Истанбул [тема 49]

  • 52 571
  • 738
  •   1
Отговори
# 345
  • Мнения: 539
Здравейте, предстои ми полет от летище Сабиха Гьокчен и ще съм благодарна, ако получа актуална информация от първа ръка, за това как е най-лесно да се придвижа до Истанбул и оттам до летището. С влак ли, с автобус ли? Къде ще е най-лесна и бърза връзката с летището?
Освен това, на връщане ще разполагам с 10тина часа в Истанбул, така че съвети за прекарване на времето също са добре дошли, както и какво да правя с багажа си междувременно.


Здравейте! Мисля че в предходната тема бях писала, но пак ще се повторя. Ако полетът Ви е сутринта и Вие ще пътувате от София е най-добре да хванете автобуса на фирма метро за Бурса. Слизате на автогарата в азиатската част и там има шатъл до летището. Ако полета Ви е към обяд предвидете си поне 2-3 часа,за да стигнете на време. Тогава може да пътувате или с влак или автобус. Трябва да стигнете до Къдякой и от там може да хванете градски автобус Е10 или Е11 , който ще стигне до летището за час и половина. Може да ползвате и HAVABUS Shuttle.
Kadıköy - Sabiha Gökçen Airport Departure Times
04:15 - 04:45 - 05:15 - 05:45 - 06:15- 06:45 - 07:15 - 07:45 - 08:15 - 08:45 - 09:15 - 09:45 - 10:15 - 10:45 - 11:15 - 11:45 - 12:15 - 12:45 - 13:15 - 13:45 - 14:15 - 14:45 - 15:15 - 15:45 - 16:15 - 16:45 - 17:15 - 17:45 - 18:15 - 18:45 - 19:15 - 19:45 - 20:15 - 20:45 - 21:15 - 21:45 - 22:15 - 22:45 - 23:15 - 23:45 - 00:15 - 00:45

За багажа не мога да помогна. Не разбирам какво имате предвид че на връщане имате 10 часа престой.

# 346
  • Мнения: 4 529
Здравейте, предстои ми полет от летище Сабиха Гьокчен и ще съм благодарна, ако получа актуална информация от първа ръка, за това как е най-лесно да се придвижа до Истанбул и оттам до летището. С влак ли, с автобус ли? Къде ще е най-лесна и бърза връзката с летището?
Освен това, на връщане ще разполагам с 10тина часа в Истанбул, така че съвети за прекарване на времето също са добре дошли, както и какво да правя с багажа си междувременно.


Здравейте! Мисля че в предходната тема бях писала, но пак ще се повторя. Ако полетът Ви е сутринта и Вие ще пътувате от София е най-добре да хванете автобуса на фирма метро за Бурса. Слизате на автогарата в азиатската част и там има шатъл до летището. Ако полета Ви е към обяд предвидете си поне 2-3 часа,за да стигнете на време. Тогава може да пътувате или с влак или автобус. Трябва да стигнете до Къдякой и от там може да хванете градски автобус Е10 или Е11 , който ще стигне до летището за час и половина. Може да ползвате и HAVABUS Shuttle.
Kadıköy - Sabiha Gökçen Airport Departure Times
04:15 - 04:45 - 05:15 - 05:45 - 06:15- 06:45 - 07:15 - 07:45 - 08:15 - 08:45 - 09:15 - 09:45 - 10:15 - 10:45 - 11:15 - 11:45 - 12:15 - 12:45 - 13:15 - 13:45 - 14:15 - 14:45 - 15:15 - 15:45 - 16:15 - 16:45 - 17:15 - 17:45 - 18:15 - 18:45 - 19:15 - 19:45 - 20:15 - 20:45 - 21:15 - 21:45 - 22:15 - 22:45 - 23:15 - 23:45 - 00:15 - 00:45

За багажа не мога да помогна. Не разбирам какво имате предвид че на връщане имате 10 часа престой.

При пътуване с влак, може да се ползва Мармарай от ЖП гара Халкалъ до Пендик, откъдето да се направи връзка до летище Сабиха Гьокчен.

# 347
  • Мнения: 539


При пътуване с влак, може да се ползва Мармарай от ЖП гара Халкалъ до Пендик, откъдето да се направи връзка до летище Сабиха Гьокчен.



Дайте по-точно какво може да се ползва.

# 348
  • Варна
  • Мнения: 3 943
Какво толкова знаят да приготвят рибата ,най - често я фърлят на скарата и толкоз , просто е прясна и разнообразна.В Черно море има 100 вида риби в Средиземно - 1 100.
Картофа и с трюфели се си е картоф Simple Smile И да горещ картоф със студен пълнеж си е малко манджа с грозде и затова идеята с разделното сервиране ми хареса.
Кея на Кабаташ си работи от началото на април поне Simple Smile
А за лука и това какво да ми сложат си казвам винаги щото съм си злояд , а и смятам за най - добър зеленчук кебапчетата ама още никъде не са ми ги предлагали за гарнитура.

# 349
  • Пловдив
  • Мнения: 3 624
peterky2002,малко офтопик ,но мъжът ми ме помоли да ти споделя рецептата за любимата му салата "Слънце".В центъра на чиния поставяш кюфте и около него нареждаш кебапчета.
Извинявам се на всички за отклонението

# 350
  • София
  • Мнения: 3 042


При пътуване с влак, може да се ползва Мармарай от ЖП гара Халкалъ до Пендик, откъдето да се направи връзка до летище Сабиха Гьокчен.



