За бързи КУЛИНАРНИ въпроси и отговори

  • 30 928
  • 739
  •   1
Отговори
# 525
  • София/Испания
  • Мнения: 1 504
Doli
    чувала съм,че действа разлабващо,но нямаме нужда от разхлабително.Исках да направя
    кекс или нещо подобно с него.

# 526
  • Мнения: 2 817
Doli
    чувала съм,че действа разлабващо,но нямаме нужда от разхлабително.Исках да направя
    кекс или нещо подобно с него.

Аз бих направила руло тип "пандишпан", освен сладкото може да намажете и един слой Филаделфия, разбъркана с 2 с.л. пудра захар Simple Smile

# 527
  • Мнения: 9 515
Сладкото от рози съм го слагала в крем на торта. стана убиец (но то си беше маскарпоне, закв. сметана, ягоди...как няма да стане Wink
по предното питане - и аз не мисля, че май дей и нутела са подходящи /нито за деца, нито за дърти/. чудесна торта може да се направи само със закв. сметана, крема сирене, маскарпоне....

# 528
  • Мнения: 11 981
ММ е купил замразена мерлуза, идеи за приготвяне newsm78

# 529
  • Мнения: 3 356
Мерлузата е хубава панирана

# 530
  • София/Испания
  • Мнения: 1 504
Благодаря за отговорите относно сладкото от рози.Интересни идеи ми давате.

# 531
  • Мнения: 310
Някой да е правил пълнени сардини, пържени? търся рецепта...

# 532
  • София
  • Мнения: 4 704
Оффф отказах се от този крем 😛
Ще правя баварски ....имам шест яйца ,литър мляко ,сметана ,желатин ....чакам предложения 😊

# 533
  • Мнения: 5 994
Правила съм бишкотена торта с баварски крем, но рецептата мога да я напиша чак довечера..

# 534
  • Мнения: 9 106
ММ е купил замразена мерлуза, идеи за приготвяне newsm78

печена, с картофи Simple Smile https://pep-4o.blogspot.com/2016/09/blog-post_6.html

# 535
  • Русе
  • Мнения: 5 200
Оффф отказах се от този крем 😛
Ще правя баварски ....имам шест яйца ,литър мляко ,сметана ,желатин ....чакам предложения 😊

https://ipeychev9.blogspot.com/2014/02/blog-post_1352.html

# 536
  • Мнения: 39 215
За сладкото от рози бих предложила да се сложи в плодов сладкиш между другите плодове.

# 537
  • Варна
  • Мнения: 728
Здравейте, правих питка по ето тази рецепта:


Питката втаса страхотно, имаше височина, изпече се добре. Но на мен докато ядох леко ми блъскаше и намирисваше на мая. Каква може да е причината? Да не би да не съм размесила добре или маята да е много за това количество брашно? Но четох и други рецепти и навсякъде пише на такова количество тесто кубче мая.

# 538
  • Мнения: 12 591
Мисля че има кубчета мая които са за 1кг и такива които са за 2кг, обърнахте ли внимание на вашето какво пишеше? Едно време бяха все за по кило и май по навик така си ги приемат в рецептите, не е трудно да се подведе някой. На размер определено не са двойно различни.
Другото е евентуално да е превтасала с много, но то тогава си личи, не само по различния мирис накрая.

# 539
  • Мнения: 22 867
Момичета, и тук да питам, рецепта за сполучлива сочна баница с майонеза някой да предложи? Яли моите хора някаква, страхотна била, сочна, ама не питали за рецепта. Днес сто рецепти гледах в нета, ама по коя да правя, не мога да реша. Simple Smile Flowers Hibiscus

Общи условия

Активация на акаунт