Големите загадки

  • 467 990
  • 9 107
  •   4
Отговори
# 2 760
  • Мнения: X
Grinning Военните много насериозно са взели утрешното нахлуване в зона 51, чак са затворили въздушното пространство над базата. Grinning  Стана ми смешно, защото аз силно се съмнявам че нещо кой знае какво ще стане утре освен че ще се съберат хора около оградите и това е. Но прочетох и за нова инициатива (пак като шега) да се реши още една загадка, като се щурмува Бермудският триъгълник, даже взаимствали слогана на щурмуването на зона 51 "Да щурмуваме зона 51, не могат да спрат всички ни" на "Да щурмуваме Бермудският триъгълник, не може да погълне всички ни" Grinning Впрочем там най интерсна е мистерията за пирамидите които са под водата, и защо по дяволите военните са забранили достъпа до тях ако е вярно, ако не е вярно защо учените не ги изследват, ако пък е вярно защо е забранен достъпа до тях. Иначе за многобройните изчезвания на самолети и кораби аз го отдавам по скоро на статистическа аномалия.

# 2 761
  • Чужбина
  • Мнения: 11 946
"Да щурмуваме зона 51, не могат да спрат всички ни" на "Да щурмуваме Бермудският триъгълник, не може да погълне всички ни" Grinning
hahaha hahaha hahaha

Ша щурмуват ... Ето затова се колебая, че религиите не са чак толкова лошо нещо. Вижте, какво правят атеистите ... Щурмове организират на Бермудския триъгълник.
Да внимават да не ги погълне допълнителното измерение или да не ги отвлекат извънземните, че лошо ...

Ох, сори, ама не можах да се сдържа.

# 2 762
  • Мнения: 3 659
"Да щурмуваме зона 51, не могат да спрат всички ни" на "Да щурмуваме Бермудският триъгълник, не може да погълне всички ни" Grinning
hahaha hahaha hahaha

Ша щурмуват ... Ето затова се колебая, че религиите не са чак толкова лошо нещо. Вижте, какво правят атеистите ... Щурмове организират на Бермудския триъгълник.
Да внимават да не ги погълне допълнителното измерение или да не ги отвлекат извънземните, че лошо ...

Ох, сори, ама не можах да се сдържа.
Ха... Аматьори жадни за евтина слава. Да се пробват в Драконовия триъглъник. Smiling Imp

# 2 763
  • Мнения: X
Simple Smile Е, то може да не са всички атеисти. Аз не знам защо вярата че не сме сами, противоречи на вярата в Бог. Ватикана официално обяви че не противоречи. Аз също смятам така. Иначе аз ги разбирам хората които ще отидат утре там, те искат отговори. Дали искат отговори на въпроси които няма или има, всеки си има своя отговор.

# 2 764
  • Чужбина
  • Мнения: 11 946
Аз не знам защо вярата че не сме сами, противоречи на вярата в Бог. Ватикана официално обяви че не противоречи. Аз също смятам така. Иначе аз ги разбирам хората които ще отидат утре там, те искат отговори. Дали искат отговори на въпроси които няма или има, всеки си има своя отговор.
Тесла, оставам с впечатлението, че цари огромно объркване и липса на правене на разлика м/у "не сме сами във Вселената" и "те са на Земята".

Аз, лично, нищо против извънземните нямам. Но няма и едно кьораво доказателство, че тея въпросни извънземни са на Земята, били са на Земята, или ни посещават.

Аз, лично, бих се радвала, Вселената на Толкин или на Мартин да е истина, или поне да е била истина. Но не е / са. Ама има хора, които си рисуват света така, както им харесва да бъде, независимо от фактите. Необходимо е да се прави разлика м/у фантазия / would-be / и факти.

# 2 765
  • Мнения: 3 659
Тесла, оставам с впечатлението, че цари огромно объркване и липса на правене на разлика м/у "не сме сами във Вселената" и "те са на Земята".

Аз, лично, нищо против извънземните нямам. Но няма и едно кьораво доказателство, че тея въпросни извънземни са на Земята, били са на Земята, или ни посещават.
Бе хората искат да вярват в нещо. И да дават пари за същото това нещо. Не мислиш ли, че това определено е една голяма загадка?

