Големите загадки

  • 465 858
  • 9 090
  •   1
Отговори
# 75
  • Мнения: 16
Друга интересна история е човекът молец в Америка, за когото има безброй четива и филм
Това не беше ли един филм с Ричард Гиър?


„Послания от мрака” е филмът Simple Smile

# 76
  • Мнения: 3 889
Да, като художествен. Но има и много документални по темата.
Дай линк към някой от документалните със субтитри или руски превод.

# 77
  • Мнения: 2 015
Да, като художествен. Но има и много документални по темата.
Дай линк към някой от документалните със субтитри или руски превод.

На руски следя само случая Дятлов. Ще опитам да потърся за човека молец и на руски.
https://www.youtube.com/watch?v=--t8f2YKAuo Само това, но не е със субтитри. Иначе филмът с Ричард Гиър излиза само.

# 78
  • Мнения: 36 463
Не, не е бил историческа личност.
От къде знаеш? Предполага се, че е имало реална личност и това е съвсем официално.
Каква е разликата между реална и историческа личност?
Никаква - историческите личности са реално съществували хора. Вече дали е ходил по вода и е съживявал мъртви, е съвсем отделен въпрос.

# 79
  • Мнения: 3 826
Забравих ги. Много, много искам да знам и аз защо са там и кой ги е построил.
Не може ли местните да са ги издялкали,
съвсем логично е да са те, чуденето е как са ги местили, но и там има обяснения- по един или друг начин са ги местили, има и счупени фигури, които са зарязвали  ....
=======================================
Относно случая Дятлов искам да кажа, че едва ли има по-запален търсач на истината от мен. От момента, в който за първи път прочетох в някакъв вестник историята- нямаше нет още.
колко лошо са били облечени тези хора за минус 20-30 градуса....



# 80
  • Мнения: 2 015
колко лошо са били облечени тези хора за минус 20-30 градуса....

Едно на ръка, че са били леко облечени, но и тези дрехи са късали и хвърляли при случката. И са били боси.

Последна редакция: чт, 23 май 2019, 09:24 от bubanka

# 81
  • Мнения: 4 745
По повое Дятлов едно клипче с доста интересна теороя и обосновка

# 82
# 83
  • Мнения: 3 826
        Я е имало ''Бягайте, лавина!', я са видели военен експеримент, я са засекли някого и нещо, което не трябва или някоя бомба наблизо( имаше и такова обяснение), не мисля, че има нещо необяснимо, по-скоро не е изяснено  ....

За линиите Наска съм се чудила, но се съгласих с мнението, че са оставени от хората като послание- някои мечтатели са искали да им се обадят, ако ги видят отгоре....



# 84
  • Мнения: 2 015
       Я е имало ''Бягайте, лавина!', я са видели военен експеримент, я са засекли някого и нещо, което не трябва или някоя бомба наблизо( имаше и такова обяснение), не мисля, че има нещо необяснимо, по-скоро не е изяснено  ....

За линиите Наска съм се чудила, но се съгласих с мнението, че са оставени от хората като послание- някои мечтатели са искали да им се обадят, ако ги видят отгоре....





Били са в палатката. Няма как отвътре да видят лавина, а и ако е била лавина щеше да премаже палатката. Особено пък бомба. Ако е толкова елементарно,досега да са го извадили на бял свят.

А линиите в Наска с техния мащаб се виждат само от самолет. Как от земята да нарисуваш такива огромни форми с детайлна точност.

# 85
  • Мнения: 3 826
Били са в палатката. Няма как отвътре да видят лавина, а и ако е била лавина щеше да премаже палатката. Особено пък бомба. Ако е толкова елементарно,досега да са го извадили на бял свят.
    А защо изключват местните, и то категорично,
понеже бяха военните, дайте категорично да изключим местните, та да не тръгнат някакви вендета с/у тях, а да вкараме доза мистика...
/Те го отвориха наскоро пак този случай, някои руснаци се дразнят, че се чудят как да им отвлекат вниманието .... /
                      

# 86
  • Мнения: 2 015
Били са в палатката. Няма как отвътре да видят лавина, а и ако е била лавина щеше да премаже палатката. Особено пък бомба. Ако е толкова елементарно,досега да са го извадили на бял свят.
    А защо изключват местните, и то категорично,
понеже бяха военните, дайте категорично да изключим местните, та да не тръгнат някакви вендета с/у тях, а да вкараме доза мистика...
/Те го отвориха наскоро пак този случай, някои руснаци се дразнят, че се чудят как да им отвлекат вниманието .... /
                      

Изключват местните, защото те самите избягват тази местност.
Не мога да  гадая, прекалено съм минимална пред подобни загадки. Просто ми е интересно.

# 87
  • Мнения: 896
Някой да знае нещо за тунелите под България ? http://socbg.com/2017/09/%D1%82%D0%B0%D0%B9%D0%BD%D0%B8%D1%8F%D1 … %D0%B1%D1%8A.html
Като прочетох темата и веднага се сетих за тези тунели. Всички статии са свързани с Ангел Калинов и това малко ме кара да се съмнявам в тази история.

# 88
  • Мнения: 2 015
Някой да знае нещо за тунелите под България ? http://socbg.com/2017/09/%D1%82%D0%B0%D0%B9%D0%BD%D0%B8%D1%8F%D1 … %D0%B1%D1%8A.html
Като прочетох темата и веднага се сетих за тези тунели. Всички статии са свързани с Ангел Калинов и това малко ме кара да се съмнявам в тази история.

За първи път чувам тази хипотеза. А на Белинташ съм била. Май не усетих нищо странно и мистично.

# 89
  • Мнения: 21 441
Много ми е интересен и на  мен случаят Дятлов. Сигурно обаче няма начин никога да се разгадае, защото каквото и да е станало, започнало е в палатката, като толкова са бързали да я напуснат, че са я разпорили   и са побягнали полуголи отвътре . Вероятно има някакъв субективен фактор, свързан с някой от тях, който никога няма да разберем.
Смяташе се,  че е имало някакви засекрегени документи, та като ги разкрият и да се изясни, но едва ли.

Общи условия

Активация на акаунт