СЕДМИ КЛАС. Ако някой си мисли, че туй е филм, той с ученик тийн не е бил

  • 37 057
  • 750
  •   1
Отговори
# 210
  • Мнения: 1 948
Моето пише много бързо преразказите и съм й казала да си направи чернова. Според нея са й достатъчни 15 минути. Че даже й и ги оценяват добре.  Те децата си знаят колко време им отнема, ако са правили някакви пробни.

# 211
  • Мнения: X
Квесторът раздава на всеки ученик изпитен комплект и помощни материали. Внимание! Не се допуска предварителното отделяне от квестора на листа с указания за работа и прикрепена към него идентификационна бланка! Изпитният комплект съдържа лист с указания за работа и прикрепена към него идентификационна бланка, лист/листове за отговори и/или свитък за свободните отговори. Помощните материали по БЕЛ съдържат индивидуален плик за изпитната работа, плик за част 1, малко пликче за идентификационната бланка, а помощните материали по математика – и математически формули. Помощните материали по чужд език съдържат индивидуален плик за изпитната работа и малко пликче за идентификационната бланка.

# 212
  • Мнения: X
Момичета, а това с пликовете да му го показвам ли? От тази схема едва ли ще схване нещо. Не е ли работа на квесторите да следят всичко да е надлежно прибрано?
Схващат, схващат, показвай. Моят каза, че всичко е разбрал. Явно на мен ми се е сторило по-неразбрано.
Освен това после там ще им го кажат пак, но не е лошо предварително да са запознати.

Наборите преговарят ли вече?

Онлайн ще подаваме, най-вероятно ще сме на планова операция в болницата тогава, така че няма и да имаме друг избор. Лаптопчето и от леглото ще действаме. Така го намислих, за да мине след това 2 седмици стоенето вкъщи и да си има лято и почивка.

Ако сгрешим, ще излизам и ще тичам до училището, няма как. Пише в справочника /или и аз не знам къде точно/ - ако сгрешиш при подаването онлайн, имаш възможност в срока /03-05.07/ да отидеш до училището-гнездо и да коригираш.

Днес разменихме местата, 1-во - Волдемор, 2-ро Мария Луизиана, за моя огромна радост. Искаше ми се да не влиза в никоя от пералните. Какъвто е мързел, ако продължи с първи език английски, друг език няма да научи.

Последна редакция: пт, 17 май 2019, 16:48 от Анонимен

# 213
  • Мнения: 889

Иначе започна да преосмисля концепцията за учене на немски, а не на френски, а аз осъзнах колко ни е близо Конското, защо му викат така!?  

Миналата година зададох същия въпрос и ми разясниха че идвало от навика на Карл Велики да говори на немски само с конете си...Smiley

# 214
  • Sofia
  • Мнения: 4 504
Ще му покажа схемата с пликовете, поне да има някаква идея.

НИЕ още не СМЕ взели "По жицата" (като бебешка майка съм "акахме", "папкахме"... Laughing). След него ще го подхващам с преговор. По математика постоянно се решават задачи от двата модула, така че горе-долу се държат под контрол. Аз взех мед.бележка за периода 10-14 юни и съм с намерението тогава да прегледаме пак всички автори по литература.

# 215
  • Мнения: X
"По Жицата" и при нас не е взето.
Авторите започнахме да ги преглеждаме, за 1 седмица не знам дали ще стигне времето, а и не искам да е в последния момент.

# 216
  • София
  • Мнения: 554
При регистрация за участие в състезанието на Прогресивното се изисква декларация, че си съгласен/не си съгласен/ да публикуват информация за детето ти. Чудя се, ако отбележа, че не съм съгласна какво ще стане. Няма да участва в класирането ли?

Според мен декларацията е дали си съгласен да обявяват резултатите на детето ти публично, т.е. с името му, класа, град, училище и т.н.

