Възстановяване след раждане с епизиотомия

  • 2 185
  • 20
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: X
Аз също бях с разградими конци и много вътрешни шевове, първите два три дни беше зор ходенето до вц, акушерката ми каза да ми донесат интимен сапун себа мед, както и марли да си слагам с реванол, та със това сапунче се миех и доста добре действаше..след 2 месеца напълно забравих какво що..

# 16
  • Мнения: 411
Бях с много голяма епизиотомия и много шевове - шиха ме 40 мин. Срязаха ме вертикално, малката на излизане ме е цепнала и хоризонтално...Честно казано мислех, че като мине упойката ще умирам от болки, но не, точно там не ме болеше и нямах проблеми - просто дискомфорт. Имах хемороид от напъването и усещах само и единствено него, даже ми пречеше да спя.
Другата ми драма беше, че се напишквах доста дълго време при смях, кихане и т.н, но както са писали повечето момичета, към 40 ден нещата вече бяха придобили почти нормален вид, тогава ми изчезнаха и лохиите.
За тренировки и секс си дадох малко повече време, но това не защото не можеше, така го чувствах.

# 17
  • Мнения: X
- Колко бързо се възстановихте след раждането? - 6 дни се влачех и не можех да ходя от болка заради конците. Ядях на земята легнала на една страна. След свалянето бях ок.
- Кога започнахте по-активни физически упражнения, например за оформяне на коремните мускули? Ми 10 месеца след раждането. И то защото искам преса. Ще прикача снимки на корема ми след раждането.
- След колкото време подновихте сексуалния живот? 18 дни след раждане.

# 18
  • Мнения: 2 840
Момичета,
Около 20 дни са минали от раждането и лохиите понамаляха, но сега се появи кръв - има ли вероятност да е цикъл или да бягам спешно да търся дежурен лекар?

# 19
  • Пловдив
  • Мнения: 545
Момичета,
Около 20 дни са минали от раждането и лохиите понамаляха, но сега се появи кръв - има ли вероятност да е цикъл или да бягам спешно да търся дежурен лекар?

И при мен беше така и бяха отново лохии. 😀 Но не знам какво е при теб, за твое спокойствие, най-добре се консултирай с доктор.

# 20
  • Мнения: 411
Момичета,
Около 20 дни са минали от раждането и лохиите понамаляха, но сега се появи кръв - има ли вероятност да е цикъл или да бягам спешно да търся дежурен лекар?
Ако кърмиш няма как да е цикъл. А и по принцип за цикъл 20 дни след раждане ми се вижда твърде рано.
Индивидуално е, разбира се, но лохиите са поне месец.

Общи условия

Активация на акаунт