За бързи КУЛИНАРНИ въпроси и отговори

  • 31 090
  • 739
  •   2
Отговори
# 660
  • weiter, weiter, ... weiterstadt
  • Мнения: 18 076
За кюфтета: сложи смлени безглутенови овесени ядки и газирана вода.

# 661
  • Мнения: 1 953
Никога не съм слагала такива добавки, когато правя кюфтета, а не съм прочела и в купените да ги има. Слагам само пресован лук, който пуска малко вода и подправки, и яйца, ако ще ги пържа. Готовата кайма нощува в хладилника, но зависи и от какво месо е каймата, май от плешка стават най-добре.

# 662
  • София
  • Мнения: 2 298
Месото не трябва да е сухо, най-добре да е от плешка. Добавям ледено студена вода и пускам робота да меси поне 10 минути.

# 663
  • София
  • Мнения: 19 253
Каймата ми е свинска.
Не трябва да слагам хляб, картофи, кисело мляко, бира(друг алкохол може), галета (може безглутенови брашна - царевично и тн.
Може бакпулвер или сода, фатално ли е присъствието на 1 лъжичка кисело мляко? Ако да - сложи малко оцет, колкото содата да шупне, а бакпулверът сам си го прави.
Пържи ли ги или печени бяха?

# 664
  • Мнения: 9 111
Досега правих кюфтета по два начина, но сега не трябва да използвам някои съставки и търся съвет как да станат сочни, последният път ми станаха доста сухи.

Каймата ми е свинска.
Не трябва да слагам хляб, картофи, кисело мляко, бира(друг алкохол може), галета (може безглутенови брашна - царевично и тн.

виж как ги правя вече и остават пухкави, сочни http://pep-4o.blogspot.com/2017/03/blog-post_22.html Дори само от кайма и лук да са направени, пак са си сочни

# 665
  • софия
  • Мнения: 2 463
Досега правих кюфтета по два начина, но сега не трябва да използвам някои съставки и търся съвет как да станат сочни, последният път ми станаха доста сухи.

Каймата ми е свинска.
Не трябва да слагам хляб, картофи, кисело мляко, бира(друг алкохол може), галета (може безглутенови брашна - царевично и тн.

MM живее за кюфтета - любимите му са
кайма ,лук, сухи подправки, ситно накълцано морковче или чушка /редувам ги/, слагам и чушле, и малко царевично брашно /пробвала съм с тиквички, също много сочно става, но трябва да са много добре изцедени/
Аз ги пека във фурната в/у хартия без излишна мазнина и после ги яде с лютеничка или кетчуп - много хубави стават.
Ако самата кайма е суха, т.е няма достатъчно сланина в нея, винаги може за финал малко масълце да сложиш.

# 666
  • София
  • Мнения: 11 592
Благодаря ви много на всички, ще изпробвам всеки вариант близките седмици. Още от днес започвам!

# 667
  • София
  • Мнения: 10 886

Рецептата за тези соленки е от тефтера на майка ми от преди 30 и кусур години. Стават, както пишеш уникални, най-вече заради амонячната сода. С нея правя и един зашеметяващ сладкиш с плодове, който няколко пъти вече показвах в кулинарните теми.

кой, кой?

Ето този: Вишнев сладкиш.

# 668
  • Мнения: 9 676
Аз се извинявам, ставам вече достадна с тези макарони със сирене, но нужно ли е след като ги объркам на котлона после да ги пека във фурната? Може ли да пропусна тази стъпка, не виждам особен смисъл в нея..?

# 669
  • Мнения: 9 111
макарони на фурна са много по-вкусни от просто макарони със сирене от тенджерата Simple Smile имат карамелизирана захар, имат яйца, имат масло.

# 670
  • Мнения: 9 676
Става въпрос за тези със сиренето, не с яйца, мляко и захар. Ама сега как ме подсети за тези сладките и ми се доядоха Grinning

# 671
  • Мнения: 64
Става въпрос за тези със сиренето, не с яйца, мляко и захар. Ама сега как ме подсети за тези сладките и ми се доядоха Grinning
За мак енд чийз, правите си стандартен  бешамел в който се разтопяват настърганите сирена и в получения сос слагате вече сварената паста, разбъркват се хубаво и са готови.

# 672
  • Мнения: 2 266
Аз мисля,че тя не пита за мак енд чийз.Тя пита за най обикновена макарони ,сварени на котлона и след това им се добавя захар и сирене.Това е.Не,не е нужно да се слагат след това във фурната.Аз винаги си оставям една такава порция да мен,защото аз така ги обичам.

# 673
  • Мнения: 9 676
Точно за мак енд чийз питам. Всички рецепти, които съм прегледала, казват да се направи соса със сирената, да се смеси със сварените макарони и после да се запече всичко във фурна. И се чудех защо се прави това запичане и може ли да го пропусна, не виждам смисъл от него.

# 674
  • София
  • Мнения: 2 298
За мак енд чийз има рецепти и в двата варианта - със запичане и без запичане.
Ние ги правим у дома без запичане. Пастата я оставяме да поври 2-3 минути в соса със сирена.

Общи условия

Активация на акаунт