Любители на Котки - Тема 133

  • 20 676
  • 744
  •   1
Отговори
# 30
  • Мнения: 47 902
Да се оплача, че нашият наскоро започнаха да се катери по кухненския плот и понякога успява да го включи, въпреки заключването. Вече веднъж се разминахме на косъм с пожар. Чудя се има ли какво да направя за да обезопася. Проверявам котлона, следя да няма оставени неща, но живея с тийнове, мъж, баба ...не винаги мога.

# 31
  • The Big Apple
  • Мнения: 23 522
JoyJoyJoy
Ох, не мога, опасни са.
А аз се прибирам и от далечината нещо мърда на терасата, веднага загрях, че е Ушатото ни, Божке, добре че проверявам по два пъти дали са затворени прозорците, тях все още не може да отваря.Joy Моля ви се, нашият снощи е ял палачинка с течен шоколад, след всичко, което направи преди това сложихме бариери, за да го затрудним да ходи в кухнята, но някак си пак е намерил начин да си отвори вратата, лошо ми стана, лошо, не е ял много, явно като е стигнал до шоколада се е отказал, думи нямам за тази котка, ние не сме свикнали така. Топче беше изключително мързеливо коте, на него трябваше да му се моля и да му бутам в устата да се храни, беше и самостоятелен, обичаше да се уединява и да си почива, това само ходи след теб и чуваш - ме, ме, ме, то мяу не може да каже, казва ме.Joy

Добре дошли на новите попълнения.Hug

Последна редакция: пт, 17 май 2019, 22:24 от Ивекс

# 32
  • Мнения: 3 732
Тифанчук, вие на повод ли се водите? Вънка ли излизате?

# 33
  • София
  • Мнения: 13 045
Да се оплача, че нашият наскоро започнаха да се катери по кухненския плот и понякога успява да го включи, въпреки заключването. Вече веднъж се разминахме на косъм с пожар. Чудя се има ли какво да направя за да обезопася. Проверявам котлона, следя да няма оставени неща, но живея с тийнове, мъж, баба ...не винаги мога.

Дъщеря ми си е купила едни стъклени неща, които не знам точно как се казват. Май ги продават в ИКЕА. Има ги с различни картини. Ето ги какво представляват:
Скрит текст:




 

Въпреки това, когато отсъства, изключва печката от бушона. Но таблото е на лесно място. Ако аз трябваше да го изключвам, щеше да ми е много трудно.

Ивекс, така е по-забавно!  Wink И аз хем им се ядосвам, хем осъзнавам колко скучно е било с остаряващия Мъро. Сега изненадите са непрекъснати.  hahaha hahaha hahaha

По повод на мяукането, Наско понякога ми казва "Ма-мооо!". Дори на шега му казвам "Повтори и ще ти дам ядене!" и той повтаря "Ма-моооо!"   Joy Joy Joy

Сега забелязах, че Демон си има мустаци, макар и доста по-малки от на косматите си събратя, а Елвис няма. И тези на снимката от първа страница са без мустаци.  newsm78

# 34
  • Страната на чудесата
  • Мнения: 6 473
Елвис е донски, а Демон-канадски сфинкс. Първите са чисто голи, вторите-като праскова, с мъх. Имат и мустаци

# 35
  • София
  • Мнения: 13 045
Елвис е донски, а Демон-канадски сфинкс. Първите са чисто голи, вторите-като праскова, с мъх. Имат и мустаци
Ясно!  Hug 

Днес ходихме до сръбския Димитровград.  На улицата имаше чисто бяла персийка в окаяно състояние. Горката! На места липсваше козина.  Sad Жалко за красивата котка!  Sad Кой ли идиот я е пуснал на улицата? Дори и да е дворна, а не съвсем безпризорна, козината си изисква грижи.  Sad

# 36
  • In the land of Never Never
  • Мнения: 1 790
Да се оплача, че нашият наскоро започнаха да се катери по кухненския плот и понякога успява да го включи, въпреки заключването. Вече веднъж се разминахме на косъм с пожар. Чудя се има ли какво да направя за да обезопася. Проверявам котлона, следя да няма оставени неща, но живея с тийнове, мъж, баба ...не винаги мога.
Има такива стъклени плотове,  на гумени крачка и в Еником, в Люлин, купих си ги от там. Слагат се върху печката. Удобно е, като не готвиш, върху него може да си приготвяш яденето.  И като излизаш, котаците може да се разхождат отгоре без проблем. И Васко обича да скача на плота и да се разхожда.

