За бързи КУЛИНАРНИ въпроси и отговори

  • 30 851
  • 739
  •   1
Отговори
# 180
  • Мнения: 1 391
Тъкмо и аз щях да предложа тази рецепта за кюфтенцата просто св получават страхотно.
Като спанака го слагам суров нарязан на ситно.....

# 181
  • Мнения: 9 468
събирам мнения за тази рецепта, ако някой я е правил. чудя се ако добавя малко сладко от горски ягоди или рози дали ще е добре? и дали има нужда от сиропиране /като гледам блатовете - по-скоро не, още повече, че няма да слагам желатин/.
http://vkusnosbety.blogspot.com/2013/05/spinach-cake-with-mascarpone-filling.html

също и ако някой може да предложи изпитана рецепта за детска торта без шоколад, без кокос и да не е дъга Wink

# 182
  • Мнения: 22 867
zenata, погледни и тая разкошна спаначена торта, правила съм я доста пъти и не само със спанак, а с коприва и лапад, хич никой не разбира каква зеленилка слагам. Блатът си е сочен и не се сиропира, вкусна е. На Бети не съм я правила, сигурно и тя е вкусна.

Последна редакция: сб, 08 юни 2019, 21:49 от labrex

# 183
  • Мнения: 18 365
zenata, погледни и тая разкошна спаначена торта, правила съм я доста пъти и не само със спанак, а с коприва и лапад, хич никой не разбира каква зеленилка слагам. Блатът си е сочен и не се сиропира, вкусна е. На Бети не съм я правила, сигурно и тя е вкусна.
[/quoteНещо е сбъркано при  постването или  при мен е сбъркано, но няма рецепта, а мисля че бе коментирана и ето имам зелено , замразен спанак и евентуално гости  скоро.Та може адя  опитам, пък  каквото                                                                                                                                           стане.

# 184
  • под тепетата
  • Мнения: 9 176
Сигурно е тази https://www.bg-mamma.com/?topic=600004.

# 185
  • Мнения: 22 867

Да, тази е, благодаря Биляна, интересно откъде се появи горния линк? Сега ще опитам да оправя.

# 186
  • Мнения: 22 867
Скрит текст:
zenata, погледни и тая разкошна спаначена торта, правила съм я доста пъти и не само със спанак, а с коприва и лапад, хич никой не разбира каква зеленилка слагам. Блатът си е сочен и не се сиропира, вкусна е. На Бети не съм я правила, сигурно и тя е вкусна.
[/quoteНещо е сбъркано при  постването или  при мен е сбъркано, но няма рецепта, а мисля че бе коментирана и ето имам зелено , замразен спанак и евентуално гости  скоро
.Та може адя  опитам, пък  каквото                                                                                                                                           стане.

Бор_яна, аз и рецепта разпечатвах, просто става много лека и приятна тортичка. Само едни гости ми се помръщиха, но само докато я опитаха, защото имах неблагоразумието да кажа от какво е зелена. На други, като казах, че е сладкарска боя, изобщо не мрънкаха, а лапаха и искаха рецептата. Изобщо около мен я харесват, семейство, рода, приятели. Simple Smile

# 187
  • Мнения: 14 005
Потвърждавам, че тортата е много лека, сочна и вкусна. Тази на Бети е същата, но с различен крем. Аз я правих с крем от заквасена сметана и крема сирене (а не маскарпоне).

# 188
  • В царството на игрите:)
  • Мнения: 3 986
Сигурно има някъде назад рецепта за пица с блат от тиквички и хич не обичам да питам, когато не съм търсила много упорито, но все пак, може ли изпитана рецепта, че колкото и да се противях май ще я правя Simple Smile

# 189
  • Мнения: 4 859
Сигурно има някъде назад рецепта за пица с блат от тиквички и хич не обичам да питам, когато не съм търсила много упорито, но все пак, може ли изпитана рецепта, че колкото и да се противях май ще я правя Simple Smile

Безлутенова
4 тиквички ,2 яйца, около 150-200 грама моцарела или кашкавал.Тиквичките се настъргват, посоляват и оставят хубаво да се отцедят. Смесват се с настърганите кашкавал/моцарела и разбитите яйца.Оформя се блат върху хартия за печене и се пече до готовност.Вади се маже се с доматен сос и се нареждат колбаси,зеленчуци,сирена ...Запича се само отгоре.След изваждане е хубаво да се охлади,иначе се раздърпва при нарязване.

С брашно
4 настъргани и отцедени тиквички,3 яйца ,150-200 грама моцарера/кашкавал настъргани ,брашно половин чаена чашка.На око като цяло,не трябва да е много гъсто.По желание може да добавиш малко бакпулвер или лъжица-две кисело мляко със сода.За печенето по същият начин,само времето е малко повече.

Също по желание в блата може да се добавят наситнен копър,плесен чесън,лук и т.н
Вместо с кашкавал/моцарела може и с настъргано сирене ,но тогава слагам и малко мазнина в блата .

# 190
  • гр. София
  • Мнения: 26
Момичета, знаете ли какви са маринатата и подправките за сръбската скара - вешалица, плетеница, шишчета и др. подобни. Пробвах с различни маринати и класическите подправки, които ние ползваме - в България, но не се получава същото.
 Благодаря!

Последна редакция: пн, 10 юни 2019, 15:19 от Mily_2

# 191
  • Мнения: 705
Здравейте. Може би не е много по темата,  но се надявам че някой може да помогне. Знаете ли къде мога да намеря рецептите на Марта Стюарт на бг? В предаването й по диема фемили, дават много хубави рецепти, но никъде ги няма, а на сайта на 24kitchen няма всички рецепти

# 192
  • Мнения: 495
Здравейте, какви форми със свалящи стени използвате за печене? Имам една форма на Tefal, но от мястото, където се стяга се появи ръжда, което е недопустимо! Гледам тази форма https://reno.bg/gotvene/sadove-za-pechene/formi/forma-za-blat-ta … licia-24-cm-21019 , но поне на външен вид не намирам разлика с тази, която използвам.

# 193
  • Варна
  • Мнения: 375
Предаванията на Марта Стюард са качени в Nova Play 😊

# 194
  • Мнения: 705
Предаванията на Марта Стюард са качени в Nova Play 😊

Много благодаря. Не се бях сетил за Nova play

Общи условия

Активация на акаунт