Подготовка за малкия човек - тема 7

  • 40 143
  • 771
  •   1
Отговори
# 675
  • Мнения: 3 949
Ще го оправя в началото на 9 месец. Ще раждам в Токуда и за бебето не ми трябва нищо, а за мен минимални неща, Та не се притеснявам особено.

По-скоро ми е притеснено като се приберем вкъщи дали ще имам всичко подготвено и няма да съм пропуснала нещо важно.

Първоначално каква козметика мислите да вземете? Аз съм набелязала един душ гел за коса и тяло на Биодерма. За лосион още не съм решила.

За пъпчето ще взема спирт, с нещо друго трябва ли да се маже?

За подсичане ще взема Судокрем с цинк и още някакъв продукт без цинк.

И една мицеларна вода пак на Биодерма бебешка. Нещо пропускам ли?

Последна редакция: пт, 09 авг 2019, 15:58 от tooclose

# 676
  • Beyond the stars
  • Мнения: 7 853
Първоначално бяха със Себамед - измивен гел, лосион и кремче за дупе + спирт за пъпчето, физ разтвор и мицеларна вода. Сега основно Биодерма и Бочко ползваме.

# 677
  • Мнения: 4 660
За пъпчето взех пиоктанин цапа но по бързо падна пъпчето.

# 678
  • Мнения: 500
За пъпчето спирт + стерилни марли.

# 679
  • Мнения: 948
Ползвам гел за измиване и  млякото на Биодерма за след баня. От олиото не съм доволна. За дупе- крема на Мустела.

# 680
  • Мнения: 5 349
А пудра за дупе за кога се ползва? На всяка смяна или?
И още един въпрос - за бебе с термин 12 - 15 декември, какъв размер космонавт бихте взели? 0-3 или 3-6 месеца?

# 681
  • Мнения: 35 113
Аз бих взела 3-6 м космонавт
Пудра за дупе не съм слагала. За пъпче- да

# 682
  • Мнения: 1 472
Ползвам козметиката на Хип- измивен гел за коса и тяло, олио, от което съм мн доволна. Кожата беше цялата все едно надялкана като се роди. За около 2 седмици абсолютно никаква следа за суха кожа до ден днешен. Също и главичката мажех, и не е имал крусти, само леко слепване, но от редовно мазане за около седмица отшумя. От лятото ползвам и млякото за тяло. Хубаво попива и кожата е мн пухкава и мека. Имат и за мн суха, но не съм го ползвала.
Крем за пелените, доволна съм,но и той никога не се е подсичал. Слагам, ако се зачерви, ако по-дълго е бил на ръце или не съм сменила памперса.

# 683
  • Beyond the stars
  • Мнения: 7 853
Пудра не съм ползвала за нищо.
Космонавт 0-3, септемврийчето наше си го поноси. 3-6 ще му е огромно излишно.

# 684
  • Мнения: 3 902
Аз родих на 15.12 и за цялата зима 0-3 й беше добре. Имах едно 3-6 ХМ, седи ново за подарък. Отделно, че на ХМ са уголемени. Дъщеря ми се роди 3кг, 51см. За месец качваше по кило и нещо и на 3м мина на дрехи 64см, но космонавтите са уголемени и й ставаха до края на зимата.

Последна редакция: пт, 09 авг 2019, 20:59 от ^SunLight^

# 685
  • Мнения: 687
Ще сменя малко темата какъв стерилизатор е по-добър електрически или за микровълнова? Или няма разлика? Шишета ми са на авент дали ще пасват в други стерилизатори

# 686
  • Canada
  • Мнения: 3 358
Ще паснат. 4 големи шишета Авент спокойно се събират в стерилизатор за МВ на Мънчкин, например.

# 687
  • София
  • Мнения: 1 456
Аз бих взела космонавт 0-3 месеца. 3-6 месеца ще е огромен.
Стерилизатор електрически ползвам. Не харесвам МВ. Сега сме в къща за гости и няма микровълнова, ако моят беше такъв, нямаше да мога да го ползвам.

# 688
  • Мнения: 35 113
Ние нямаме микровълнова. Ако имахме, пак бих ползвала електрически. Аз стерилизирах до скоро, но вече не ползвам много шишета, а само 1 и само го мия с вряла вода. Ползвах на Чико един стерилизатор. Много удобен ми беше

# 689
  • Мнения: 500
Имам стерилизатор на Авент за МВ. Мнооого си го обичам. Събира само 4 шишета но стерилизацията става за 2 мин. Имам и електрически на Cangaroo, но ползвам го само когато пътуваме. Стерилизацията става за10-15мим горе долу, и като цяло не ми харесва този стерилизатор-евтина пластмаса, но е най-изгоден като цена

Общи условия

Активация на акаунт