ПрЪвУписТ се тръЖка в иЗтерия, че му Уфейкала критерияТа - 115

  • 17 267
  • 742
  •   1
Отговори
# 570
  • Колоколамск
  • Мнения: 11 440




Цитат
велорегуметъра

Последна редакция: сб, 13 юли 2019, 22:31 от Слънчев Ензим

# 571
  • Мнения: 30
Варненските младоженки и абитурЕНКи сигурно са попадали на този шедьовър:

# 572
  • Испания
  • Мнения: 37 503
Варненските младоженки и абитурЕНКи сигурно са попадали на този шедьовър:


И дори ежеднАвно попадат на сваДбени облекла.

# 573
  • Мнения: 6 484
Цитат
Лук  сопсвено производство



Не се правете на учители.на всеки'може да се случи'кой от бързане кой от заблуда на някой хора като мен съи дебели пръсти те и вместо буквата  пример К Ас натискамЛ.затова не си прехващайте ас се оважавайте.затова е този феис за повече приятели'а не неприятели.


Защто?????,? Не помислите за единство ,за приятелство , за обединение, а само гледате кой на кого и как пише, нияма значение кои как пише важното е да сме хора ,защото никои незнае съдбата на никои, ниякой хора са имали възможността да учат но ниякой са ниямали например.Колко хубаво щтеше да е ,ако се бияхме сабрали всички бг граждани и да помислим как да помогнем на държавата си , че сме , наи малката и бедна даржавата и че със всеки изминал ден затъва ме вде повече ,и блиски и познати всички, НО, защтооооии,,,,,,,, Защтото сме ето такива гледаме как да коментир кои как пише правелно или грешно оффффф това ли сме седнали да разрешим ,не мили приятели не жалкоооо много жалко....(ОБЕДИНЕНИЕТО ПРАВИ СИЛАТА) А ние българите го ниямаме , имаме само подигравки и нападки , ееее ето това е неграмотност а не писането на хората.......
..

Последна редакция: нд, 14 юли 2019, 12:55 от Mößbauer-Effekt

# 574
  • Колоколамск
  • Мнения: 11 440

# 575
  • DE
  • Мнения: 9 068
Цитат
торможещ ми детето

# 576
# 577
  • Мнения: 22 867
Цитат
аз ще ми говоря на български той на пащу
пускам разни песни , филми или новини на пащу език
Къде го преподават тоз пащу език, да го поизнауча и аз?

# 578
  • Испания
  • Мнения: 37 503
Цитат
аз ще ми говоря на български той на пащу
пускам разни песни , филми или новини на пащу език
Къде го преподават тоз пащу език, да го поизнауча и аз?

Има език пущу, ама пащу...

https://bg.wikipedia.org/wiki/%D0%9F%D1%83%D1%89%D1%83%D0%BD%D1% … D0%B7%D0%B8%D0%BA

# 579
  • Мнения: 22 867
Пущу-то е ясен, ама пАщу искам аз. На една дама мъж ѝ го говори, ку и аз сЪ запозная с такъв.......да си УбщувамИ!

# 580
  • Мнения: 1 761
Добре де, защо се произнася "пущу"? Транскрипцията я дават така: Пущу (پښتو) [paʂ'to]. Моля някой да ми обясни. Rolling Eyes Според мен е правилно да се казва "пащу", както го нарича цял свят.

Pashto-English Dictionary Online Translation, Language of Afghanistan

Последна редакция: пн, 15 юли 2019, 11:13 от 𝒮𝓅𝓇𝒾𝓃𝑔 𝓅𝓇𝒾𝓃𝒸𝑒𝓈𝓈

# 581
  • Dope Reach
  • Мнения: 4 049
Цитат
фон дио тен
Цитат
фризиор
Цитат
пренущувах
Цитат
горивния филтар
Цитат
адцки жестоко

# 582
  • Испания
  • Мнения: 37 503
Добре де, защо се произнася "пущу"? Транскрипцията я дават така: Пущу (پښتو) [paʂ'to]. Моля някой да ми обясни. Rolling Eyes

«Пушту» в настоящее время является основным названием этого языка в русскоязычной литературе. Точное происхождение такой формы неизвестно. Вероятно, это транслитерация устаревшего английского названия языка (Pushtu, [pʌʃˈtu:]

https://ru.wikipedia.org/wiki/%D0%9F%D1%83%D1%88%D1%82%D1%83

# 583
  • Мнения: 22 867
Добре де, защо се произнася "пущу"? Транскрипцията я дават така: Пущу (پښتو) [paʂ'to]. Моля някой да ми обясни. Rolling Eyes

Според руски източник:

Скрит текст:
В русском языке существует три основных термина для обозначения этого языка: пушту, пашто и афганский (язык).

«Пушту» в настоящее время является основным названием этого языка в русскоязычной литературе. Точное происхождение такой формы неизвестно. Вероятно, это транслитерация устаревшего английского названия языка (Pushtu, [pʌʃˈtu:][источник не указан 1348 дней].

Название «пашто» является самоназванием этого языка в юго-западных диалектах (Кандагар, Харнай)[1]. Оно произошло от *Parsawā- — «персидский»[2]. В разных диалектах самоназвание звучит по-другому, см. таблицу в разделе «Диалекты».

Носители этого языка называются по-русски пуштуны или афганцы. Последнее может также обозначать всех людей, живущих в Афганистане, независимо от национальной принадлежности. Самоназвание пуштунов — ед. ч. pəʂˈtu: n / pəxˈtu: n, мн. ч. pəʂˈta:ˌnə / pəxˈta:ˌnə; в Пакистане их называют также патха́ны (pəˈʈʰɑ:n).

Накратко - счита се, че пущу вероятно е транслитерация на старо английско название Pushtu и общоприета, пащу наричат езика в югозападните диалекти - в Кандахар, Харнай, произлиза от *Parsawā - персийски, като в различните диалекти названието звучи по различен начин.

Абе, чудна ни е темичката, ограмотителна откъдето и да я вземеш! Дамата явно така го е чула от съпруга си афганистанец, затова така го пише. Аз пък го знам като пУщу и, признавам си, ми стана смешно. В крайна сметка, щом в някакъв диалект е пАщу, значи не е грешно, въпреки че, според мен, е добре да се използва общоприетото му название.
А, със 𝐒𝐦𝐢𝐥𝐞𝐲𝐬 сме се ограмотявали по едно и също време! Simple Smile  Извинявай, ако си била наясно, аз сега прочетох.

Последна редакция: пн, 15 юли 2019, 11:22 от labrex

# 584
  • Мнения: 6 484
Ограмоти се още малко, Лабрекс. Пише се "афганистанец".

Общи условия

Активация на акаунт