ме изненада. Да видим.....

# 524
  • Germany
  • Мнения: 1 581
От доста време съм си харесала един парфюм на венецианската парфюмна къща Gritti  - Rialto
Скрит текст:
Парфюмът е наречен на една от най-големите забележителности във Венеция - мостът Риалто, построен над Канале Гранде  и свързващ два от кварталите на града - San Marco и San Polo. Името се свързва с местността Риалто в Сан Поло, която от векове е била една от най-известните търговски части на града. Името Риалто произхожда от италианското „Rivo alto“, което означава "висок бряг". В Германия живея в град, чието име означава също "На високия бряг", и е основан там, където конете са намерили брод през реката. Явно има доста "високи брегове" в Европа Blush

Пирамида:

Връхни ноти: бергамот, портокал

сърдечни ноти: роза, лилия, магнолия, звездовиден анасон, кардамон

базови нотки: санталово дърво, мирх, амбър, мускус

Парфюмът за съжаление е доста скъп и минава психологическата ми граница, която съм си определила, че съм готова да платя за парфюм. Поради тази причина карам на отливка и се убеждавам сама, че нямам нужда от него. През зимата ми се получаваше почти и успявах и да си вярвам, но днес, слагайки го в красивия пролетен и почивен ден, такава женственост, елегантност и красота ме завладяха, че всички убеждения отидоха на кино, а аз стоя и гледам по сайтовете, откъде да го взема на най-поносима цена. 

Парфюмът за мен е много италиански. Едновременно е модерен, супер елегантен, забелязващ се и направен красиво. Най-вече е много носим, и е от парфюмите, които са подходящи за всеки ден и повод. Високата цена не е случайна, и личи, че е мислено по него, както, и че са ползвани скъпи суровини. Започва с хубави цитруси, но не звънливи и сочни, а някак сапунени, чисти, като цитрусов шампоан, и като бялата част на кората на плодовете. Има една много запомняща се лютивина и пикантност в парфюма, която дава характер още в началото, и предупреждава, че не е просто поредния приятен цветен парфюм, а ще покаже характер. Като казвам лютивина, аз не визирам конкретно звездовидния анасон и кардамона, защото не ги различавам конкретно тук. По скоро е смес от зеленината на цитрусите, маслото от кората им, подправките и малко от смолистите ноти на мирха/смирната. Не си мислете обаче, че те са основните в тази композиция. Главната роля на композицията е отредена на розата и магнолията. И двете са розови, и двете са хладни, с плътни, твърди листа, сякаш са брани в хладно утро, и по тях има полепнали капчици роса. Толкова добре са смесени, че не се различават отделните им части, а са в съвършен синхрон. Отново не са звънливи и младолики, а някак зрели, дистанциращи, подкрепени от дървесни санталови ноти, тих амбър и бял мускус. Получило се е едно креместо, цветно и зряло класическо усещане, подобно на това от цветните ексклузиви на Шанел и Диор, сигурно затова не им отстъпва и ценово. Аз не съм почитател на този тип цветни парфюми, но тук е направен изключително красиво и нищо от цветята не надделява до степен да ми обсебва пространството и да ме нервира и много ми харесва на носене. Розата е изключително ароматна и различна от розите, които имам и си заслужава да имам точно тази нейна разновидност. Парфюмът е изключително траен, на кожа издържа над 8 часа, а на шал издържа до пране. Не е някакво шлейф чудовище, но ви кара да се чувствате красиви, елегантни и стилни.

Общи условия

Активация на акаунт