Пропуснато хапче джаз

  • 549
  • 3
  •   1
Отговори
  • Мнения: 23
Здравейте мили дами ! Извинявам се , ако темата не е подходяща за тази категория , но за пръв път пиша тук . На 19 години съм , пия противозачатъчни Джаз от може би 6-7 месеца . Имам си навита аларма на телефона и винаги ги пия с точност , но уви миналия месец бях извън града по времето в което ги пия всеки ден и се наложи да изпия хапчето с около 12-13 часа закъснение , на другия ден сутринта . В листовката пише , че ако е пропуснато хапче във втора седмица , защитата от бременност е същата и няма нужда от допълнителна мярка за сигурност. Изпих 2 хапчета за деня , както бе описано в листовката , едното сутрин когато имах възможност , а друго вечер в обичайния час на прием . Всичко добре , макар че пишеше , че няма нужда от допълнителни предпазни мерки , използвах презерватив в следващите 3 дена за да ми е по-сигурно . Появи ми се зацапване/леко кафеникаво течение , седмица преди да ми дойде цикъла , но реших да не се притеснявам . В деня когато трябва да ми дойде , отново си дойде , този път както си идва обикновенно - в началото кафеникаво , после пристъпи към типичната червеникава кръв . и днес отново - 12 дена по-рано отново ми се появи кафеникавото течение . Нямам признаци на бременност , поне не и за сега . Моля ви кажете ми , има ли повод за притеснение ? Нормално ли е да се случи нещо такова при пропуснато хапче ? Пропуснах и да кажа , че преди да ми подрани първия път , след като вече бях пропуснала хапчето , смених часа на прием с 20 минути по-рано , а и не знам дали смяната на часа април месец не играе някаква роля ? Млада съм също така , не съм готова за бебе , имам си сериозен приятел , но тепърва ще почвам да уча в университет .

# 1
  • Мнения: 186
Нямаш повод за притеснение. Аз също съм получавала зацапване при прием на противозачатъчни за месец-два, но след това всичко си идва на мястото.

# 2
  • Мнения: 23
Нямаш повод за притеснение. Аз също съм получавала зацапване при прием на противозачатъчни за месец-два, но след това всичко си идва на мястото.
  Благодаря ти за отговора ! Аз имах съвсем в началото на приема , първия и може би втория месец . Но ме притесни това , че след това се регулира всичко напълно , идваше ми винаги на третата плацебо таблетка и започнах да се притеснявам да не би да някаква цветна бременност .

# 3
  • Мнения: 23
Добър ден , мили по-опитни дами от мен.Вчера осъзнах , че съм пропуснала хапче джаз , най-вероятно между четвъртък и събота . Пропуснатото хапче е от 1ва седмица , а аз пия хапчетата от около 7 месеца . Изпих вчера 2 хапчета наведнъж . На някои случвало ли му се е и има ли какво да направя против забременяване , освен че разбира се , до другата седмица ще правя секс с презерватив , притеснението ми е за другите пропуснати дни .. И   също така се чудя дали противозачатъчните джаз се отличават с нещо от другите , тъй като са със 4 плацебо таблетки , реално имат само 4 дена почивка , за разлика от повечето които са със 7 и дали това променя нещо .

Общи условия

Активация на акаунт