СЕДМИ КЛАС. Ако някой си мисли, че туй е филм, той с ученик тийн не е бил

  • 36 871
  • 750
  •   1
Отговори
# 450
  • Мнения: X
По повод на училището в Бургас - и в София има такова увеличаване на бала последните години за ПГЕЕ "Джон Атанасов", за профилите системно и приложно програмиране. При нас има само 1 вариант - ТУЕС, всички, които са с по-нисък бал, явно се насочват към следващото /по бал/ техническо училище, при нас е Джонката.

# 451
  • Мнения: 21 455
Вчера бях на разяснителна родителска среща за НВО и ни беше казано, че подаване на заявление за участие във второ класиране става по електронен път, а аз си мислех, че има и опция да подадеш завлението и в училището, където е прието детето на първо класиране. Вече се обърках..някой знае ли нещо по въпроса? Също така, за ученици, навършили 14 г., задължително ли е явяването на НВО с личната карта или може и с останалите изброени документи?
По електронен път могат да се подават заявления за участие в първи и трети етап на класиране. Заявлението за участие във втори етап на класиране се подава в училището, където ученикът е приет на първо класиране.
Един от изброените в правилата за сигурност и инструктажите документи е достатъчен - лична карта/ученическа лична карта/ученическа книжка/задграничен паспорт.

# 452
  • Мнения: 11 818
Може и с международния паспорт.

# 453
  • София
  • Мнения: 1 535
И при нас вчера е имало информативна РС за НВО. Явяването е с документ със снимка - който, какъвто има. Казали са, че 17 и 19 ще са неучебни, успокоих се, че нашите са втора смяна. А междинния 18 обмислям да го освободя - пазим си 3те дни.

# 454
  • София
  • Мнения: 172

[/quote]
 По електронен път могат да се подават заявления за участие в първи и трети етап на класиране. Заявлението за участие във втори етап на класиране се подава в училището, където ученикът е приет на първо класиране.
Един от изброените в правилата за сигурност и инструктажите документи е достатъчен - лична карта/ученическа лична карта/ученическа книжка/задграничен паспорт.
[/quote]

Дидева, благодаря! Объркването ми дойде от това, че казаха, че в електронната система имало боксче, което се чеквало - 'участие във второ класиране' , в случай че не ни удовлетворява резултата от първо класиране.

# 455
  • Мнения: 21 455
Ами, явно ще видим, като отворят системата. " Обиколих" за всеки случай няколко страници на РУО и училища, да не би да е внесена междувременно някаква промяна. Навсякъде си стои старата информация - че през системата се подават заявления за първи и трети етап, а в училището от първо класиране - за втори. Така или иначе, възможността за подаване на място  си остава и в трите случая.

# 456
  • Мнения: 1 541
Пробните май ги няма в пощата, а аз не мога да изнамеря по БЕЛ на Веди и Бултест - може ли някой да ме насочи към номера на мнението . Благодаря

# 457
  • София
  • Мнения: 172
Пробните май ги няма в пощата, а аз не мога да изнамеря по БЕЛ на Веди и Бултест - може ли някой да ме насочи към номера на мнението . Благодаря

Виж пост # 430 ПИ Веди и пост # 432 за ПИ Бултест Simple Smile

# 458
  • София
  • Мнения: 532
Благодаря на всички, които качват ПИ.
Може ли някой да сподели ПИ БЕЛ на Бултест от 12 май?

# 459
  • Мнения: 84
И аз да помоля, на добра воля някой да сподели ПИ на Регалия по
Български език и литература - 10.02.2019 г. и
Математика - 17.02.2019 г.
много рових в темите ,но не ги открих.
Хиляди благодарности!

# 460
  • Мнения: 10
Здравейте!
Не успях да изчета всичко и не знам дали е коментирано. Разбирам, че при записване/подаване на заявление за 2ро класиране се изисква присъствието на родител (или упълномощено лице) и ученик.
Знаете ли дали би могло да бъде упълномощено трето лице, което да представлява И ученика при записването/подаването на заявление?
Предстои ни пътуване извън страната след полагането на изпитите. Бих искала да знам дали предстои момент, в който детето трябва да присъства лично.
Благодаря!

# 461
  • София
  • Мнения: 8 280
За участие на 2ро класиране не искаха ученика за подаване на заявлението. Ако обаче е класирано на първо желание, ще трябва да се запише детето, тогава ще е нужен ученика.

# 462
  • Мнения: X
Хм, а това сигурно ли е? Къде мога да го прочета, нищо такова не намерих, важно ми е.

Последна редакция: чт, 23 май 2019, 23:07 от Анонимен

# 463
  • Мнения: 817
Стига с тия болници. Ние едва я отървахме, за това се снишавам и не пиша.

При кандидатстване в две области, как се упълномощава бабата? Документът трябва ли да е нотариално заверен?

# 464
  • София
  • Мнения: 8 280
Косите на Вероника, ако е към мен въпроса - да.
На 1во класиране не бе приет на 1желание, подадох сама заявление за 2ро.
На 2ро отидохме двамата, попълваха се и документи от него.

Стискам ви палци да са здрави децата и да се чувстват добре, още малко остана.Hug
И си спомнете за Евгени Joy

Общи условия

Активация на акаунт