# 217
  • София
  • Мнения: 8 322
За състезанието на Прогресивното :
Миналата година резултатите бяха само с номера, т.е. не можеше да се направи съпоставка с имената от олимпиадата.
Изобщо не питаха искате ли да публикуваме резултатите.

# 218
  • София
  • Мнения: 7 095
https://bg-mam.ma/p/1041458/36869524

Десем, това е мнението на Алексова, която казва, че са попълвали такава декларация. Няколко поста по-надолу, се оказа, че вече има онлайн класиране с номера. Може тя да се е объкала нещо, не знам.

# 219
  • София
  • Мнения: 6 166
Аз съм наясно за какво е декларацията и изобщо не се притеснявам да публикуват името, училището и оценката ѝ. То пък голяма тайна. Само се чудех каква ще е разликата, ако отбележа, че не съм съгласна.
Не мога да си спомня как беше в НПМГ, когато кандидатстваше сина ми, но в НГДЕК класирането си излезе с имената. Ама това беше преди европейските директиви. Stuck Out Tongue Winking Eye

# 220
  • Мнения: X
В НПМГ публикуваха всяко едно класиране поименно, независимо че училището е в общия прием. През 2017 всеки ден имаше качен списък с имена, в който беше уточнено кой се е записал, кой е подал заявление за второ класиране, кой не е предприел никакви действия. После дойде защитата на личните данни и...новият директор. До скоро на страницата на училището беше достъпна информацията от предходни години. Вече няма преки пътища към нея.

# 221
  • Варна
  • Мнения: 450
Вчера са взели "Заточеници", няма да има време за преговор.
Синът ми има време да напише план, две чернови и белова, но пише само белова, да не се мине.
И аз чакам операция около края на юни, така че ще подавам онлайн.
За втори език избира руски, играе с доста русначета и е доста наясно с ъъъ руския жаргон /да не бъда по-груба/.
Ако остане в МГ иска да го запиша и на курс по японски.

# 222
  • София
  • Мнения: 8 322
https://bg-mam.ma/p/1041458/36869524

Десем, това е мнението на Алексова, която казва, че са попълвали такава декларация. Няколко поста по-надолу, се оказа, че вече има онлайн класиране с номера. Може тя да се е объкала нещо, не знам.
Слънце, бяха с номера.
Номерът се получаваше се при заявяването, посочваш например 4те модула, а после може да се явиш и на по-малко модули. Разпределението по зали и резултатите се проверяваха срещу номера (все едно фиктивен номер)
После срещу всички номера имаше резултат, ако не се е явило 0 т.
За съжаление нямаше имена и нямаше как да се хране кое дете е ходили и на състезанието, и на олимпиадата и беше по-трудно да се извади някаква по-точна статистика.
Можеше да се разбере обаче дадено дете (скрито зад номер и не знаеш кое е) на кои модули е ходило.

# 223
  • Мнения: 473
Това с родителските срещи за разясняване на НВО има ли го фиксирано като задължение на училищата в някоя наредба или друго подобно писание? Чета тук как повечето училища вече са провели или поне обявили такива срещи, чувам, че в някои училища са били проведени и пробни по МАТ и БЕЛ. В нашето училище - нищо и по двете линии! Всеки ще се спасява самосиндикално явно. Нищо ново под слънцето.
За протокола - и при набора са стигнали до Заточеници.

# 224
  • Мнения: 4 129
При нас е същото: няма родителска среща, преподава се нов материал вкл. и по двата основни предмета, задължават ги да се явят на матура по език под заплаха, че който откаже, ще следва по същото време да направи класно върху много труден текст, насрочват се тестове по химия, физика и биология. Въобще битката за запазване на децата в ЧУ е безмилостна. При два дни от седмицата с по 10 учебни часа и другите с по 7, при всекидневни домашни от ден за ден, няма никакво време за преговор и систематизиране на наученото в курсовете. Знам от предходни набори, че такава е организацията и е обречена всякаква битка. Ако се издържи на темпото и натиска, ще е страхотна закалка на характера.

Общи условия

Активация на акаунт