NESCAFE DOLCE GUSTO - Тема 5

  • 48 852
  • 756
  •   1
Отговори
# 585
  • София
  • Мнения: 10 318
Колко лимонена киселина слагате на половин литър?

Не съм виждала да продават специален препарат, от къде го купувате?

# 586
  • Пловдив
  • Мнения: 869
В Кауфланд и DM има.

# 587
  • София
  • Мнения: 6 182
Колко лимонена киселина слагате на половин литър?

Не съм виждала да продават специален препарат, от къде го купувате?


Аз слагам 1 чаена лъжичка.



Feis, благодаря за информацията къде има препарати за почистване, не бях се заглеждала.

# 588
  • София
  • Мнения: 5 828
Някой ползвал ли е капсули за многократна употреба?
Чудя се дали да си взема, че имам килограм пакетирано кафе Лаваца и се чудя какво да го правя.

# 589
  • На плажа
  • Мнения: 1 107
Аз имам и я ползвам успешно,когато не съм купила капсули.Но си купувам смляно на ситно кафе,натъпквам добре с лъжичка и внимавам как слагам капсулата,трябва дупката и да е там където е игличката.

# 590
  • Мнения: 5 386
Прочетох няколко стр. от темата, полезна инф. научих. Имам Мини ми сиво-черна, купена преди месец. Ползваме напосоки разл. видове капсули(Бариста 9, Ристрето 8, сините 11,... Не ни харесаха. ) - Есенца ди мока, Кортрадо засега се одобриха, но май вашите предпочитани не съм ги купила още. Иначе и аз се ориентирах към промоции, от Май маркет декември накупих, после от Била...

Как да ползвам пластмасовата капсула, която е към Крупс Мини ми

# 591
  • Мнения: 9 776
Това не е капсула, а се ползва при почистването. Трябва да имаш книжка с инструкции, виж там.

# 592
  • Мнения: 1 420
Здравейте, момичета! Включвам се в темата ви с две машини Долче Густо Stuck Out Tongue Едната е Пиколо, другата Мини ми и двете подарък от сватбата преди година и половина Stuck Out Tongue Много исках такава машина и гостите ми решили да ме зарадват с две Stuck Out Tongue Много си ги обичам, но ползвам предимно Мини - то заради автоматичната настройка за дължина на кафето. Ползвала съм ги с чешмяна вода до скоро, но нещо ме прихвана и ги почистих с препарата на ДМ за кафемашини и от тогава само изворна вода им слагам. Честно казано не бях очаравона от препарата, тъй като водата в града ми е доста варовита и обикновения оцет свърши къде, къде по - добра работа. Почитателка съм на класическото еспресо и любимо ми е Еспресо Интензо и Ристрето Бариста. Пробвала съм и млечните напитки, който също са вкусни, но за мен класиката си е класика Stuck Out Tongue Минус за мен е, че живея в малък град и само един магазин предлага капсулите на твърда цена 9,99лв., но кеф цена няма Stuck Out Tongue

# 593
  • София
  • Мнения: 10 318
Някой ползвал ли е капсули за многократна употреба?
Чудя се дали да си взема, че имам килограм пакетирано кафе Лаваца и се чудя какво да го правя.

Аз взех преди две години, но нещо не ми изглежда надеждно и не я използваме, все ми се струва, че ще повредя игличката.

За почистването, никой не писа и го направих с 3л. лимонова киселина в 1/2л. вода, изчисти се перфектно и спря да свети в жълто. Дано да не и е дошъл в повече лимона  Mr. Green

  Минус за мен е, че живея в малък град и само един магазин предлага капсулите на твърда цена 9,99лв., но кеф цена няма Stuck Out Tongue

Няма ли ги он-лайн на по-добра цена?

# 594
  • Мнения: 1 420
nad_tab, от известно време се замислям и търся нещо онлайн, което да е горе долу изгодно, тъй като в града ми няма офиси на куриери и при пазаруване от нета редовно плащам доставка между 8 и 10 лв...Ако някой има идея за онлайн магазин, съм готова да гледам Simple Smile

# 595
  • София
  • Мнения: 10 318
nad_tab, от известно време се замислям и търся нещо онлайн, което да е горе долу изгодно, тъй като в града ми няма офиси на куриери и при пазаруване от нета редовно плащам доставка между 8 и 10 лв...Ако някой има идея за онлайн магазин, съм готова да гледам Simple Smile

Аз ги купувам, когато са на промоция от кварталния магазин, винаги стигат до следващата промоция, никога не съм гледала он-лайн. Ще пиша, ако ги видя, но щом и безплатна доставка нямате, то няма смисъл  newsm78

# 596
  • Мнения: 5 386
За малкия град решението е онлайн поръчка - напр. в емаг - 96 капсули 48 лв. с безплатна доставка _това края на ноември покрай Черен петък. Така взех Бариста 9 - по отзиви на купувачи, но не съм очарована баш. Ще го точим месеци, предвид че имаме  доста и от др. видове ( пак от емаг - взех к-т 5 кутии)
За онова на снимката, ами, намерих книжката и да, явно съм пропуснала това почистване. Сега да кажа, че първото направено кафе го изхвърлих и така приех, че съм я прочистила машината Simple Smile
Откъде да си взема постоянна капсула, която да пълня с мляно кафе?

# 597
  • Мнения: 1 420
За малкия град решението е онлайн поръчка - напр. в емаг - 96 капсули 48 лв. с безплатна доставка _това края на ноември покрай Черен петък. Така взех Бариста 9 - по отзиви на купувачи, но не съм очарована баш. Ще го точим месеци, предвид че имаме  доста и от др. видове ( пак от емаг - взех к-т 5 кутии)
За онова на снимката, ами, намерих книжката и да, явно съм пропуснала това почистване. Сега да кажа, че първото направено кафе го изхвърлих и така приех, че съм я прочистила машината Simple Smile
Откъде да си взема постоянна капсула, която да пълня с мляно кафе?

Камея, в Емаг има и в момента е на промоция и даже са две
https://www.emag.bg/kapsuli-mnogokratna-upotreba-lrtm-bt-dolce-g … ula/pd/DLF76JBBM/

# 598
  • Мнения: 67
Потърсете и в olx. Там може да намерите многократни капсули за 3 лв.

# 599
  • Мнения: 14 493
Това не е капсула, а се ползва при почистването. Трябва да имаш книжка с инструкции, виж там.

Ползва се и за пускане на гореща вода - за чай например.

Общи условия

Активация на акаунт