Цитат
Аз, лично, бих се радвала, Вселената на Толкин или на Мартин да е истина, или поне да е била истина. Но не е / са. Ама има хора, които си рисуват света така, както им харесва да бъде, независимо от фактите. Необходимо е да се прави разлика м/у фантазия / would-be / и факти.

Още по-лошо е, когато умишлено и целенасочено изкривяваш информация, за да заблудиш масите и онези, които не разполагат с достатъчно информация, за да отсеят нещата.
Мхмм. То и аз искам при шайд на Цитаделата (Облачния град или някое от шестте регентства, по възможност Алт'ара или Р'арх Нефер), ама на... Wink

# 2 766
  • Мнения: X
Цитат
Тесла, оставам с впечатлението, че цари огромно объркване и липса на правене на разлика м/у "не сме сами във Вселената" и "те са на Земята".
Ами според мене ако подходя малко философски, ако извънземни съществуват е много вероятно да пътуват из космоса, защо. Да съгласен съм преки доказателства няма, иначе изобщо темата нямаше да я има, нямаше да има неидентифицирани обекти а щяхме да ги наричаме извънземни обекти, самият факт че са неиндентифицирани означава че не са пряко доказателство, че са тук на земята. Но има 2 варианта или сме сами защото животът е много трудно да се получи, т.е. ние сме голямото изключение на космоса или не сме сами, което значи че животът не е някакво паранормално събитие от космическа гледна точка. Разбираш ли ме, според мен най вероятни са 2 варианта или сме сами или вселената гъмжи от живот. Ако тя гъмжи от живот, съдейки от възраста и колко време имал да се развива да изчезва, да се появява тук там, и т.н. Каква според теб е вероятността от милиардите милиарди гнезда на живот в нея (ако приемем че ги има, нищо че не сме ги открили) да се развие високо-технологична цивилизация, според мен огромни. Пример нас. Единственият доказан живот във вселената, математическа аномалия ли е че единственият доказан живот в космоса е достигнал такова високо технологично ниво. Случайност ли е или е закономерност.

# 2 767
  • Чужбина
  • Мнения: 11 946
Бе хората искат да вярват в нещо. И да дават пари за същото това нещо. Не мислиш ли, че това определено е една голяма загадка?
Тука вече можем да навлезем в дебрите на човешката психика, а там нещата са силно субективни, т.е. въпрос на лична интерпретация.

Проблемът е, че ние, хората, имаме способността да мислим и анализираме обкръжаващата ни среда. И понеже така си правим по принцип, установяваме, че има мноооооого неща, които не знаем. И днес, има много неща, които, ама хич не ни е ясно, какво са, как са, откъде са.

И тази неяснота за нещата е много плашещо него. За всеки. Затова, имаме нужда рамки някакви, очертания, чекмеджета ако щеш, ограничения, ..., за да ни стане уж малко по-ясна картинката.



Всички имаме нужда някой да ни каже, кое как е и защо е.

Но за мен лично, е неразбираема тая масова истерия по извънземните. Те някакъв заместител на Бог ли се явяват? На какво се надяват надяващите се? Защото то това тяхното е някаква надежда, а не убеждение, че те са тук.

Ей, хора, ако дойдат наистина извънземни (макар че не знам, как ще го направят, при положение че са супер далеч от нас), е много по-вероятно да ни видят сметката, отколкото нещо друго.

# 2 768
  • Мнения: 3 659
Бе хората искат да вярват в нещо. И да дават пари за същото това нещо. Не мислиш ли, че това определено е една голяма загадка?
Тука вече можем да навлезем в дебрите на човешката психика, а там нещата са силно субективни, т.е. въпрос на лична интерпретация.
Но тя е единственото нещо, което е отговорно за съществуването на явлението "вяра".

Цитат
Проблемът е, че ние, хората, имаме способността да мислим и анализираме обкръжаващата ни среда. И понеже така си правим по принцип, установяваме, че има мноооооого неща, които не знаем. И днес, има много неща, които, ама хич не ни е ясно, какво са, как са, откъде са.

И тази неяснота за нещата е много плашещо него. За всеки. Затова, имаме нужда рамки някакви, очертания, чекмеджета ако щеш, ограничения, ..., за да ни стане уж малко по-ясна картинката.

Всички имаме нужда някой да ни каже, кое как е и защо е.
Ако хората наистина мислеха и анализираха, нямаше да си търсят биГ братото да им казва кое, къде, как и защо. За жалост, инерцията от изминалите хилядолетия е огромна.
 
