Големите загадки

  • 466 275
  • 9 090
  •   1
Отговори
# 150
  • Мнения: 4 748
При Белнейски за мен има още един убиец освен Лазар Колев.

# 151
  • Мнения: 626
На мен в случая с Дятлов най ми е необяснимо...как панически ще е трябвало да разрежат и изкочат от палатката,а вече озовавайки се навън-почти голи,са вървели в спокоен ход към гората!?

Аз си го обяснявам така - някои им е изкрещял от вън веднага да излизат, иначе ще ги изпозастрелят. Да кажем било е заповед, и те тогава са рязали палатката подплашени до смърт. Вече навън са ги подкарали под строй към гората, тогава е нямало за какво да бързат, били са пленници.

Така или иначе ние няма как да стигнем до истината, защото съм убедена, че има много факти, които ние не знаем, нито са изнесени в пресата пред обществеността.
Например как така липсва езика на една от жените. Тук трябва човекът извършил аутопсията да каже най-важният детайл - бил ли е отрязан езика с остър предмет? Или има следи от животни, да речем са ръфали труповете? Ако се разкрие тази подробност, много неща ще се изяснят.

И мен много ме вълнува този случай. Но пак казвам, че поради непознаването на съществени детайли, няма как да стигнем до истината.

# 152
  • Мнения: 4 748
Аз си го обяснявам само с дима, това с палатката.

# 153
  • Мнения: 36 489
Може пък наистина да е Йети. Нали имаше и някаква размазана снимка...

Впрочем, съществуването на Йети е напълно възможно - просто огромна човекоподобна маймуна, която е оцеляла като вид до днес (от преди Ледниковата епоха) и обитава по-запустелите планински райони.

# 154
  • Мнения: 626
Аз си го обяснявам само с дима, това с палатката.

Не се вързва. Дори и да е имало дим и да избягали навън, нямаше да се юрнат боси и голи към гората на сигурна смърт. Това са много опитни хора и добри планинари. Освен това палатката няма нищо изгорено и е здрава. Защо не са се върнали обратно в нея, след като е излезнал димът?
Нищо не обяснява и жестоките рани по някои от тях, все едно са преживяли автомобилна катастрофа. Казват, че такива наранявания дори и силен човек не може да направи.
И все пак може би има нещо свръхестествено в този случай.

Гледам още никой не е споменал за загадката на житните кръгове. Какви са вашите теории?

# 155
  • Пловдив
  • Мнения: 5 155
А защо опитни планинари още първоначално са били облечени сравнително тънко?

# 156
  • Мнения: 4 748
А ако някой е оодхвърлил някакъв газ вътре. По онова време са правили експерименти с газове, които влияят на психиката. И подлудяват хората.
Може да са станали жертви на такъв експеримент.

Имаше едно клипче, в което руснаци са тествали газ, който влияе на съня на хората и реално колко дълго може да издържи човек без сън.

# 157
  • Бургас
  • Мнения: 2 006
Друго,което ми е много интересно е превземането на Мексико от Кортес.По-точно загадката около предсказанието от индианците-Ацтеки,че бял бог с брада е щял да ги посети и те са приели Ернан Кортес очаквано,когато испанците са стъпили за пръв път на брега.Даже след като по-късно се е разразила битка между тях,испанците наброяващи,около 500 души е можело с лекота да бъдат избити,но това не се е случило,пак заради това предсказание.
Ако на някой му е интересно,има и написана книга. Кортес и Монтесума е заглавието от Морис Колис.

На мен в случая с Дятлов най ми е необяснимо...как панически ще е трябвало да разрежат и изкочат от палатката,а вече озовавайки се навън-почти голи,са вървели в спокоен ход към гората!?

Аз си го обяснявам така - някои им е изкрещял от вън веднага да излизат, иначе ще ги изпозастрелят. Да кажем било е заповед, и те тогава са рязали палатката подплашени до смърт. Вече навън са ги подкарали под строй към гората, тогава е нямало за какво да бързат, били са пленници.

Така или иначе ние няма как да стигнем до истината, защото съм убедена, че има много факти, които ние не знаем, нито са изнесени в пресата пред обществеността.
Например как така липсва езика на една от жените. Тук трябва човекът извършил аутопсията да каже най-важният детайл - бил ли е отрязан езика с остър предмет? Или има следи от животни, да речем са ръфали труповете? Ако се разкрие тази подробност, много неща ще се изяснят.

И мен много ме вълнува този случай. Но пак казвам, че поради непознаването на съществени детайли, няма как да стигнем до истината.
И аз си го помислих това,но ако са им заповядали да излязат,защо  да разрязват палатката...И в такъв случай, очакваното поведение от жертвите ще е да излязат от там по нормалния начин-през отвора.Иначе пак се завърта омагьосания кръг с въпроса-разрязали,изскочили,а после продължили ходом спокойно.Никакви други следи,освен тези на групата не били намерени.

Последна редакция: ср, 22 май 2019, 13:35 от Nina_Z

# 158
  • Мнения: 36 489
Житните кръгове се правят от хора - има достатъчно много доказателства, включително и видеа на това как ги правят нощем и после за същия кръг от видеото се коментира по разни сайтове как се е появил мистериозно.

# 159
  • Мнения: 21 457
Може пък наистина да е Йети. Нали имаше и някаква размазана снимка...

Впрочем, съществуването на Йети е напълно възможно - просто огромна човекоподобна маймуна, която е оцеляла като вид до днес (от преди Ледниковата епоха) и обитава по-запустелите планински райони.

 Или по-вероятно мечка.
 Райнхолд Меснер посвещава много време на издирването на Йети и стига до извода, че е характерна мечка, даже намира в някакво селище труп на въпросния йети и смята, че много от разказите за срещи с това загадъчно нещо отговарят на истината и се отнасят за животното.

Последна редакция: ср, 22 май 2019, 12:49 от Iris04

# 160
  • Мнения: 36 489
Не знам дали сте чували, но има хипотеза, че някога в земите на Северна Америка е бил разпространен особен вид мечка (с огромни размери), наречена Гор и това е един от факторите, заради които континентът е бил много по-слабо населен от хора, в сравнение с Южна Америка.

Сетих се една нова загадка - нали миналата или по-миналата година откриха огромна кухина във Великата Пирамида - искам да знам какво има вътре и то скоро Simple Smile

# 161
  • пак там
  • Мнения: 2 885
Ако ви се чете за Дятлов на руски - ето ви една логична само по себе си теория:

https://www.litmir.me/bd/?b=274351

# 162
  • Мнения: X
Ако е имало гигантска мечка, щяха да са намерили костите й. На динозаври има кости на милиони години, а на йетита и гигантски мечки нещо не се намират. Simple Smile

# 163
  • Мнения: 36 489
Едва ли е толкова просто - и костите на динозаврите не са навсякъде, въпреки че ги е имало по цялата планета. Нали съвсем наскоро откриха кости на гигантски лемур - явно запазването на костите зависи от редица специфични условия и затова е толкова трудно нещо да се докаже с точност.

Ето тук пише за гигантските мечки (но не съм сигурна дали става дума за същото нещо - четох за това в книга): https://www.birdsinbulgaria.org/news_det.php?l=es&pageNum_News=35&id=1841

# 164
  • Мнения: 567
Ако ви се чете за Дятлов на руски - ето ви една логична само по себе си теория:

https://www.litmir.me/bd/?b=274351


Какво пише на кратко?

Общи условия

Активация на акаунт