# 37
  • Мнения: 3 310
Ох , моята Мия е голяма напаст , само бели прави като се разгони. Ужас.  #Crazy
В момента е разгонена и само отваря шкафовете , за да яде храната, при положение , че тя има 3 големи пълни купи различни храни и никога не я оставям гладна! baby_neutral Ядосахме се с приятелят ми и накрая отидохме до джъмбо и взехме специални неща за затваряне на всички врати и шкафчета. Е , чудесна работа ми свърши , а сега да я видя , как ще ги отваря. Мъчи се и не може, хахахахха!!!  Twisted Evil Twisted Evil Twisted Evil Twisted Evil Twisted Evil
Започна да ми събаря само едната орхидея и то точно тази , която приятеля ми ми подари , 3 пъти ми я счупи ,  когато точно беше на път да цъфти и имаше пъпки. #Cussing out #Cussing out Поболях се. Sick Признавам,  грях е , че си помислих на няколко пъти да хвърля котката  , защото не издържам на тези номера , обаче после ми минава и пак си я взимам ,  гушкам и целувам .. какво да я правя , обичам я.  Heart Eyes Heart Eyes Heart Eyes Heart EyesЛуда за връзване и по характер ,  същата като мене и приятелят ми...  Embarassed Embarassed Mr. Green Mr. Green За орхидеите поръчах метален цветарник,  ха да видим ще ги събори ли сега  Whistling ! Тя може да е хитра и умна , ама аз не се давам и толкова !  Crossing Arms

Иначе не може без мене , навсякъде ме следва,  като седна дори за 1 минута , намества се в скута ми и заспива ..  Embarassed при приятеля ми обича да стои на неговото рамо , точно като папагал !    hahaha
Като готвя или мия чиний или общо взето съм в кухнята ,  тя застава точно до мивката и стои и ме гледа ,  наблюдава ме , но понякога толкова й доскучава,  че чак заспива там.  hahaha chef Не може без мене и това е Grinning


Другата ми котка , която е моя ,  но заради майка ми не можах да я взема.., та затова и взех Мия . Flushed
След малко ще покажа снимка на Киара (при майка ми ). Flutter
Обаче много се тревожа за Киара Cry
Днес мама ми се обади да ми каже ,  че поради факта , че спряха едни бонбони с трева,  тя отказва да яде и значително отслабнала  и да вземе да яде карамфили .. повръща кръв Cry  цял ден плача и не мога да се успокоя , щяха да я карат на ветеринар днес , но закъсняха от работите си. smile3518 Та утре ще я карат и моля Ви стискайте ми палци ,  всичко да е наред и да се оправи животинката ми , че е само на 4 години , като 1 Октомври ще ги прави тези 4.  newsm38 даже не знам как ще спя тази вечер... изпити имам , а не мога да уча и да се концентрирам,  направо ми кърви и ме боли сърцето..  Cry Cry Cry Cry Cry Мия се опитва да ме успокои , но..   Cry Cry Cry Cry тези двете дивачки,  не ги приемам като животни , приемам ги като мои деца буквално,  а аз деца нямам ... Ох...  txtloves Heart Eyes Heart Two Hearts Two Hearts
Ето я Киара , моля се и се моля...  Praynig Praynig Praynig Praynig Praynig Praynig Praynig Praynig Praynig
Скрит текст:


