Избор на сушилня - Тема 12

  • 48 833
  • 757
  •   1
Отговори
# 225
  • Мнения: 11 437
Ето на това му се вика търговски трик - програма срещу акари! Сигурно всички бебета, чийто майки нямат тази програма, едва са оцеляли. Сигурно следващото ще е програма срещу полени....

# 226
  • Мнения: 1 207
Ето на това му се вика търговски трик - програма срещу акари! Сигурно всички бебета, чийто майки нямат тази програма, едва са оцеляли. Сигурно следващото ще е програма срещу полени....

Да, една от причините да НЕ харесвам LG са циганските номера, които въртят. Доста сериозно лъжат хората и в рекламите на пералните си. Като цяло много некоректен подход има компанията.

@vladislava_plamenova Вземете си сушилня с класически филтри, така постоянно имате пряк достъп и наблюдение над кондензатора и знаете до каква степен е замърсен. Филтрите, макар и след всяко сушене се чистят много лесно и бързо.

# 227
  • Пловдив
  • Мнения: 1 360
Здравейте ! Харесала съм си един модел сушилня,обаче не намирам никакви мнения за нея - СУШИЛНЯ LG RC90U2AV2W. Харесва ми това, че е А+++,9 кг. побира и има кошница за обувки и пуловери. Също така прочетох че има програма ,която предпазва от акари. Аз очаквам бебе и това доста ми допадна като функция. Ако имате мнения относно този модел ще се радвам да ги споделите. Единственото, което не ми хареса е,че трябва да се чисти някакъв филтър  2-3 пъти годишно, който се намира отзад на сушилнята, което май ще е доста трудоемко...

Имам личен опит със сушилня на LG,но по-стар модел с термопомпа,много доволна бях от сушилнята.Програмата против акари може и да е рекламен трик,но за мен LG имат много добри сушилни(и съдомиялни),не знам защо не се предлагат на БГ пазара.

# 228
  • София
  • Мнения: 16 105
Аз съм с пералня LG с антиалергична програма  (тази, срещу акари - малкия ми син е с астма), вече ми е на 10на години - прекалено здрава излезе - и съм изключително доволна от нея.

Сушилнята ми е Миле, и всичките 3 филтъра са отпред.

# 229
  • Мнения: 128
    Ето на това му се вика търговски трик - програма срещу акари! Сигурно всички бебета, чийто майки нямат тази програма, едва са оцеляли. Сигурно следващото ще е програма срещу полени....

    Да, една от причините да НЕ харесвам LG са циганските номера, които въртят. Доста сериозно лъжат хората и в рекламите на пералните си. Като цяло много некоректен подход има компанията.

    @vladislava_plamenova Вземете си сушилня с класически филтри, така постоянно имате пряк достъп и наблюдение над кондензатора и знаете до каква степен е замърсен. Филтрите, макар и след всяко сушене се чистят много лесно и бързо.
    А вие ползвали ли сте сушилня LG ?

    # 230
    • Мнения: 1 207
      Ето на това му се вика търговски трик - програма срещу акари! Сигурно всички бебета, чийто майки нямат тази програма, едва са оцеляли. Сигурно следващото ще е програма срещу полени....

      Да, една от причините да НЕ харесвам LG са циганските номера, които въртят. Доста сериозно лъжат хората и в рекламите на пералните си. Като цяло много некоректен подход има компанията.

      @vladislava_plamenova Вземете си сушилня с класически филтри, така постоянно имате пряк достъп и наблюдение над кондензатора и знаете до каква степен е замърсен. Филтрите, макар и след всяко сушене се чистят много лесно и бързо.
      А вие ползвали ли сте сушилня LG ?

      Нещо повече, поддържал съм подобна техника. Моя съвет е да си вземете Bosch или gorenje под класическа концепция на филтрите, с термопомпа и обезателно иноксов барабан.

