ДЕКЕМВРИйските деца са нашите слънца - тема 3

  • 46 639
  • 756
  •   1
Отговори
# 660
  • Мнения: 123
Моето момче си влачи коленцата по пода като лази. Рядко ги вдига и му обличам дълги панталонки като го пускам да лаьи иначе колената стават червени.

# 661
  • Мнения: 2 883
Аз имам дъщеря, но в началото на бременността ядях основно солено. Но ми беше толкова зле, че едвам ядях каквото и да е 😣 след това, 5-ти месец, всичко си дойде на мястото и си ядях както обикновено, до 9-ти, когато имах киселини от всичко 🙈 и яденето пак беше мъка.
Но такива странни неща като шоколад с кисели краставички не ми е минавало през ум да ям, даже ми се пригаждаше като четях за такива странни комбинации ако някой споменеше тук в темата или във фейсбук.
Ох, липсва ми да съм бременна. Искам вече да си имаме второ 🥰

Ади пълзи професионално отдавна 😆 В къщи подовата настилка е ламинат и теракот в кухнята, имаме и килим. Справя се отлично навсякъде, даже минава през препятствия и скоро май ще излезе на терасата. Боса е.

# 662
  • София
  • Мнения: 3 390
Привет, момичета,
Моят син пък не мога да го изхраня. Суче сутрин и вечер, но не го брои за ядене. Отделно сутрин си яде примерно кисело мляко с банан кэм 200гр, на обяд-зеленчуково 250-300, следобяд плодово 250-300 и вечер кисело мляко с овесени ядки 250гр. А, и гризе сухар, докато ние ядем. Всекш път, когато някой яде пред него или се тракат и разнасят чаши, запжчва да иска настоятелно да яде. 😂
Има четири зъба вече. Мъчи се да пълзи, но засега или го прави като снайперист по корем, или люля дупето само. Гледа песнички на таблета и разпознава кога започват рикламите и започва да мрънка да продължат песничките. 😃😃😃

# 663
  • София
  • Мнения: 1 395
Ема направи мазолчета на възглавничките на крачетата от ходене по мебелите също, обели се едното. На ламинат сме, гранитогрес в кухнята и коридора. На коленцата когато не й е приятна настилката - има камъчета навън или по цимент - лази с изпънати крачета, да не търка колене. Баба й купи наколенки, които й вършат работа, но пък й стягат. Иначе лази стандартно и вече доста бързо, но по-интересно й е да е права. Като приготвях багажа за почивка успя да влезе в куфара 😂 Пуска се за по 2-3 секунди и изправена и опитва да балансира.
Ето я и нея на хотел. Все ми я мислят за момченце малката плеши ☺️
Скрит текст:

# 664
  • Мнения: 1 326
Ох, с това изправяне мисля, че скоро ще се побъркам. Това е на дневен ред и почти по цял ден дъщеря ми упражнява новите си умения, включително отказва да спи за да може да се изправи в кошарата 1475 път за деня.
Тази сутрин се събуди в 6 и до 9.30 не мигна, не легна, не се умори да се изправя, но не знае как да се спусне надолу и да седне, та започва един рев, съответно аз също патрулирах цяла сутрин между леглата. В един момент толкова ми се спеше, че я взех на ръце уж за да я приспя...мда, заспа за цели 3 минути!!! Joy

# 665
  • Мнения: 244
И Лора е така - не заспива само и само да се изправя в кошарата, въпреки че очите вече й се затварят Simple Smile Натискам я да не се изправя за да може да заспи и съответно се започва един истеричен рев .. така 15-20 мин, понякога и повече докато се предаде и заспи. Но май вече поотминава този период ... Simple Smile
Забелязала съм че пти всяко ново умение я има тази фаза - не може да заспи защото иска непрекъснато да го практикува. Така че сега чакам следващата фаза да видим с какво ще се борим - кълбо напред, челна стойка ... Grinning

# 666
  • Пловдив
  • Мнения: 680
Има ли бебета на кухня вече? Искам да попитам по веднъж на ден ли давате месо?

# 667
  • Мнения: 633
Мда, същата работа с решетките, затова махнах кошарата, матрака е на земята в ниша, пред него йога постелка и възглавници да не се изтъркаля в сън и сега си спи.

