Лежащи мами - 44

  • 29 640
  • 756
  •   1
Отговори
# 75
  • София
  • Мнения: 1 338
Цервикална недостатъчност е при мен. Чакам да мине лекар и да каже какво ще се предприеме.

# 76
  • Мнения: 60
Успех !! Довери се на Христов. На мен ми направи серклаж в 19 г.с обаче нямах разкритие. В нсй-добрите ръце ще си.
Вярвай,че всичко ще е наред

# 77
  • София
  • Мнения: 1 338
Шийката е 11мм. Мехура е ниско. Изтича някаква слуз, но не са води за сега. Взеха секрет. Чух се с Христов. Каза, че може да го направи, но е рисков серклажа. И сега не знам...

При положение, че съм приета тук как мога да направя преглед с Христов? Той може ли да дойде?

Последна редакция: ср, 22 май 2019, 10:19 от IntRiGa_GirL

# 78
  • Варна
  • Мнения: 2 704
Интрига, няма кой друг да вземе решението вместо теб - много е тежко и трудно, изпращам ти цялата си положителна енергия и ще вярвам с теб! В 19 г.с. + няколко дни, лично аз бих рискувала и настоявала за серклаж. Реално погледнато с разкритие и пролабирал мехур, прогнозите изобщо не са обнадеждаващи, а серклажът би ти дал шанс и то голям, само късмет ви трябва и да ви пази Господ. Риск е, да, няма как да не е при положение, че се вижда околоплодния мехур, но е шанс да запазите бременността до по-голяма седмица. Пуснаха ли ти изследвания, инфекция имаш ли, контракции ? Все трябва да има причина за това състояние, само цервикална  недостатъчност ако е, на какво се дължи? На слабост, на предишни интервенции? Изведнъж ли се скъси шийката?
Стискам палци, много силно! Пиши, ще те подкрепяме, колкото можем! А, д-р Христов е прекрасен човек и лекар, ще си в сигурни ръце с него.

# 79
  • Мнения: 196
Аз се довериха на др.Чавеева ....бях в 20 или 21 г.с. когато отидох на 2рата морфология и тя каза ,че шийката ми е 1.7см ,но каза че няма да правим серклаж и ето ме вече съм в 37г.с.....
Насочи ме към доктор Ибрям,той е в Щерев и в МД,евентуално ако тръгне по рано раждане,но искам са кажа че нейната преценка за мен да не направя серклаж беше правилна,затова щом ти  е казала серклаж направи го,довери и се....А отзивите за др Христов са много добри,така че мисля че ще се справите със серклажа....
Вярвам,че ще се справиш и ти стискам много силно палци...Бъди спокойна ,под наблюдение си и всичко ще бъде наред...имай сили ,ще издържиш...Можеш да пишеш на Бамболинка за твое спокойствие,тя е със серклаж правен от др.Христов...
Много успех ти желая...😘😘😘
Не мисля,че може да те прегледа в МД....доколкото знам работи в Надежда....Мъжа ти да те закара до там за прегледа и след това ако правите серклаж ще те изпишат от МД и ще те приемат в Надежда...

Последна редакция: ср, 22 май 2019, 10:33 от Isabel111

# 80
  • Мнения: 320
Интрига, шанса без серклаж е минимален. Д-р Христов е прекрасен лекар и със сигурност ще направи всичко възможно за теб и за бебчо. Каквото и решение да вземеш ще се питаш, а ако бях постъпила по другия начин дали нямаше да е по-добре. Моята приятелка лежа 2 месеца в Надежда и роди в 26 седмица. Бебка е жива и здрава.

# 81
  • София
  • Мнения: 1 338
Чакам тук да мине доцентката да говоря с нея. Христов е говорил с колегите си и ме чакат там да ме приемат. Изтича някаква слуз, но теста за води е отрицателен. Не знаят още какво е. Дано Христов е моето чудо. И Чавеева ми каза преди малко, че го познава и мога да му се доверя.
Едно момиче във ФБ ми писа, че в някаква болница в София са и поставили писар в 26г.с. и е изкарала още 10с. Всичко, което мога ще направя. За сега в Майчин дом отношениено е страхотно и са разбрани.

# 82
  • София
  • Мнения: 1 323
Да , да , много са разбрани  Sad   С първата ми бременност ме остави 3 дни без да ме прегледа някой ... Бях в 22 седмица.... Накрая ми викат- късно е за серклаж . Аз мислех че ми слагат система за задържане, а те ми сложили Окситоцин  Sad   Въобще не си дават зор там , за съжаление . Аз тогава нищо не разбирах и стоях . Загубих бебето ...Де да бях на тоя акъл и знания сега ...... Имам момиченце, благодарение на Христов и серклажа му !
Много се моля за теб !

# 83
  • София
  • Мнения: 1 338
Буболинка, ти и твоята принцеса ми вдъхвате надежда ❤ Да сте живи и здрави.
Това е моето малко 300гр. момиченце ❤
Иначе да-само система и антибиотик. Изтича слуз от шийката. Докато е цял мехура има шанс.

# 84
  • София
  • Мнения: 1 323
Интрига, много е мъничко ..Моето в 22 седмица беше 500 гр.. И един съвет- не йм давай повече да те преглеждат вагинално !  Така ми спукаха мехура на мен

# 85
  • Мнения: 311
Интрига, ако е цервикална недостатъчност много ме съмнява да стане без серклаж. Върнах се на зад в темата да видя какво си писала. То в 17 седмица е била 24мм. шийката и за 2 седмици 11мм. с 3 см. разкритие. Ако няма инфекция това си е от всякъде цервикална недостатъчност. И аз съм така. Понякога е просто генетично.
В МД може да се опънат да те изпишат. Събирай цялата рода, вдигнете джабала и ако може даже с линейка да те транспортират в Надежда при Христов.
Няма да те лъжа, пак нищо не е сигурно, но серклажът ще ти даде някакъв шанс. Христов се сблъсква с такива случай редовно и е много кадърен.

# 86
  • Мнения: 196
Момичета,има ли при някоя започнало раждане с изтичане на води и ако може да ми кажете как се случва,дали много тече ,дали изобщо ще разбера че са водите ,а не и леко изпускане от притискането от бебка?

# 87
  • Мнения: 908
Моите изтичаха на етапи, докато изляза от банята с халата след мен имаше 3 локвички, но с малко количество. Все едно се напишкваш, не можеш да го объркаш.

# 88
  • Мнения: 55
Стискамви палци Интрига, доверете се на Христов! Вярвай и се моли!
На мен водите ми изтекоха на части но самото раждане тръгна след 12 часа.

# 89
  • Мнения: 891
Intriga,аз в такова положение бих направила серклаж задължително.Радвам се,че.предприемаш всичко възможно.Стискам много палци!!

Общи условия

Активация на акаунт