Последна редакция: пт, 17 май 2019, 22:15 от Butterfly:3

# 38
  • Мнения: 47 902
Миналата година нашият хубостник опасе всички карамфилчета до корен. Бая се чудих защо така странно умряха, докато разбера...нищо му нямаше. Но нека все пак лекар каже.
Благодаря ви,ще потърся тези протектори още утре. Той е на над 7 години, кастриран, яде само единствено своята храна и то под час, доста мързелив, досега не го беше правил...какво го прихвана и започна да се катери Sad , доста ме изплаши Sad

# 39
  • Мнения: 3 732
Бътерфлай, успокой се! Котките имат 9 живота, ще оцелее! Рано е хванат проблема, ще има решение.
Можеш ли са присъстваш на прегледа?
Успокой се, мъчиш Мия така.

Таня67, извини ме, но ...
От много време си мисля за първите постове - някои от линковете не са актуални, а списъка с любимците трябва да е актуален с оглед на пишещите.
Не може ли в края на всяка тема да пращаме данък и инфо за господарите ни? Всъщност си мислех за въпросник - име, снимка, години, пол, апартаментна котка, собственик, имате ли ваксини, кастрирани ли сте, с какво и по колко се храните?
Понякога гледам данък, чудя се за името на котето и се отказвам да коментирам.
Таня67, не те критикувам, не настоявам да правиш така. Мислех на лично съобщение да ти пиша, но се отказах. Темата е на всички, уютна и помагаща. Затова ако някой иска нещо да каже - нека е публично.
Ако решиш нищо да не променяш - добре.

Никога няма да забравя как бяхте и сте до мен като ми е трудно. Благодаря ви, че ви има, че сте толкова човечни и сърдечни!
Темичката е като уютен дом.




Моя проблем в момента е господарката на Бегинс. Тя пада духом, плаче, говори ми, че го мъчи. Да, всяка сутрин и вечер му дава хапчетата, но това я убива. Мисли, че Бегинс я мрази, защото го мъчи.
Оня ден ходих за хапчето за черния дроб при ветеринарката след като бях обиколила аптеките на половин Люлин. Господарката ми е дала грешна информация.


Хванах докторката на края на работния ден. Говорихме много, около час. Тя е млада, дали има и 30 години. Казва, че пациентите в дълбока старост са й най -   на сърце. Тя е коткарка, гледала и гледа много котки. Една й е била на сърце, починала на 14 години. Ще цитирам думите й:
"Гледах я 14 години, гледана, глезена, в апартамент. Раждаше всяка година, котенцата бяха раздавани на грижовни стопани. Никога не е хващали глисти или кърлежи.
Хранех я с Роял Канин, 20 лв/кг. Защо никой не ми каза, че е грешно?
Един път давах пари за скъпа храна, втори път - да оправя последиците от нея.
Много пари дадох, за да я спася - операции, лекарства, професори, знахарки (не бих я съдила - удавник за сламка се хваща).
Знам, че постъпих правилно, но тия пари ако не бяха за нея, щяха да отидат за друга нужда. Затова ще пробваме първо с по - евтини неща."
Докато говореше щеше да се разплаче. Само си въртеше герданчето.

Тази котка, майка й, баща й и всички следващи  не оцеляват повече от 14 години. Нейна мисия е да помага на старците.


Объркан и дълъг ми стана поста, извинявайте ...
 

# 40
  • Мнения: 3 310
Зуки Су, много тъжна история, наистина.. Sad
Няма как да отида и да присъствам, защото те са в Стара Загора, а аз съм във Варна ..
Но след изпитите съм обещала да хвана първия влак, отивам купувам 3 сандъка големи само с трева ще ги засея и да си ги яде Киара и да се убедя , че е добре !


