За бързи КУЛИНАРНИ въпроси и отговори

  • 30 974
  • 739
  •   1
Отговори
# 585
  • Мнения: 1 804
Niya, може ли да ми обясниш как правиш баницата от оризови кори? Отдавна търся вариант на безглутенова , защото обожавам баница, а избягвам глутена. Лактозата не, така че може със сирене.

# 586
  • София
  • Мнения: 11 566
При нас ММ е този, който не трябва да яде глутен и лактоза, та се съобразих с него, каза, че му се яде пържено. Облиза си пръстите.

Направих плънката - два вида, първата - разбити яйца, леко запържен зелен лук и безглутенова шунка, втората - варени картофи, малко лук и съвсем малко разбито яйце, колкото да спои.

Накисваш кората в голяма плоска чиния, пълна с леко топла вода, за 10-20 секунди, до омекване, така че да могат да се сгъват. Слагаш плънката посредата и завиваш, ще прикача снимка как се завива. Намазах смалко яйце от външната страна и изпържих, но следващият път мисля да ги опека поне моите. ММ си ги иска така. Въртях ги от всички страни, така че да се опържат хубаво. Стават много добре, безпроблемно ще станат и печени.

Скрит текст:
Нещо се прецака сайтът и ми я слага наобратно и не може да се завърти, дано се ориентираш.



Това са двата вида готови:


Последна редакция: сб, 13 юли 2019, 14:28 от Niya-

# 587
  • Мнения: 1 804
Благодаря Hug А вкусът на корите доближава ли се до този на обикновените?

# 588
  • София
  • Мнения: 11 566
Не са хрупкави, по-скоро станаха като на баба, когато тя ги точи. Не се усеща оризът, на тесто си има вкус.

Виждала съм снимки и на печени и тогава ми изглеждаха хрупкави, но не знам.

# 589
  • Мнения: 9 107
Здравейте, бих искала да ви помоля за съвет как да ми се получи сочно класическо пиле с ориз? Каквото и да правя все или оризът е сух или пък преварен или няма онзи сочен вкус, който е “попил” от пилето и е със съвсем леко кашеста консустенция. Дали да покривам с фолио тавата, дали да запържвам лука и морковите предварително, дали да сваря пилето първо и да му използвам бульона? Уж и трите неща съм пробвала и все не става 😒 Също с различни видове ориз съм пробвала - вие кой предпочитате?
И още нещо - с каква мазнина става най-добре? Може би масло или комбинация от олио и масло 🤔 Благодаря предварително! 🤗

 ето така правя пилето с ориз http://pep-4o.blogspot.com/2010/02/blog-post_07.html?m=1

# 590
  • weiter, weiter, ... weiterstadt
  • Мнения: 18 076
Корите стават меки, горните по-скоро гумени, не са хрупкави.

Аз я правя в продълговатата форма за кекс.
Взимам си квадратни кори и ги чупя, така че да пасват във формата.  На дъното слагам 5-6, после слагам сиренето и така 2 реда сирене, 3 реда кори. После разбивам яйца с прясно мляко и сол и заливам. Натискам горните кори да се намокрят и те. Оставям половин час, течността трябва да е над горната кора.
После печа. Оризовите кори не поемат мазнина и ако се сложи много, остава отгоре.
За да не ми става много гумена последната кора, слагам настърган кашкавал.

Засища доста.

# 591
  • София
  • Мнения: 2 228
Момичета, имам една готварска сметана на Пилос (в хладилника стои от месеци), но срокът на годност е бил до 05 месец. Май не става за ползване и трябва да я изхвърля?

# 592
  • Мнения: 9 521
Момичета, имам една готварска сметана на Пилос (в хладилника стои от месеци), но срокът на годност е бил до 05 месец. Май не става за ползване и трябва да я изхвърля?

най-вероятно става, аз така скоро ползвах една със срок май месец.

# 593
  • София
  • Мнения: 2 228
Щом сте оцелели, ще я ползвам Joy

# 594
  • Мнения: 9 521
Щом сте оцелели, ще я ползвам Joy

помириши я все пак Laughing

# 595
  • Мнения: 910
Кокосовото масло заменя ли олиото?Мога ли например да си изпържа яйца с него,или за палачинки,пържени филийки или ако имате други идеи...Няма мирис на кокос.

# 596
  • София-Младост
  • Мнения: 23 336
Става, аз го ползвам за палачинки...имай предвид само, че при по-висока Т започва да пуши.

# 597
  • Мнения: 2 774
И я опитай, че ако горчи....ще ти развали ястието 😉

# 598
  • София
  • Мнения: 2 228
Не мирише, има съвсем обичаен вкус, стана част от домашен сладолед, надявам се да няма изненади Joy

# 599
  • Мнения: 705
Здравейте, имам един въпрос. Как се точат назъбените ножчета за пържоли , и въобще могат ли, или трябва да купя нови комплекти?

Общи условия

Активация на акаунт