СЕДМИ КЛАС. Ако някой си мисли, че туй е филм, той с ученик тийн не е бил

  • 36 919
  • 750
  •   1
Отговори
# 525
  • София
  • Мнения: 922
Ние бяхме в четвъртък в Пловдив - оставих децата да разпуснат. Само не им се получи ходене на кино - в Пловдив прожекциите, които бяха харесали бяха по-късни, а в Сф се оказа, че киното близо до нас не работи. Вчера бяхме на бал на племенника, но учене не го прескочиха. Имаха два дни да учат, ама се помайваха и сега набора има да пише домашно по мат за школата, да прави презентация за училище, да учи стихотворение, а да не споменавам, че утре има и два разказвателни предмета... Днес беше и на час по БЕЛ.
Все по-малко се ядосвам - каквото има да става, ще стане. Предупредих го днес, че остават само 3 седмици до НВО,   първоначално се напрегна, ама беше за няколко секунди и след това "си пита питанката". Отдавна е без компютър и без телефон. Опита се да ни върти с номера, че му трябва телефона за презентацията, която има от 2 седмици, за да се свърже с другите деца, с които са в отбор, ама все още не му се получава. Не можели да разговарят в училище, защото другите били заети в междучасията с телефоните си. Явно и тази вечер ще пропуснем фитнеса с ММ, заради компютърни неволи.

# 526
  • Мнения: 1 138
Купих картите по БЕЛ. Сега като се върне от Междучасието 😊 ги почваме.
Залагаме кажи- речи изцяло само на българския, математиката ще ни е за украса.
Ако четат майки на шестокласници с деца , който не са много ок с математиката , мисля че ще е по- добре с частен учител. ( ходим две години на школата и файда никаква)
Иначе и нас ни мързи, вчера бяхме на конна езда. Вече чакаме ваканцията.

# 527
  • София
  • Мнения: 6 182
Новини от днешния (за нас учебен ден): новата госпожа по химия, казала, че теста ще е утре Joy Не беше нужно да имам пророчески дарби... От известно време ѝ повтарям, че трябва да планира 2-3 хода напред, а не да вижда само пред носа си, но явно още не е узряла за това умение.

# 528
  • Варна
  • Мнения: 2 036
На 3-ти се дават дипломите, а заявленията са 5- ти- 7-ми. Записване до 16- ти. Пак ще имате 10 дни, но с напрежение.

Шарлот,това нещо ново ли е? 3-5 юли бяха датите за подаване на заявленията за първо класиране,  поне допреди месец. newsm78

# 529
  • нейде там, където ....
  • Мнения: 5 374
Аз се радвам, че НВО е през юни. Има време да се преподаде всичко, а и по-равномерно се разпределят класни, контролни, изходни нива, проекти и т.н. Поне в нашето училище. Освен това, малко късно открих някои проблеми с математиката и сега има време за поправки.
Не усещам да е прегрял, но лепнахме някакъв вирус и сега двамата се лекуваме. Бонус е, че съм останала без глас, но все някак продължавам с подготовката по план.

# 530
  • Мнения: 21 455
Скрит текст:
На 3-ти се дават дипломите, а заявленията са 5- ти- 7-ми. Записване до 16- ти. Пак ще имате 10 дни, но с напрежение.

Шарлот,това нещо ново ли е? 3-5 юли бяха датите за подаване на заявленията за първо класиране,  поне допреди месец. newsm78
3-5. юли си е подаването на документи.

# 531
  • Мнения: 134
Благодаря на всички, които качват ПИ.
Може ли някой да сподели ПИ БЕЛ на Бултест от 12 май?
Заповядай, макар и със закъснение:

Скрит текст:








Последна редакция: пн, 27 май 2019, 21:45 от marinarina

# 532
  • Мнения: 4 001
На 3-ти се дават дипломите, а заявленията са 5- ти- 7-ми. Записване до 16- ти. Пак ще имате 10 дни, но с напрежение.

Шарлот,това нещо ново ли е? 3-5 юли бяха датите за подаване на заявленията за първо класиране,  поне допреди месец. newsm78

Поднасям извинения! Понеже се интересуваме от НГДЕК, в главата си съм смесила датите. Права си. Моя е грешката!

# 533
  • Мнения: 725
Голямо затишие настана...всички май сме емоционално изтощени, очакващи я резултат от пробен, я някое класно, контролно в първия ден след "ваканцията"  Simple Smile

# 534
  • На топло в неговото сърце.
  • Мнения: 3 461
Май да!Моят има класно по МАТ в Четвъртък,по Бел мина и чакаме резултати!

# 535
  • София
  • Мнения: 1 210
Ами затихнахме наистина, ама какво и да кажем. Наистина се чувствам крайно изтощена емоционално от ролята си на пъдар, обучител, когато се налага и същевременно на психоаналитик за крехката детска психика. Другите житейски роли няма дори и да ги изброявам. Simple Smile Имам нужда от една солидна почивка след като всичко приключи. Запланувахме я тия дни точно след второ класиране около 20.07 и сега ми е една идея по-спокойно.  Детето като един истински пубертет се люшка в различни състояния на духа от "умирам от страх, ще се изложа" до " не ми пука, каквото стане". Гледам този втория нюанс да го поддържам повече време, но не ми се получава много успешно, тъй като самата аз не съм убедена, че "не ми пука".
Ние чакаме последните резултати от двата пробни по БЕЛ, на които се яви  на 18 и 19.05.
Приключихме с пробните. Има още едно-две занятия по БЕЛ в школата и там също приключваме и чакаме вече морето. Simple Smile (по-добре ми става като си представя, че чакам морето, а не НВО-датите)

# 536
  • Sofia
  • Мнения: 926
Беше болна наборката. Мисля, че напрежението, колкото и да не го показва, се отразява и на имунитета.
И аз и казвам, че не трябва да има драма и да е спокойна, за да покаже какво може. Все пак вече имаме и добър резервен вариант, ако не стане в желаните гимназии
Чакаме два резултата от ПИ. Има и един по мат в Регалия, но ми се прокрадва идеята да я убедя да го пропусне...

# 537
  • София
  • Мнения: 1 397
На моите призиви сега в почивните дни дали няма да преговори нещо получих отговор: " Много е рано. За три седмици всичко ще забравя. Само последната седмица ще преговарям." Simple Smile

# 538
  • На топло в неговото сърце.
  • Мнения: 3 461
Ами тъй де,защо да се мъчи сега?

# 539
  • Варна
  • Мнения: 3 239
И у нас настроенията са ваканционни, особено със сестра й дразнителката, за която училището кажи речи приключи на 16-ти с НВО по ЧП. Добре й дойдоха тези 7 дни без училище, беше на тренировки, но й остана време да порешава допълнително и пробни, и тестове от госпожата. Днес качиха и резултатите от пробния в МГ, доволна е, и аз Simple Smile Този уикенд ще се яви на последните два ПИ. Класните предстоят също, както и родителската среща. По другите предмети е почти оформена. Кара ме да я освободя от 10-ти юни, да ходела на тренировка сутрин и следобед да си преговаря Simple Smile) Още не съм решила, така съвсем ще му отпусне ми се струва края. Като я напече слънцето, май повече ще подремва на обяд, отколкото да преговаря.

Общи условия

Активация на акаунт