Избор на сушилня - Тема 12

  • 49 086
  • 757
  •   1
Отговори
# 195
  • София
  • Мнения: 10 582
Отделни.
Само контакт й трябва.
Аз съм с Беко 8605 и съм много доволна, 999 лв я взех, сега сигурно е по-малко.

# 196
  • Мнения: 3 789
Благодаря ви за отговорите!
Черна станция, може ли повече подробности? От колко време я ползваш, имала ли си проблеми? Четох и тук за нея, и ми я препоръчаха, а сега е и намалена.. Може и на лично 🔏 😊

И друго се сетих, ако е в килера, не става ли много влажно като суши? Или нямате такъв проблем?

# 197
  • Мнения: 40 910
Благодаря ви за отговорите!
Черна станция, може ли повече подробности? От колко време я ползваш, имала ли си проблеми? Четох и тук за нея, и ми я препоръчаха, а сега е и намалена.. Може и на лично 🔏 😊

И друго се сетих, ако е в килера, не става ли много влажно като суши? Или нямате такъв проблем?

От година я имам и да чукам на дърво проблеми съм нямала. Пере си, центрофугата е много стабилна, никакво тресене, да не говорим за "ходене", суши. Мачка някои материи, ама според мен всички го правят, ако барабанът е пълен, например с чаршафи.

Не става влажно, защото тя е и пералня и като такава е вързана към канал и всичко отива в канала.

# 198
  • Мнения: 3 535
Lana,  влажно не става, затопля се леко. Е, сигурно се повишава влажността, не съм я мерила, не се усеща.

# 199
  • Мнения: 2 404
четох мнения, но не открих за това се престраших да питам
Сушилня АЕГ - 8 серия /дойде техник, понеже е гаранционна и имам проблем с мотора - за втори път Rage, но не това е темата, въпроса ми е друг/, техника каза, че трябвало да се прави профилактика в сервиз, профилактиката била като на климатиците. Та въпроса ми е - каква е тази профилактика, не може ли с препарат да я пусна или е коренно различна профилактиката. Трябва да занеса Imp сушилнята в сервиза и да заплатя 100+ лв.
ПП профилактиката нямало общо с повредата на мотора

# 200
  • Мнения: 3 535
Профилактика в сервиз се прави на уредите със самопочистващ кондензатор. Моята аег 8 серия не е такава. Прочети си инструкциите в описанието

# 201
  • Варна
  • Мнения: 1 558
Става въпрос за самопочистващия кондензатор.След няколко години работа се затлачва и трябва да се разглоби почти цялата машина за да се почисти.Писано е доста в темата за него.

Edit: @laurentin ме е изпреварила.

Кажете точния модел на сушилнята?

# 202
  • Мнения: 2 404
Става въпрос за самопочистващия кондензатор.След няколко години работа се затлачва и трябва да се разглоби почти цялата машина за да се почисти.Писано е доста в темата за него.

Edit: @laurentin ме е изпреварила.

Кажете точния модел на сушилнята?
t8dee48s
Благодаря предварително

# 203
  • Варна
  • Мнения: 1 558
Вашата машина НЕ Е със самопочистващ кондензатор,така че ако майстора е имал предвид профилактика(почистване ) на кондензатора в сервиз му кажете....да се застреля Simple Smile !

Тук на страница 20, точка 10.3  е обяснено как се почиства вашия кондензатор.
https://cdn.technomarket.bg/uploads/library/product/09151740/5cab1f403591f.pdf

П.П: За в бъдеще,четете си упътването на техниката ,която притежавате.

# 204
  • Мнения: 2 404
Вашата машина НЕ Е със самопочистващ кондензатор,така че ако майстора е имал предвид профилактика(почистване ) на кондензатора в сервиз му кажете....да се застреля Simple Smile !

Тук на страница 20, точка 10.3  е обяснено как се почиства вашия кондензатор.
https://cdn.technomarket.bg/uploads/library/product/09151740/5cab1f403591f.pdf

П.П: За в бъдеще,четете си упътването на техниката ,която притежавате.


