Много ми е мъчно

  • 6 114
  • 64
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 4 733
Лична карта се издава за първи път на 14 години. Струва около 20 лв.

Касиди, имаш ли връзка с това дете?

Мога да я подкрепя с пари.


Имам и телефона, да.
Не ми се иска да и давам пари в брой, че знам ли кто е свикнала с тая бедност дали няма да ги хвърли за безмислени неща  newsm78 Ако ще се организираме по-добре да е за документите и учебници евентуално...

# 16
  • Мнения: 2 249
не знам какво е писала Ефи на лични,но искам много да помогнем-макар че в момента не се сещам за нещо конкретно-ако имате желание може да се видим с момичето и ще го измислим newsm78 Hug

# 17
  • Мнения: 4 733
не знам какво е писала Ефи на лични,но искам много да помогнем-макар че в момента не се сещам за нещо конкретно-ако имате желание може да се видим с момичето и ще го измислим newsm78 Hug
Всъщност написах цялата история за да споделя,затова я пуснах в клюкарника, но след като модовете я изместих то си прозвуча като апел за помощ....

Радвам се, че толкова хора искат да помогнат и БЛАГОДАРЯ НА ВСИЧКИ ВИ! Отворена съм за всякакви предложения, нека го обмислим пишейки по темата и ще решим заедно какво можем да направим....

# 18
  • sofia
  • Мнения: 127
Лична карта се издава за първи път на 14 години. Струва около 20 лв.

Касиди, имаш ли връзка с това дете?

Мога да я подкрепя с пари.


Лична карта се вади на 14 години, но при подаване на документите трябва да присъства майката.
За издаване на първа лична карта на лица между 14г. и 16г услугата е безплатна. Така пише в сайта на МВР.
Тъй като обаче е непълнолетна трябва да и се извади разрешително за работа от Инспекцията по труда.
Ще питам мои познати дали биха могли да я вземат на работа.

# 19
  • Мнения: 4 733
Лична карта се вади на 14 години, но при подаване на документите трябва да присъства майката.
За издаване на първа лична карта на лица между 14г. и 16г услугата е безплатна. Така пише в сайта на МВР.
Тъй като обаче е непълнолетна трябва да и се извади разрешително за работа от Инспекцията по труда.
Ще питам мои познати дали биха могли да я вземат на работа.
Nami, тя живее в Бургас, ако ти или някой се ангажирате за работата имайте предвид,че ще е сезоннна, защото септември ще почва училище момичето. Аз всички тия бумаги от инспекцията....едва ли тя знае, с това "сем-во" няма как да е толкова информирана #Cussing out

# 20
  • sofia
  • Мнения: 127
Nami, тя живее в Бургас, ако ти или някой се ангажирате за работата имайте предвид,че ще е сезоннна, защото септември ще почва училище момичето. Аз всички тия бумаги от инспекцията....едва ли тя знае, с това "сем-мо" няма как да е толкова информирана

Брат ми скоро вади разрешително за племенницата. Сега ще го попитам каква е процедурата.
За съжаление аз от София, но пък по накакъв друг начин ще се опитам да помогна.

# 21
  • Мнения: 2 249
аз си живея в софия-макар че съм от бургас,но след 15ти ще си идвам за около 2 седмици-ако измислим до тогава от какво има нужда-мога да донеса някои неща-имам при мен дрехи-мога и нещо за училище-помагала-къде учи момичето???

# 22
  • Мнения: 4 733
аз си живея в софия-макар че съм от бургас,но след 15ти ще си идвам за около 2 седмици-ако измислим до тогава от какво има нужда-мога да донеса някои неща-имам при мен дрехи-мога и нещо за училище-помагала-къде учи момичето???
За уч-щето незнам кое е, но със сигурност не е профилирано...То много тъпо става с учебниците,че те нали всяка година избират ново издание...Иска ми се точно за това да помогнем ама отсега май няма да стане Sad

# 23
  • Мнения: 2 249
аз си живея в софия-макар че съм от бургас,но след 15ти ще си идвам за около 2 седмици-ако измислим до тогава от какво има нужда-мога да донеса някои неща-имам при мен дрехи-мога и нещо за училище-помагала-къде учи момичето???
За уч-щето незнам кое е, но със сигурност не е профилирано...То много тъпо става с учебниците,че те нали всяка година избират ново издание...Иска ми се точно за това да помогнем ама отсега май няма да стане Sad
сестра ми учи в математическата-последна година-майка ми е учителка в училището по автотранспорт-мисля че ще намерим учебници-споко Hug

# 24
  • Мнения: 1 493
Ще й осигурим учебни помагала, Дамаянти направи акция за тях скоро. Ще й изпратим и дрехи !

# 25
  • Мнения: 4 733
аз си живея в софия-макар че съм от бургас,но след 15ти ще си идвам за около 2 седмици-ако измислим до тогава от какво има нужда-мога да донеса някои неща-имам при мен дрехи-мога и нещо за училище-помагала-къде учи момичето???
За уч-щето незнам кое е, но със сигурност не е профилирано...То много тъпо става с учебниците,че те нали всяка година избират ново издание...Иска ми се точно за това да помогнем ама отсега май няма да стане Sad
сестра ми учи в математическата-последна година-майка ми е учителка в училището по автотранспорт-мисля че ще намерим учебници-споко Hug
Обадих и се да я питам, във Вазов е кандидатствала в някаква паралелка с информатика,другата седмица ще стане ясно дали са  я приели.

# 26
  • София
  • Мнения: 6 743
Каси, поинтерсувай се в кой клас ще е и горе-долу какви тетрадки и т.н. ще и трябват.Ще заделя и за нея една раница с неща с удоволствие  Hug

# 27
  • Мнения: 4 733
Каси, поинтерсувай се в кой клас ще е и горе-долу какви тетрадки и т.н. ще и трябват.Ще заделя и за нея една раница с неща с удоволствие  Hug
Simple Smile То нали се кандидатства след 7-ми клас?! Значи ще бъде 8-ми предполагам....Каквото и да е, сигурна съм,че ще и е от полза. Благодаря ти много! Малко ми е неудобно, че все едно прося...пак пустия срам ме хвана...

# 28
  • Варна
  • Мнения: 11 340
Тъй като обаче е непълнолетна трябва да и се извади разрешително за работа от Инспекцията по труда.
Ще питам мои познати дали биха могли да я вземат на работа.

Минималната възраст за наемане на работа по Кодекса на труда е 16 г. Само по изключение могат да се наемат лица от 15 до 16 г. за извършване на работи, които са леки и не са опасни или вредни за здравето и за правилното им физическо, умствено и нравствено развитие и чието изпълнение не би било пречка за редовно посещение на училище или за участие в програми за професионално ориентиране или обучение. Пак става с разрешение на Инспекцията по труда, но освен това е необходим обстоен медицински преглед и медицинско заключение, че са годни да извършват съответната работа и тя няма да увреди здравето и да попречи на правилното им физическо и умствено развитие.

Каси, напиши приблизителните размери - ръст, тегло, структура, на детето, за да знаем от какви дрешки има нужда!

# 29
  • Мнения: 4 733
Каси, напиши приблизителните размери - ръст, тегло, структура, на детето, за да знаем от какви дрешки има нужда!
39 номер са и обувките, висока е максимум 1.60 ( така ми се струва ), не е дебала, но има много голям бюст. За мерките толкова Simple Smile

Общи условия

Активация на акаунт