Накъде да поемем?

  • 4 749
  • 203
  •   1
Отговори
# 90
  • Мнения: 989
Тук е, но иска инвестиции Wink
Който желае, нека емигрира, но това обикновено са нереализираните тук хора. Авторката пише, че реално нямат нищо изградено вече зад гърба си...

# 91
  • Canada
  • Мнения: 3 358
Тук е, но иска инвестиции Wink
Който желае, нека емигрира, но това обикновено са нереализираните тук хора. Авторката пише, че реално нямат нищо изградено вече зад гърба си...


Ти страдаш от предразсъдъци и бъркаш емиграцията с гастарбайтерството. Обикновено ограничените хора мислят като теб.

# 92
  • Мнения: 367
Тук е, но иска инвестиции Wink
Който желае, нека емигрира, но това обикновено са нереализираните тук хора. Авторката пише, че реално нямат нищо изградено вече зад гърба си...


И какви инвестиции се изискват за толкова доброто образование...децата учат по най-остарялата и неефективна система. Много и тук реализирали се хора решават да напуснат за да могат да се развиват или просто търсят по-спокоен, уреден живот, по-чист въздух или пък културни хора сред които да живеят и растат децата им, не може да правите такива обобщения, кой защо емигрирал...Аз като един човек, който е живял в няколко европейски държави от ранна детска възраст и патувала много много и от две години живееща в София, нямам търпение отново да си тръгна...просто всичко ме дразни, това че в центъра на София няма къде да си разходя детето, че няма един здрав тротоар по който спокойно мога да си бутам количката, че болниците са пълна мизерия, добре че има частни... че хората са толкова невъзпитани и млади и стари.... хайде няма да продължавам...

# 93
  • Мнения: 989
Авторката няма да "емигрира" в качеството си на неврохирург или друг високо квалифициран кадър, предполагам! Wink Иначе нямаше да е само с английски например... и други неща щяха да звучат по различен начин...
Не съм ограничена, но ми е писнало от хора с претенции, които няма какво особено да предложат на пазара на труда, но затова пък София им е гадна, това им е гадно, онова....образованието е отврат.... Ама момент: то от кварталното училище до друго има разлика- частни училища бол...


quote author=Polar bear link=topic=1116316.msg38763681#msg38763681 date=1558626852]
Тук е, но иска инвестиции Wink
Който желае, нека емигрира, но това обикновено са нереализираните тук хора. Авторката пише, че реално нямат нищо изградено вече зад гърба си...


Ти страдаш от предразсъдъци и бъркаш емиграцията с гастарбайтерството. Обикновено ограничените хора мислят като теб.
[/quote]

# 94
  • Мнения: 7 267
Новичка, излизаш от темата и нямах намерение да ти отговарям, но не се сдържах. Аз отидох в чужбина с образованието си, дипломите си и с големия си опит, след като дълги години се борих с вятърни мелници. Тъй че не ми говори за добро образование, здравеопазване и кариерно развитие. Пътувала си, не си живяла навън. Не можеш да сравниш.

# 95
  • Мнения: 2 472
Да, защото не искат да спазват закони, а БГ е идеална за тази цел!  #2gunfire

Ще цитирам едни думи от един чудесен български филм :
В България останали само оптимистите, защото песимистите и реалистите отдавна са заминали нанякъде...

А от друга страна: огромен е ръстът на чужденци, които започват да живеят тук, нали?

Последна редакция: чт, 23 май 2019, 19:23 от a_tita

# 96
  • Мнения: 989
Къде живееш и (ако е удобно да попитам) какво работеше тук и какво работиш сега?

Новичка, излизаш от темата и нямах намерение да ти отговарям, но не се сдържах. Аз отидох в чужбина с образованието си, дипломите си и с големия си опит, след като дълги години се борих с вятърни мелници. Тъй че не ми говори за добро образование, здравеопазване и кариерно развитие. Пътувала си, не си живяла навън. Не можеш да сравниш.

# 97
  • Canada
  • Мнения: 3 358
Че те и хирурзите емигрират. Хората, които 'няма какво толкова да предложат на пазара на труда' си живеят в чужбина с професиите си и то в пъти по-добре отколкото в България. Имаш ли представа какви са процедурите за имиграция в Канада или Австралия? Не нали? И прочети по-добре първата публикация относно езиците. Какво изобщо правиш в тази тема? Дойде да се похвалиш с образованието и апартаментите си ли? Тези и ние ги имаме. Нещо друго? Коли, пари, екстеншъни? Аз екстеншъни нямам, тука ме хванА...

# 98
  • Мнения: 2 885
Аз екстеншъни нямам, тука ме хванА...

И бат Бойко си нямаме, ей...мъка, мъка.




П.С. Тити, изключително ми е приятно да те видя.

# 99
  • Мнения: 7 267
Живея в Германия. Другото е доста лично. Да кажем, че съм висококвалифициран специалист, само че в България нямаше как да постигна нещо повече, защото е запазена територия за връзкари.

# 100
  • Мнения: 989
Изключително жалък опит за отговор, Polar bear.
1. Не разбра: хирурзите емигрират, да, но авторката не е такъв- точно това изтъквам.
2. Много добре прочетох първата публикация относно езиците. Поназнайвам някакъв език, който е позабравен от училищните години- това не върши работа. Как знае и английски, за мен също е под въпрос, като знам какво възприемат хората като "знаене"... обикновено на доста посредствено ниво.
3. Изобщо не дойдох да се похваля, а защото искрено се възмутих! Знаеш ли от кое: от това, че хората НЯМАТ реална представа за себе си, за другите, за света...
4. Не съм от тези с екстеншъните, работещо момиче съм Simple Smile
 
Че те и хирурзите емигрират. Хората, които 'няма какво толкова да предложат на пазара на труда' си живеят в чужбина с професиите си и то в пъти по-добре отколкото в България. Имаш ли представа какви са процедурите за имиграция в Канада или Австралия? Не нали? И прочети по-добре първата публикация относно езиците. Какво изобщо правиш в тази тема? Дойде да се похвалиш с образованието и апартаментите си ли? Тези и ние ги имаме. Нещо друго? Коли, пари, екстеншъни? Аз екстеншъни нямам, тука ме хванА...

# 101
  • Мнения: 989
Това е най-честото оправдание на хората, на които нещо не им е достигнало, за да постигнат повече.

Живея в Германия. Другото е доста лично. Да кажем, че съм висококвалифициран специалист, само че в България нямаше как да постигна нещо повече, защото е запазена територия за връзкари.

# 102
  • Canada
  • Мнения: 3 358
Е те нямат реална представа за себе си, а ти имаш за тях? Как ги прецени? Не само висококвалифицирани специалисти емигрират и това колко си реализиран в България не е мерило за нищо. То пък един пазар...

# 103
  • Мнения: 7 267
Не ми се спори. Като не знаеш много неща се живее по- просто.

# 104
  • Мнения: 989
Висококвалифицираните специалисти ги споменах във връзка с разликата между емигрантството и гастарбайтерството.

Е те нямат реална представа за себе си, а ти имаш за тях? Как ги прецени? Не само висококвалифицирани специалисти емигрират и това колко си реализиран в България не е мерило за нищо. То пък един пазар...

Общи условия

Активация на акаунт