      Ето тук съм обяснил и показал нагледно, защо смятам сушилните под класическа концепция на филтрите за най-удачни: https://www.bg-mamma.com/?topic=1078256.555

      # 231
      • Мнения: 722
      При мен се появи проблем..Сушилнята е Сименс с термопомпа и самопочистващ се кондерзатор ... Сушилнята работи 10 мин и светва индикаторът за изпразване на контейнера за водата, а в него няма никаква вода.. Ще звъним в понеделник в сервиза, но реших и тук до попитам, евентуално да знам какво да очаквам... От какво естество е проблемът, някой знае ли? Проблем с кондензатора ли е? Сериозно или лесно поправимо?

      Последна редакция: нд, 11 авг 2019, 08:45 от 6tiplio

      # 232
      • София
      • Мнения: 12 006
      При мен се появи проблем..Сушилнята е Сименс с термопомпа и самопочистващ се кондерзатор ... Сушилнята работи 10 мин и светва индикаторът за изпразване на контейнера за водата, а в него няма никаква вода.. Ще звъним в понеделник в сервиза, но реших и тук до попитам, евентуално да знам какво да очаквам... От какво естество е проблемът, някой знае ли? Проблем с кондензатора ли е? Сериозно или лесно поправимо?
      Най-вероятно й е дошло време за сервизно почистване. Сушилните със самопочистващ се кондерзатор на определни цикли следва да се разглобят и почистят от сервиз /горе долу на 1-2-3г., зависи колко често се ползва и колко мъхести неща се сушат/. Нормално е.

      # 233
      • Мнения: 722
      Сърдечно благодаря, Afrodita! Надявах се да е това, а не нещо по-сериозно, макар, че и това не ми е ок. Сушилнята е в гаранция, на година и половина работа е, пуска се около 3-4 пъти на седмица, основно събота и неделя. Суши се основно ежедневни памучни блузи, панталони и бельо, нищо специално и по-мъхесто, но... когато прочетох за тази особеност с поддръжката тук, вече я бяхме купили...

      Последна редакция: пн, 12 авг 2019, 00:04 от 6tiplio

      # 234
      • Мнения: 722
      Отново аз Blush но да споделя как се разви при нас възникналият проблем.  

      Пуснахме сушилнята на програмата  за топло сушене за време, без дрехи .... Първо, отново отказа да засмуче водата към контейнера, но като я  разместихме да я огледаме и да я почистим навсякъде където може, я пуснахме отново на тази програма и тя проработи. За две 20-минутни програми без дрехи, напълни контейнер и половина с вода  и сега отново си работи. Може ли да е имало някакво запушване, което от разместването да се е повлияло? Дано да няма друг проблем, който не мога да разпозная. Ще я следя по-стриктно. Засега мислим да не звъним в сервиза, но ако се повтори ситуацията със сигурност ще извикаме техник.  Ако някой има съвет и мнение ще се радвам да ми го сподели.

      И още нещо... при гледането на куп клипове в нет-а ми изникна един въпрос. Съществуват ли препарати за подпомагане почистването на самопочистващия се кондензор, които да се слагат в контейнера за водата?

      Последна редакция: пн, 12 авг 2019, 00:02 от 6tiplio

      # 235
      # 236
      # 237
      • Варна
      • Мнения: 1 555
      От горе показаните,аз бих избрал тази https://www.tehnomix.bg/sushilnya-bosch-wtr85v10by
      Избягвайте сушилни със самопочистващ се кондензатор.

      # 238
      • Мнения: 144
      От горе показаните,аз бих избрал тази https://www.tehnomix.bg/sushilnya-bosch-wtr85v10by
      Избягвайте сушилни със самопочистващ се кондензатор.

      Благодаря. А някоя друга, която може да препоръчате?

      # 239
      • Варна
      • Мнения: 1 555
      Мисля,че тази е абсолютно прилична.

      Общи условия

      Активация на акаунт