Благодаря много за отговора, точно така го почиствам, след всяко ползване, но ми стана странно изказването на майстора, затова се престраших да питам тук за "второ мнение", нямах идея относно вида на кондензатора, а идеята - как да търся хора, с които "да замъкна" машината до сервиза, и да платя едни "излишни" 100 лв - направо ме потресе.

ПП не е нужно "размахване на пръст" - благодаря все пак за бързия и точен отговор

# 205
  • Мнения: 1 207
@mimsim Искат да е в сервиз, защото пълната профилактика е на практика почти пълно разглобяване на машината и детайлно почистване на, кондензатор, пространствата около него, отводнителни канали, и пространствата където се намира електромотора се продухва с компресор, защото там прониква пух. Този пух се набива в самия електромотор, та дори в лагерчетата на ролките, върху които се движи самия барабан и често точно въпросните власинки са причина за ускорен износ и повреда на подобен детайл.

# 206
  • Мнения: 2 404

BM21 - благодаря, като казаха, че е като профилактиката на климати, и аз си представих едно "лудо" разглобяване, не ме притеснява, че трябва да я разглобят, а че трябва някак си да я занеса. Много се радвам, че моята не подлежи на такава профилактика. От този майстор чух за първи път, че и сушилнята имала нужда от такъв тип профилактика. Много съм доволна от работата на тази машина, ползвам я целогодишно, но за година и половина за втори път ми сменят мотора Cold Sweat, реших е че, защото не съм направила тази профилактика, но  явно проблема ще е някъде другаде. Благодаря на всички които се включихте, успокоихте ме.

# 207
  • Мнения: 1 207

BM21 - благодаря, като казаха, че е като профилактиката на климати, и аз си представих едно "лудо" разглобяване, не ме притеснява, че трябва да я разглобят, а че трябва някак си да я занеса. Много се радвам, че моята не подлежи на такава профилактика. От този майстор чух за първи път, че и сушилнята имала нужда от такъв тип профилактика. Много съм доволна от работата на тази машина, ползвам я целогодишно, но за година и половина за втори път ми сменят мотора Cold Sweat, реших е че, защото не съм направила тази профилактика, но  явно проблема ще е някъде другаде. Благодаря на всички които се включихте, успокоихте ме.

Не сте само Вие с подобни оплаквания. В този форум ако се зачетете по-назад ще видите и други собственици на АЕГ със същите проблеми. Явно барабана при тези машини не приляга прецизно и се набиват власинки там, където не бива да ги има (примерно при електромотора). Просто AEG не е това, което беше някога, за жалост.

# 208
  • Мнения: 6 092
Мимсим, извинявайте, сигурна ли сте, че буквите в изписването на модела на вашия уред са t8dee48s, a ne t8dbe48s. Питам защото за година и половина откакто имаме сушилня посочения модел два пъти са ни сменяли мотора - около 11я и преди 13я месец от покупката. Втория път я взеха в сервиза за ремонт и профилактиката с пълното разглобяване и почистване. Първия път като я отвори техника в къщи барабана беше обвит с около 1 см. наслоени мъхове и ги чистихме с прахосмукачка.
Малко след втория ни ремонт в темата писа и друг ползвател на същия или подобен модел сушилня АЕГ с повреден мотор около година и нещо след покупката на уреда. След вашия пост се замислих, че ако модела е един и същ едва ли е случайно за година, година и половина все мотора да се поврежда и бихме били полезни с тази констатация на хората, които ще си избират модел на сушилня тепърва.

# 209
  • Мнения: 2 404

Рори72 - да сигурна съм, моята е тази https://www.aeg.bg/laundry/laundry/dryers/heat-pump-dryer/t8dee48s/ - като гледам май разликата е само в цвета на предния панел / дали ще отвори линка на, който сравнявам двата уреда https://www.aeg.bg/compare/?c=112485&query=249497&query=249495 / Започвам да си мисля, че може наистина да е някакъв проблем с модела като цяло, по принцип на трета повреда, мога да искам подмяна на самата машина, но за момента май няма, какво да направя Cold Sweat - като месеци и при нас се получи около 8-9тия и 18-19тия.

Общи условия

Активация на акаунт