# 668
  • Ловеч
  • Мнения: 574
Има ли бебета на кухня вече? Искам да попитам по веднъж на ден ли давате месо?

Моят още не е на кухня,но баткото когато беше,на обед му давах основното,следобед десерта,а вечер супата със сухар.Така,че ако и в супата и в основното е имало месо,съм давала по два пъти на ден.

# 669
  • Велико Търново
  • Мнения: 166
Има ли бебета на кухня вече? Искам да попитам по веднъж на ден ли давате месо?
Ние сме на кухня. В менюто има всеки ден месо, като е или в пюрето или в супата, та се връзва по един път дневно да давам месо

# 670
  • Мнения: 1 114
Ние не сме на кухня и май няма да я запиша скоро. Моето бебе още не е прояло и е предимно на кърма. Готвя и после си ям Grinning на бебка манджите не са и приоритет. Тези дни ми донесоха прекрасни домашни домати, тя хапне, като през цялото време мляска и вика "ммм", чак на мен ми потичат лигите като я слушам и изведнъж стисва устата. Тъкмо си помисля, че ще изяде повече и се започва рев, иска да слиза от стола.

# 671
  • Пловдив
  • Мнения: 680
Има ли бебета на кухня вече? Искам да попитам по веднъж на ден ли давате месо?
Ние сме на кухня. В менюто има всеки ден месо, като е или в пюрето или в супата, та се връзва по един път дневно да давам месо


И в тази кухня която е записана Божидара в така,но в петък менюто е единствено местно мога да избирам от две супи и две основни,но местни.

# 672
  • Мнения: 1 326
От утре ще пробвам и аз детската кухня, записах дъщеря ми днес за една седмица, да видим дали ще я хареса. Частна кухня е, тъй като държавната тук е от 10-ти навършен месец, но в последствие със сигурност ще пробвам и нея, тъй като имаме пункт на съседната улица.
Супа няма в менюто, две неща са - зеленчуково/месно пюре и плодов десерт/каша. И в двете кухни супа има от 10-ти месец, което на мен ми е малко странно, ще се налага все пак да и приготвям поне едно хранене още два месеца.

# 673
  • Велико Търново
  • Мнения: 166
Има ли бебета на кухня вече? Искам да попитам по веднъж на ден ли давате месо?
Ние сме на кухня. В менюто има всеки ден месо, като е или в пюрето или в супата, та се връзва по един път дневно да давам месо


И в тази кухня която е записана Божидара в така,но в петък менюто е единствено местно мога да избирам от две супи и две основни,но местни.
Аз записах малката на държавната и нямаме избор между няколко, каквото приготвят, но пък не се притеснявам, тъй като малката яде всичко, че понякога дори не й стига Open Mouth пюрето и десерта са по 200 грама, супичката е 100. Има дни в които яде половината супа + пюрето и след 1-2 пак е гладна Persevere... Дайте идея как да я заситя...

# 674
  • Пловдив
  • Мнения: 680
Има ли бебета на кухня вече? Искам да попитам по веднъж на ден ли давате месо?
Ние сме на кухня. В менюто има всеки ден месо, като е или в пюрето или в супата, та се връзва по един път дневно да давам месо


И в тази кухня която е записана Божидара в така,но в петък менюто е единствено местно мога да избирам от две супи и две основни,но местни.
Аз записах малката на държавната и нямаме избор между няколко, каквото приготвят, но пък не се притеснявам, тъй като малката яде всичко, че понякога дори не й стига Open Mouth пюрето и десерта са по 200 грама, супичката е 100. Има дни в които яде половината супа + пюрето и след 1-2 пак е гладна Persevere... Дайте идея как да я заситя...


На кухнята където е Божидара има малки и големи порции за основното,супите са по 200гр,а десерта 250гр.Основното може да е 200 или 250гр.Тук е хубаво че мога да избирам,защото за днес менюто беше:Доматена супа със звездички,Пишешка супа с фиде,Спанак с ориз и извара и Коприва със сирене мисля че беше.Аз коприва не сън въвела съответно взех от спанака и пилешката супа.

Общи условия

Активация на акаунт