Избор на сушилня - Тема 12

  • 49 077
  • 757
  •   1
Отговори
# 210
  • Варна
  • Мнения: 1 558
@Рори72, Модел T8DBE48S също НЕ Е със самопочистващ филтър. За това време преди да ви изгори първия път мотора почиствали ли сте кондензатора както е описано в упътването?

# 211
  • Мнения: 1 207
Уредите от едно и също поколение на даден бранд, често имат едни и същи основни компоненти в различни модели. Това че дадените сушилни не са един модел, не значи, че 100% нямат общо, като компоненти. Може двете машини да са напълно идентични, като мотор и барабан и тази "детска болест" да е присъща и за 2 и за 5 модела с общи проблемни компоненти или технически решения на АЕГ, та дори и в модели на Електролукс, защото те са почти едно и също и имат общи компоненти.

@Мъж с пушка Електромотора няма общо с кондензатора и няма значение дали е самопочистващ се или не. Когато кондензаторът е задръстен намалява ефективността на отделяне на конденз, покачва се разходът на електроенергия, а ако съвсем е запушен или термопомпата е отказала и той не върши работата си, просто сушилнята спира да изсушава прането. Електромоторът няма общо с кондензатора, нито с термопомпата, той просто върти барабана и задвижва вентилатора. Предпоставка да гори често електромотора е луфт между барабана и корпуса на машината, навлизане на пух при електромотора и съответно ускореното му износване. Пък може и банално AEG да пестят и да слагат некачествени електромотори.

Последна редакция: вт, 30 юли 2019, 12:28 от BM21

# 212
  • Варна
  • Мнения: 1 558


@Мъж с пушка Електромотора няма общо с кондензатора и няма значение дали е самопочистващ се или не. Когато кондензаторът е задръстен намалява ефективността на отделяне на конденз, покачва се разходът на електроенергия, а ако съвсем е запушен или термопомпата е отказала и той не върши работата си, просто сушилнята спира да изсушава прането. Електромоторът няма общо с кондензатора, нито с термопомпата, той просто върти барабана и задвижва вентилатора. Предпоставка да гори често електромотора е луфт между барабана и корпуса на машината, навлизане на пух при електромотора и съответно ускореното му износване. Пък може и банално AEG да пестят и да слагат некачествени електромотори.

Вероятно е така Hands Plus1Подведох се по това:


Първия път като я отвори техника в къщи барабана беше обвит с около 1 см. наслоени мъхове и ги чистихме с прахосмукачка.


Реално,като се замисля въпросния мъх по-скоро пропуска от горния филтър,който стои на вратичката.

# 213
  • Мнения: 2 404

BM21 - явно тази осма серия си има такава "болка" Relaxed уж четох преди да е купя, ама преди година и половина, бяха нови и нямаше споменати такива проблеми. Еми ще си е ползвам и ще се моля да не се разваля Smiley Благодаря ви за изчерпателните отговори

# 214
  • Мнения: 3 534
Е много неприятно. И аз уж четох като теб. Прецаках се с пералнята, която купих, сега излиза, че съм се прецакала и със сушилнята.
А да ви питам, като е имало толкова много мъх около барабана при разглобяване, забелязали ли сте дали преди това сте имали мъх по филтъра, който е на вратата. Моя филтър се пълни с много мъх.

# 215
  • Мнения: 13 188
А пералнята каква е?

# 216
  • Мнения: 3 534
papi6 писала съм марката в темата за пералните. Иначе досега за около 10 месеца употреба нямам забележки към сушилнята.

# 217
  • Мнения: 144
Някой има ли от мини сушилните на hotpoint и Indesit и може ли да каже мнение за тях? Тези, които са за 4 кг пране.
И каква е разликата между различните видове сушилни - кондензационна, свободна стояща, с филтър, че вече ми гръмна главата от четене. Кой вид се препоръчва? Няма да е свързана към канала.

# 218
  • София
  • Мнения: 12 006
Някой има ли от мини сушилните на hotpoint и Indesit и може ли да каже мнение за тях? Тези, които са за 4 кг пране.
И каква е разликата между различните видове сушилни - кондензационна, свободна стояща, с филтър, че вече ми гръмна главата от четене. Кой вид се препоръчва? Няма да е свързана към канала.


Всички са свободностоящи и с филтри. Има кондензационни и такива с термопомпа - вторите харчат по-малко ток и сушат на по-никса Т = щадят дрехите, първите харчат мн ток, сушат на висока Т и създават влага в помещението. Мини сушилни не съм виждала в бг, но освен за бебешки дрехи не виждам друго приложение.

# 219
  • Мнения: 144
Някой има ли от мини сушилните на hotpoint и Indesit и може ли да каже мнение за тях? Тези, които са за 4 кг пране.
И каква е разликата между различните видове сушилни - кондензационна, свободна стояща, с филтър, че вече ми гръмна главата от четене. Кой вид се препоръчва? Няма да е свързана към канала.


Всички са свободностоящи и с филтри. Има кондензационни и такива с термопомпа - вторите харчат по-малко ток и сушат на по-никса Т = щадят дрехите, първите харчат мн ток, сушат на висока Т и създават влага в помещението. Мини сушилни не съм виждала в бг, но освен за бебешки дрехи не виждам друго приложение.

Благодаря за разяснениета. Ще гледам с тврмопомпа. А като марки?
А може ли да се сложи на остъклена балкон, защото другаде няма къде?Затова и се чудех за тези малките.

# 220
  • София
  • Мнения: 10 580
Ако темп зимата пада много, няма да можеш. В упътването на моята пише до +5С работен режим. По-ниска не.

# 221
  • Мнения: 13 188
Някой има ли от мини сушилните на hotpoint и Indesit и може ли да каже мнение за тях? Тези, които са за 4 кг пране.
Благодаря за разяснениета. Ще гледам с тврмопомпа. А като марки?
А може ли да се сложи на остъклена балкон, защото другаде няма къде?Затова и се чудех за тези малките.
Може. Нашата е без термопомпа.

# 222
  • Мнения: 144
Някой има ли от мини сушилните на hotpoint и Indesit и може ли да каже мнение за тях? Тези, които са за 4 кг пране.
Благодаря за разяснениета. Ще гледам с тврмопомпа. А като марки?
А може ли да се сложи на остъклена балкон, защото другаде няма къде?Затова и се чудех за тези малките.
Може. Нашата е без термопомпа.

Може ли да споделите каква марка, модел имате?

# 223
  • Мнения: 13 188
Беко. Много съм доволна,  устойчива е. Хвалила съм я и друг път.

# 224
  • Мнения: 128
Здравейте ! Харесала съм си един модел сушилня,обаче не намирам никакви мнения за нея - СУШИЛНЯ LG RC90U2AV2W. Харесва ми това, че е А+++,9 кг. побира и има кошница за обувки и пуловери. Също така прочетох че има програма ,която предпазва от акари. Аз очаквам бебе и това доста ми допадна като функция. Ако имате мнения относно този модел ще се радвам да ги споделите. Единственото, което не ми хареса е,че трябва да се чисти някакъв филтър  2-3 пъти годишно, който се намира отзад на сушилнята, което май ще е доста трудоемко...

Общи условия

Активация на акаунт