За "семейните връзки"

  • 2 879
  • 28
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 2 019
 Ох, като Ви чета се питам - възможно ли е една майка да се държи така с децата си?!?!?!  Shocked ooooh!

 не мога да си представя моето дете да мисли така за мен но в този слу4аи...

# 16
  • София, "Младост 3"
  • Мнения: 9 210

 И да и не. Да, задължават те, защото кръвта, вода не става и не, защото все пак всеки си поема по пътя в един момент и ако нямате какво да си кажете не виждам с какво си задължена на тези хора.
Хм аз пък считам, че кръвта вода не става, ма ако мога ще бягам и бягам и не ми дреме за такива приказки! Щом не се чувствам задължена от морална гледна точка, отказвам да робувам на стари идеали за семейни и роднински връзки!
А и нали знаете " Господ да ме пази от приятели и роднини, аз сам ще се пазя от враговете си"

Аз не бих се притеснявала да стоя на страня - но това ако не дължа на някой нещо като услуга... ПОне това дето описваш мен не би ме задължило с нищо...

# 17
  • Мнения: 9 990
Има си приказка за това-Майка прощава-дете не прощава.....
Не си длъжна.
  bouquet

# 18
  • Мнения: 54
Ами,щом не сте толкова близки не си длъжна

# 19
  • София
  • Мнения: 7 097
Аз не поддържам никакви връзки с баща ми и не чувствам никакви угризения, даже не се и сещам, че имам баща, освен в случаите, когато ми е напомнял по болезнен начин /не физически/, но то от другото боли повече. Той и Калина е виждал само веднъж - тя беше на 3 месеца.
Достатъчно товар си поела от историите на майка ти, че да носиш още чужд багаж! Освободи се от негативните емоции и живей спокойно!  Hug

# 20
  • Мнения: 2 792
   Аз явно съм по-странна птица (кифла  Crazy), за мен семейните връзки са обвързващи и не мога да обърна гръб. Определено поведение винаги има някаква предистория, ето сама казваш сестра ти е заминала на 6 г. с майка ти и тя я е възпитавала. В случая е тъжна ситуацията на сестра ти, вече голяма жена, която не е имал шанс и в детските й години й е бил натрапен определен модел на поведение, който тя е приела за нормален, може би освен да ги възприемаш, като някаква пречка в твоя живот, няма да е зле да се опиташ да разбереш развитието на живота им  и от тяхна гледна точка. Не ми се ще да продължавам да анализирам семейните ви отношения, защото със сигурност не съм наясно с много неща, за това спирам до тук.
  За себе си съм приела, че семейството ми, сега вече в не го участва и семейството на мъжа ми са обвързващи за мен, въпреки хилядите кусури на един или друг, това за мен не е проблем, не искам от хората да са иделни, просто децата ми носят  част и от техния генетичен код, а за мен това е доста сериозно.
  Това разбира се не означава, че всеки може да ми се качи на главата и да играе казачок върху нея  Wink.
 

# 21
Момичета, благодаря ви за отговорите и съпричастността  bouquet
Поолекна ми като споделих, защото за мен по принцип това е тема табу, никога не съм искала да говоря за тези неща с никого, дори с най-близките си приятелки и то до такава степен, че много от тях и идея си нямат за всичко това дори и до днес!Просто за мен темата е много болезнена, не знам може и не е нормално да е така след всичките тези години,може би съм прекалено чувствителна, за което си се ядосвам.От друга страна пък може би е нормално да е така-все пак става въпрос за майка, която не само, че не е била до мен през годините,не само че не ми е помагала(имам предвид като присъствие, като модел, като сигурност), но и ме е карала да се срамувам и дори и до ден днешен да се страхувам от това, което може да съм взела от нея!Всичко е много объркано, разбирам, че не мога да приема сестра си, не мога да съм блзка към нея, и то не заради времето, през което не сме живели заедно(18г),  а заради разбиранията и за живота!нямам и желание тя да вижда дъщеричката ни дор!И парадоксът е, че в същото време тя сега е безпомощна, дори български не говори както трябва, да не говорим, че живота и е изцяло объркан, не може да разчита на майка ми, защото тя вече е напълно изхабена и т. И така сестра ми се появява изведнъж с поредния съпруг, сервира всичко това на баща ми, който казва, че иска да и помогне, защото чуства ангажимент към нея и така всичко е прекалено объркано. Просто колкото и да се чуствам объркна, разочарована и гневна, оказва се, че както и в миналото, така и сега съм поставена пред свършен факт!Просто се питам до кога и какво още мога да очаквам!Както и защо, с какво съм задължена на тези хора, защо винаги трябва да се чуствам обвързана с тях, след като те никога не с били обвързани с мен и моите проблеми.....