Дайте по-точно какво може да се ползва.
От там се взема MR60. Лошото е, че е през 40 минути, но пак е най-бързия начин за стигане до Сабиха.

# 351
  • Мнения: 9
Добра вечер на всички съфорумници!Пристанище Кабаташ си има нова постройка ,която не беше открита април месец!Според мен продължават строителните дейности ,защото заграждения покрай кея си стоят. Оправили са лентите за градския транспорт,по-точно са ги обособили и спирката на така известните линии 22,25Е са преместени!

# 352
  • Мнения: 1
Здравейте,
Средата на август планирам пътуване до Истанбул.
Искам да Ви попитам някой използвал ли е приложението BiTaxi?
Мисля да си хвана такси от централната автогара Есенлер до Шишли?Някой знае ли ориентировъчни цени на такситата или на коя фирма да си поръчам.Също така ако имате информация за Шишли ще съм Ви много благодарна.

# 353
  • Варна
  • Мнения: 3 943
peterky2002,малко офтопик ,но мъжът ми ме помоли да ти споделя рецептата за любимата му салата "Слънце".В центъра на чиния поставяш кюфте и около него нареждаш кебапчета.

Да я поусаваршенстваме малко да стане жълтичко слънце - между кебапчетата пържени картофки Simple SmileSimple SmileSimple Smile

# 354
  • Мнения: 981
Здравейте. Замислям пътуване до Истанбул, не точно с познатите дестинации обаче.
По скоро моля за съвети за хотели с гледка към моста разбира се на достъпни цени. Не на самия Босфор да е хотела, по в далечината да се вижда.
После дали можете да споделите хубави места с гледка към града(панорама) като нямам предвид Галата или някой ресторант на покрива на някоя сграда. По-скоро място като тераса примерно.
Общо взето такива места предпочитаме които не са туристически забележителности, но да можем да се насладим на красотата на града.
Ако има такива подобни теми моля за извинение но наистина нямам време да търся. Благодаря ви!

# 355
  • Мнения: 539

После дали можете да споделите хубави места с гледка към града(панорама)
Общо взето такива места предпочитаме които не са туристически забележителности, но да можем да се насладим на красотата на града.
Ако има такива подобни теми моля за извинение но наистина нямам време да търся. Благодаря ви!


Паркът Отаатепе с разкошната гледка към втория мост.
Чамладжъ разкошна гледка към Босфора и града
Небостъргача Сапфир
Джамията Сюлемание
Пиер Лотти


Туристически са,но аз за това се сещам

Последна редакция: чт, 18 юли 2019, 22:01 от tedizonova

# 356
  • Мнения: 269
Здравейте. Замислям пътуване до Истанбул, не точно с познатите дестинации обаче.
По скоро моля за съвети за хотели с гледка към моста разбира се на достъпни цени. Не на самия Босфор да е хотела, по в далечината да се вижда.
После дали можете да споделите хубави места с гледка към града(панорама) като нямам предвид Галата или някой ресторант на покрива на някоя сграда. По-скоро място като тераса примерно.
Общо взето такива места предпочитаме които не са туристически забележителности, но да можем да се насладим на красотата на града.
Ако има такива подобни теми моля за извинение но наистина нямам време да търся. Благодаря ви!

Заведение със тераса и страхотна гледка ви препоръчвам  Yeditepe Teras Cafe & Restaurant
Това е и адреса: Fetva Yokuşu Şahin İş Hanı No: 20 Kat: 6, 34116 Fatih/İstanbul
Трудно ми е да ви обясня как да стигнете до там, защото ходихме  с приятел, който живее в Истанбул и ни заведе там заради гледката. Намира се недалеч от Еминьоню, ако може да ви послужи за ориентир, но ако имате офлайн навигация, може би ще е лесно да го откриете.Освен гледката и лимонадата им е много хубава.

Последна редакция: пт, 19 юли 2019, 21:29 от vee.vee

# 357
  • София
  • Мнения: 187
Здравейте на всички! И аз си записвам този ресторант. Някой бил ли е на бар на покрива на някоя сграда?

# 358
  • София
  • Мнения: 13 150
Като прочетох Yeditepe, се сетих за хълма с кафенето, където до преди няколко водеха всички български групи, за да кажат, че са стъпили в Азия. Мисля, че се казваше по същия начин. Дори имам снимка от една такава панорамна разходка. След това явно им се разсъхнаха далаверките с кафенето и започнаха да ги водят някъде в близост до двореца Бейлербей.

Опитвам се да намеря мястото на картата и не успявам. Някой спомня ли си точно къде беше?

# 359
  • варна
  • Мнения: 18
Здравейте, началото на септември ми предстои пътуване до Истанбул,група от 8 човека ще сме .Имам няколко питания към по знаещите от мен ,за което предварително благодаря. Искаме да вечеряме на корабче с програма ,ако може някой да сподели впечатления и актуални цени.От къде трябва да  се закупят билети или каквото е там?Друго за което ще помоля за помощ е хълма чамлъджа, четох на първа страница, но мненията са от 2011г.дали вече няма нещо ново като транспорт.Много благодаря !
Да допълня ,знам основните неща като пристанища и горе долу с метрото се оправям .Ако може да ме насочите най краткия път .

Последна редакция: пт, 19 юли 2019, 22:43 от rosivarna

Общи условия

Активация на акаунт