Големите загадки

  • 484 258
  • 9 321
  •   3
Отговори
# 930
  • Мнения: 2 790
Няма доказателства, че е имал електрическа кола. Безжичното електричество е останало само като идея на хартия.

# 931
  • Мнения: 36 679
Да, това за колата е по-скоро в сферата на легендите - може да е истина, но може и да е доста разкрасена история : https://automedia.investor.bg/a/0-nachalo/35030-syzdal-li-e-niko … onen-elektromobil

# 932
  • Мнения: 2 790
Защо тогава казваш, че е имал електрическа кола?Simple Smile

# 933
  • Бургас
  • Мнения: 2 006
Петя,защо да ти се кара някой....Живота съществува под всякаква форма.Това,че ние все още не виждаме и не разбираме не означава,че го няма.
До преди да се изобрети микроскопа,човечеството не е и подозирало за съществуването на микробите например.....

# 934
  • Мнения: 36 679
Защо тогава казваш, че е имал електрическа кола?Simple Smile
Нали видя статията - има такава история, той самият е пускал слухове. Не може да се докаже, но това, че не може да се докаже, не означава, че не е истина, просто е съмнително (но не е и доказана лъжа). А заключенията на автора също не са доказуеми.

# 935
# 936
  • Мнения: 36 679
Възможно е да е измама - както написах и по-горе, няма доказателства.
Но е факт, че той е говорил за овладяването на "космически" лъчи и безплатен източник на електричество.

# 937
  • Мнения: 2 407
и на мен ми е много интересно за Тесла - предполагам наистина е намерил начин да предава електричеството без "жици", но едва ли някога ще стигнат до нас записките за това откритие

# 938
  • Мнения: 2 790
Петя, доказателствата трябва да са за обратното, не мислиш ли?Simple Smile Щото и аз оня ден изобретих перпетум мобиле.

# 939
  • Мнения: 36 679
Докато нещо не е категорично доказано или категорично отхвърлено, винаги ще има съмнение, че е възможно.
Например, докато не се докаже категорично, че не съществуват феи, те може и да съществуват. Simple Smile

# 940
  • Мнения: 2 790
Стигнахме до чайникът на Ръсел:)
От любопитство - не ти ли хрумва да бъдеш по-критична към бомбастични заглавия за нови открития и прочие?

# 941
  • Мнения: 36 679
Е, аз съм критична - не ги приемам за чиста монета. Но допускам възможността да има нещо вярно.

# 942
  • Бургас
  • Мнения: 2 006
На мен,освен геният на Тесла, ми е много интересно и твърдението му,че всички знания и изобретения които има,му се дават от "един друг свят"или ги сънува.
Ето част от интервю с него:
 Никола Тесла - Геният, който озари нашия свят в началото на 20-ти век. Човекът, открил начин за доставяне на безплатна енергия до всяко кътче на планетата.

‎- Г-н Тесла, доколкото знам, Вие имате над хиляда патента за най-различни изобретения.

- Ами аз нищо не изобретявам, просто го виждам, всичко това вече съществува. Знаете ли, ще Ви разкрия тайната си. Аз повече не работя за настоящето, сега аз работя за бъдещето. (Лонг Айлънд, 1900г.)

Никола Тесла е баща на съвременната концепция за енергосистемата и автор на повече от 700 патента, слага началото на електрификацията.

Тесла открива принципите на робототехниката и двигателите, работещи със слънчева енергия, родоначалник е на телемеханиката, формулира принципа за предаване на изображения, използван по-късно в телевизията, на "проникващите лъчи", известни днес като рентгенови.

Пръв разработва електрическото запалване на автомобила, сваляйки бензиновия двигател, флуоресцентните лампи, негови са идеите за електронните микроскопи и лазерите. Преди да бъдат открити космическите лъчи, Тесла предсказал тяхното съществуване и използването на безплатен ток чрез безжично предаване на електрическа енергия на големи разстояния.

След като хората на Томас Едисон запалват неговата люборатория и геният изпада в немилост....какво знаем днес за него?

Тесла твърдял,че сънува своите изобретения и след това успявал да пресъздаде образа от съня си наяве.Той обяснявал сънищата си като”друг свят”, където всички тези изобретения му били показвани от населяващите този свят. Също така твърдял,че там самият той се чувства по-добре отколкото в реалния живот и, че за него онзи свят, който се появявал в сънищата му, бил също толкова истински, колкото и този.

# 943
  • Мнения: 2 407
както се спомена, че Тесла ги е сънувал, това е другото нещо, което ми е много интересно сънищата и дежавю-то.
Лично ми се е случвало да сънувам нещо и то наистина да се случи до няколко дни, точно както съм го сънувала.
Скрит текст:
претендирам за съвсем обикновен човек, а не за такъв с някакви умения / сили Laughing представяте ли си пък тези с някакви умения /сили какви неща сънуват Laughing страх ме хваща

# 944
  • Мнения: 36 679
Изпитвала съм дежа вю. Четох, че е реакция на мозъка при стрес да търси преживявания, наподобяващи новата ситуация (спомени, но не подробни) - човек се чувства все едно вече е преживял нещо и това донякъде го успокоява.

Общи условия

Активация на акаунт