Истанбул [тема 49]

  • 52 471
  • 738
  •   1
Отговори
# 90
  • Sofia
  • Мнения: 1 366
Маслинке, благодаря за разходката и снимките! Звучи като да сте прекарали чудно.
А за последното, което си написала - разбрах те много добре Smiley

# 91
  • Мнения: 7 864
Маслинке, благодаря!
Чудесно преживяване и за.мене с твоя.разказ.

# 92
  • София
  • Мнения: 13 131
Маслинке, следващия път като обикаляте в Каракьой, влезте и в подземната джамия. Интересно е! Другаде няма подобно нещо!

# 93
  • Мнения: 1 652
Къде се намира тази подземна джамия в Каракьой?
Между другото, там попаднахме и на турска православна църква, което за мен беше изненада. Жалко, че беше вечер и беше затворено.

Скрит текст:


# 94
  • Мнения: 4 373
Разкошен разказ, маслинка! С удоволствие чета твоите истории (не само в Турция Wink)!

# 95
  • София
  • Мнения: 13 131
Къде се намира тази подземна джамия в Каракьой?

Yeraltı Camii. Има входове поне откъм две улици.  Ние влязохме през този. Както виждаш, не личи, че е джамия. Отгоре е най-обикновена сграда. Излизането ни беше от другата страна, но там беше някак между магазинчетата и според мен е по-трудно да се открие.

Предполагам, че известната баклаваджийница в близост я знаеш, нали? За съжаление ние никога не сме яли в нея. Винаги опашките са толкова големи, че не можем да се накараме да чакаме. А и всички маси обикновено са заети, а не ни се носят кутии за хотела.  Grinning

# 96
  • Мнения: 1 652
Тази джамия я видях, даже минахме точно покрай входа ѝ, ама кой да знае Simple Smile. За баклаваджийницата не знам, не сме гледали специално, но някой ден ще потърся една определена, че имам близка с глутенова непоносимост и искам да я зарадвам (а там предлагат баклави без глутен).

# 97
  • Мнения: 24 467
Тази джамия я видях, даже минахме точно покрай входа ѝ, ама кой да знае Simple Smile. За баклаваджийницата не знам, не сме гледали специално, но някой ден ще потърся една определена, че имам близка с глутенова непоносимост и искам да я зарадвам (а там предлагат баклави без глутен).

Такива кутийки сме имали у нас. Един приятел от Истанбул ни е носил.  Приказка... А аз по принцип не съм любител на баклавата, че ми е много сладка. Тези обаче си ги ядох с удоволствие.
Ако знаеш къде се намира на карта, сподели, моля те.
...
Май открих:
https://kurumsal.karakoygulluoglu.com/iletisim/
Karaköy, Mumhane Cad. No: 63 34425; İstanbul/ TÜRKİYE
Май е до тази подземна джамия, доколкото успявам да видя.
Подземната и на мен ми допадна като идея за посещение. Хотелът ни за есента е много наблизо, от обратната страна на Златния рог. Ще ги видим тези обекти, значи.

# 98
  • София
  • Мнения: 13 131
Тази джамия я видях, даже минахме точно покрай входа ѝ, ама кой да знае Simple Smile. За баклаваджийницата не знам, не сме гледали специално, но някой ден ще потърся една определена, че имам близка с глутенова непоносимост и искам да я зарадвам (а там предлагат баклави без глутен).

Точно за нея ти говоря, но преди малко гледах на стрийт-вю и май на нейно място вече е друга сладкарница. Заснето е миналата година и предполагам, че е актуално. Дано да съм се объркала нещо, но мисля, че беше под многоетажния паркинг и като заведение беше същото. Sad Доколкото си спомням някъде на Таксим трябва да има същата сладкарница.

Видях адреса, който е дала Judy. Това трябва да е сладкарницата.

Последна редакция: пт, 31 май 2019, 13:29 от Тaня67

# 99
  • София
  • Мнения: 187
Момичета, извинявам се, че нахлува така, започнах лека полека да чета и да се подготвям за мечтаноро пътуване до Истанбул. Миналата година бях там за първи път, бременна в 7.месец, но за 2 дни само, защоро проучвах болниците и как са условията за раждане. Бяхме около средата на юли, влюбих се безутешно в града и цяла година мечтая. Макар че е близо до Бургас, съм с две породени бебета, кърмя и не се наемам да тръгнем с децата. Не знам и аз защо Simple Smile затова пък мъжът ми иска да планираме романтично пътешествие за 4 дни, като пропуснем основните забележителности и се отдадем на гледки, коктейли, вкусна храна и разходки по малките улици Simple Smile обаче исках да попитам нещо лаишко, направи ми впечатление, че имаше страхотни намаления през юли, длаи и тази година ще е така, че от това кърмене замязах на кит и ми трябват нови дрехи, докато отслабна ще мине време.
Започвам да планирам пътешествието и пак ще пиша, но ми се ще да уцеля и намаленията в молове те и да се възползвам. Отивам да диря романтичен хотел, в който да се заключим и да спим непробудно поне 10 часа!!

# 100
  • Мнения: 2 817
Здравейте,

имам три въпроса:
- можете ли да препоръчате нещо за хапване веднага след границата Кап. Андреево в Истанбул?
- къде точно се намират рибните ресторанти?
- Antik Hotel Istanbul  - ок ли е като местоположение?

Май това е засега. Редя програмата Simple Smile Благодаря предварително Simple Smile

# 101
  • Мнения: 1 652
Здравейте,

- къде точно се намират рибните ресторанти?
Къде ли не. Целият долен ред на моста Галата са такива ресторанти, но са по-скоро за туристите.
В Кумкапъ са рибните ресторанти с жива музика и по-дълго работно време.
Има и в по-далечни квартали.

# 102
  • София
  • Мнения: 204
Здравейте, през август мислим да пътуваме до Истанбул с кола, но ми се иска да я оставим някъде в началото на града и да се движим с ГТ.Някой знае ли платен паркинг или друго сигурно място, където да паркираме?

# 103
  • Мнения: 6
Здравейте!
В петък вечер заминаваме на самостоятелна екскурзия за 4-ри дни в любимия град-Почти съм подготвила програмата,но ми се иска и да се впуснем в някой от кварталите на Истанбул - например гледах чудесни снимки от квартал Балат и четох,че е защитен от Юнеско,но в същото време там живеели едни от най-бедните и някои не го препоръчват за свободни разходки.
Моля,пишете ми ако някой е запознат с квартала и дали си заслужава да отделим време за него?

# 104
  • Варна
  • Мнения: 3 936
Къде ли не. Целият долен ред на моста Галата са такива ресторанти, но са по-скоро за туристите.

Подминете моста погледнете  вляво и ще видите рибен пазар.Зад него има ресторантче с прекрасна рибена чорба и прясна риба от пазара , а не размразена скумрия като на моста.

Общи условия

Активация на акаунт