Позволи ми да коментирам за храната. Много се итересувам за здравето на котките, исках да стана ветеринар, но поради факта , че не мога да гледам кръв и мразя химия , затова се отказах от това. Проучих много за храните и се убедих, че без зърнени култури са най-доброто нещо за котките ни.
Тези wiskas и т.н. са пълни боклуци .
В момента аз съм поръчала 20 кг различни опаковки и вкусове на smilla за двете котки. Поръчах го , защото Мия обожава тази храна и отказва да яде друга ако тази не присъства в поне едната й купичка. Киара реших да я пробвам и тя да минава на богато менй като Мия, а не да яде нискокачествени храни.
Apllaws - не са хубави , дебелеят котките и вредят.
Мислех за Brit care + taste of the wild . Тези двете ще ги пробвам до края на годината.
Нищо , че е скъпо- Важното е, че е качествено. А и не свършват толкова бързо, защото ги насищат . Сега тези 20 кг съм убедена , че до поне Септември - Октомври ще изкарам, че ако не и повече, а до тогава ще съм събрала пари за 10 кг smilla и 10 кг примерно Brit care  ... А да , ползвам и Про план с омега 3 , за лъскава козинка.

Хилс и Роял канин - боклуци. Освен ако не е лечебната храна, тогава вече си заслужават.  Развалиха ги просто останалите серии .


# 41
  • на брега на морето
  • Мнения: 6 217
Не може ли в края на всяка тема да пращаме данък и инфо за господарите ни? Всъщност си мислех за въпросник - име, снимка, години, пол, апартаментна котка, собственик, имате ли ваксини, кастрирани ли сте, с какво и по колко се храните?
Ти някога чела ли си първата страница на всяка нова тема???

# 42
  • Мнения: 1 614
Благодаря за новата тема🤗
И една полу-заспала Ая

# 43
  • Мнения: 158
Тифанчук, вие на повод ли се водите? Вънка ли излизате?


Вчера го взехме и веднага и го сложихме след подстрижката.Много съм доволна Blush и тя разбира се.
Исках нагръдник и повод,който е за кола.Защото като е в клетката или в чантата мяука и иска да излезе,а като я пусна се шмугва под седалката и няма измъкване.А вчера цялата задната седалка беше нейна разхождаше се от прозорец на прозорец гледаше,разучаваше после си легна и беше много спокойна.

# 44
  • София
  • Мнения: 13 045
Таня67, извини ме, но ...
От много време си мисля за първите постове - някои от линковете не са актуални, а списъка с любимците трябва да е актуален с оглед на пишещите.
Не може ли в края на всяка тема да пращаме данък и инфо за господарите ни? Всъщност си мислех за въпросник - име, снимка, години, пол, апартаментна котка, собственик, имате ли ваксини, кастрирани ли сте, с какво и по колко се храните?
Понякога гледам данък, чудя се за името на котето и се отказвам да коментирам.

Ако наистина има линк, който не се отваря или е със стара информация, кажете и ще го махна. Дори всеки път в края на темата призовавам за това! Аз лично отварям по няколко линка всеки път, но не ми е възможно да го правя със всички. Много са. Досега каквато и да съм отворила е било налично.

Списъкът с любимците не е възможно да е различен всяка тема. Пренася се от тема на тема, като добавям нови любимци, но само на хората, които са пожелали това. Мислила съм понякога да го разчистя, защото доста хора не пишат, но мисля, че не съм аз тази, която мога да отсъдя кой е за списъка и кой не. Ето например Кетя и Ленчето. Ако до преди месец-два някой се е питал какво търсят в списъка, то вече са отново на линия. Да не говорим, че поне 50% от котките в списъка съм ги "отгледала", макар и виртуално. А за тези, които вече са звездички, сърце не ми дава да ги изтрия. Затова само добавям по една цифричка за края.  Cry  Всеки, който е пожелал съм го включила в списъка. Самата аз не мога да свържа всички котета като име, образ и стопанин. В началото почти всички пишещи даваха информация за котето - снимка, пол, дали е кастрирано, дата на раждане, ветеринар. А например в тази тема никой не съм добавила. В предишните - най-много по едно коте. Дори и ти досега не си пожелала да те включа. В края на всяка тема подканвам. Няма как да го направя насила.

Общи условия

Активация на акаунт