Цитат
Но за мен лично, е неразбираема тая масова истерия по извънземните. Те някакъв заместител на Бог ли се явяват? На какво се надяват надяващите се? Защото то това тяхното е някаква надежда, а не убеждение, че те са тук.
Когато една вяра (дори прерастнала в световна религия - там някоя от авраамистичните, или източните религии,  и устискала хилядолетие, две) започне да се изчерпва, на нейно място в "гностичния вакуум" се заражда нова, отговаряща на променените условия. Толкова пъти се е случвало...

# 2 769
  • Мадрид / София
  • Мнения: 6 026
При положение, че се познава едва 6% от Космоса, а и света, който ни обкръжава, как може да се твърди нещо, че го има или го няма? Тази категоричност не е ли съмнителна?

# 2 770
  • Мнения: X
Цитат
Но за мен лично, е неразбираема тая масова истерия по извънземните. Те някакъв заместител на Бог ли се явяват?
Според мен не, истерията няма нищо общо с Бог, а с фактите. Извънземни не са и никога няма да бъдат заместител на вярата в Бог. Истерията се поражда от фактите, а не от някакви религиозни инерции от миналото, а фактите са че неидентифицирани обекти има, те са истински, не са халюцинации на кварталният пияница, и за тях се говори на най високо ниво, да вярно че е зад закрити врати така че пак влизаме в капана на "неидентифицираното" и че то поначало не може да е пряко доказателство, защо......... защото е неидентифицирано. Това са фактите, и те пораждат истерията, няма философски обяснения, а има фактологично обяснение за нея.

# 2 771
  • Чужбина
  • Мнения: 11 946
При положение, че се познава едва 6% от Космоса, а и света, който ни обкръжава, как може да се твърди нещо, че го има или го няма? Тази категоричност не е ли съмнителна?
Коя категоричност?

Не знам, дали и толкова познаваме от Космоса, но мисля, че и при теб има голямо обръкване м/у "не сме сами в Космоса" и "те са на Земята".

А те, определено, не са на Земята. В това можеш да бъдеш убедена. Ако бяха, досега да си ги видяла. Най-малкото щяха да изтрепят милиони от нас.

Голям зор да не сме сами във Вселената. Сякаш ония ще ви спасят от нещо. Страх да не сами, без да се осъзнава, че едни теоретични извънземни са всъщност опасност.

# 2 772
  • Мадрид / София
  • Мнения: 6 026
При положение, че се познава едва 6% от Космоса, а и света, който ни обкръжава, как може да се твърди нещо, че го има или го няма? Тази категоричност не е ли съмнителна?
Коя категоричност?

Не знам, дали и толкова познаваме от Космоса, но мисля, че и при теб има голямо обръкване м/у "не сме сами в Космоса" и "те са на Земята".

А те, определено, не са на Земята. В това можеш да бъдеш убедена. Ако бях, досега да си ги видяла. Най-малкото щяха да изтрепят милиони от нас.

Голям зор да не сме сами във Вселената. Сякаш ония ще ви смасят от нещо. Страх да не сами, без да се осъзнава, че едни теоретични извънземни са всъщност опасност.
?

# 2 773
  • Чужбина
  • Мнения: 11 946
а фактите са че неидентифицирани обекти има, те са истински, не са халюцинации на кварталният пияница, и за тях се говори на най високо ниво,
Тия неидентифицирани обекти извънземни ли са?

# 2 774
  • Мнения: X
Цитат
Тия неидентифицирани обекти извънземни ли са?
Никой досега не е дал обяснение какви са. Всичко е гадаене, дори не е ясно как летят. Аз затова ти казвам за капана на "неидентифицираното". Но ги има, факт. Затова е нормално да има истерия, да се щурмуват бази и т.н. Нищо страшно няма в тая истерия, напротив трябва да се търсят отговорите, а това което е извън нашият контрол ако се появат по напреднали извънземни от нас какво ще правят е извън нашият контрол, така че дали ще ни завлядават или какво ще правят не зависи от нас, а те може и вече да го правят това което правят, да ни наблюдават без да се месят, както ние снимаме и правим и изключително сложни документални филми за дивата природа без пряко да се месим в нея и животните които изучаваме даже не разбират че ни има.

Общи условия

Активация на акаунт