# 22
  • Мнения: 42
Много е трудно да забравиш за семейството си. То винаги те преследва в подсъзнанието ти. Знам, че се чувстваш виновна, че сърцето ти е празно. Знам също и че това е оставило отпечатък във взаимоотношенията ти даже със собствения ти съпруг.  Разбирам и страха ти и от въпроса - дали някога няма да започнеш да приличаш на тях. Аз също имам родители, които никога не са се интересували от нашите проблеми със сестра ми. Не знам как щях да оцелея без нея. Те толкова бяха обзети от взаимната си омраза и войната, която водят помежду си, че не забелязоха как ние растем и как това се отразява на нас. Мило момиче, ако знаеш как те разбирам какво ти е в душата сърцето и мислите как се лутат. Сигурно си се срамувала пред приятели, гаджета и сегашния ти съпруг. Знаеш ли колко сълзи съм изплакала, че винаги за тях аз съм била смотаното момиче, което едно гадже не може да завърти.
Има едно равновесие в живота - била си нещастна в детството си - сега те очаква дълъг щастлив семеен живот. Не се тревожи, защото винаги ще остане малко тъга когато се сещаш за майка ти и сестра ти и след това ще се усмихнеш като обърнеш погледа настрани и видиш очите, които наистина те обичат и малките ръчички, които се пъхват в твоята. Живота е шарен, не можеш много неща да промениш, но нали трябва да си изживеем. Нека поне дадем на хората, които ни обичат любов и спокойствие, а да не приличаме на хората от които страдаме.

# 23
  • Мнения: 1 364
Не. Семеините връзки не те задължават с нищо. Когато "семеиството" ти носи само отрицателни емоции  и се сеща за теб когато имат проблеми не мисля че си задължена към тях по-някакъв начин. Тъжно но истина. По добре  да си прекратиш контактите с тях отколкото цял живот да се мъчиш. Sad
И аз мисля така

# 24
  • Мнения: 4 621
Винаги съм била много против "задълженията" поради "семейни връзки"  #Cussing out Според мен хората се оценяват по това, което са , а не защото са ти роднини, същото важи и за родителите.  Crossing Arms
Това е и моето мнение Peace

# 25
  • Мнения: 1 492
Не те задължава, въпроса е дали да помогнеш на баща си, докато помага на сестра ти. Той ще се справи ли сам?

# 26
  • Мнения: 7 914
Не мисля, че си задължена на когото и да е било освен  на хората, които цениш и са те ценили.. няма значение дали са роднини или не! Peace

# 27
  • Мнения: 8 917

 И да и не. Да, задължават те, защото кръвта, вода не става и не, защото все пак всеки си поема по пътя в един момент и ако нямате какво да си кажете не виждам с какво си задължена на тези хора.
newsm10

# 28
  • Мнения: 4 473
Разговор. Дали поотделно, дали заедно ти си реши, но проведи разговор и с двете и си кажи какво те мъчи и как чувстваш нещата. Кръвта вода не става, но и на сила хубост също.

Общи условия

Активация на акаунт