Големите загадки

  • 466 108
  • 9 090
  •   1
Отговори
# 495
  • Мнения: 4 746
На юен пък ми е интересно да се нищи някакъв случай, без значение кой е той. Да се случва диалог, а не само информативни монолози. Така се развива темата. Чрез дискусии и дори със спорове, стига да са на интелелтуално ниво.
Не виждам смисъл от нови теми.

# 496
  • Мнения: 11 546
Аз също смятам, че не е нужно случаят Дятлов да се отдели в нова тема. Те и модераторите няма да го позволят де. На мен например са ми досадни постовете за прераждания и екзорсизъм, но ги прескачам и продължавам нататък. Това е една от най-интересните теми, която се е появявала напоследък и не съм предполагала, че и в нея ще се стигне до дърляне и скубане на коси.

# 497
  • Варненска клюкарка
  • Мнения: 15 396
За мен един от най-загадъчните случаи е експериментът Филаделфия. Чудя се каква част от наличната информация е вярна и какво е надграждано през годините от хора с добро въображение. Питам се ако това за което се говори се е случило, не трябваше ли 75 години след този опит вече свободно да се телепортират поне товари по разни точки на земята, или да се извършват непилотирани полети до много отдалечени места в космоса?

Случаят Дятлов за него мога да кажа само че винаги ми е правило едно основно впечатление и това са травмите на една от девойките - частичната липса на горна устна, липсата на език и извадени очни ябълки. Когато и да прочета това се сещам за случаи в САЩ през 90-те как фермери откриват на пасищата си мъртви животни, с частично изрязана горна част на муцуната или устната на кравата, ако може да се нарече така. На животните е бил отстранен езикът и очните ябълки. За случая Дятлов не знам, но на животните е била източена кръвта. Всичко това извършено много точно и прецизно, бяха писали че рязането е направено като с лазер. Същите фермери говореха че предните дни са забелязвали разни светещи обекти на нощния хоризонт, подобно на местните които са наблюдавали такива в небето над планината.

Друго за което ми се искаше да дам линк но не помня имената, дано да се сетя... Учен, изследовател правещ опити за връзка с умрели, душите им или каквото беше там. По националност беше американец, а по произход от някоя от Балтийските републики Литва, Латвия или Естония. На български навремето като потърсих почти никаква информация не намерих за работата му, но сега не се сещам за името. Доста подробности имаше описани от работата му в книгата "Мъртвите ни говорят"

Преди няколко години късно една вечер минавайки по документалните и научно-популярни канали попаднах на предаване за разсекретени документи на КГБ. Малко е страшно ако искате не четете нататък.
Та, имаше черно-бели кадри на кучета с присадени на шиите им до техните си глави, втори също кучешки глави. Това някак го изгледах, животните оцеляваха приличен срок, едното дори беше станало любимец на учените в лабораторията. Втората глава само реагираше с очи и уста но нито се хранеше нито лаеше. После казаха че са правили опити за съживяване на мъртъвци починали последните 24-30 часа преди да има разложение... Не изчаках да видя никаква друга картина, защото още ми горчеше от гледката с кучетата, просто чух разказаното... Вливали някакъв специален разтвор и правели стимулации със слабо електричесто и това което се случило накарало екипа да се парализира от гледката...Аз не дочаках да чуя повече. Мина доста време когато потърсих в ЮТ разсекретени изследвания на КГБ но попаднах на нещо съвсем друго- опити с паранормални обекти. На руски казаха направо опит за вербуване на призраци. Експериментът е правен по време на студената война през 50-60-те години. Имаше видео, виждаха се някакви неща... Опитвнаха се да накарат тази сила или каквото е там да премести един часовник от едно място на друго. Агент от службите се беше преместил в обитавана къща... Минали 3 месеца докато това с часовника стане. Втората част не я намерих, но първата я бях сложила в темата "случи ми се нещо странно"

Последна редакция: нд, 26 май 2019, 13:03 от Беллора

# 498
  • Мнения: X
Загадката Фатима?
Ватикана със сигурност лъже и пази оригиналното писмо с последното Предсказание на Богородица.

# 499
  • Мнения: 1 440
За Третото пророчество от Фатима има много спекулации. Доста хора не вярват,че е изнесено истинското предсказание. Смята се, че освен за атентата срещу папата, в него се говори за края на католическата църква.
Аз лично не вярвам, че във Фатима се е явила Богородица.Според мен е нещо друго, друг тип явление.
Има още едно явяване през 1962 г. май беше, в предградието Зейтун, Кайро.То е официално документирано, заснето и от телевизии, и е признато от Ватикана за истинско.
Странното и в двата случая е, че първото явяване е във градчето Фатима, кръстено така на любимата дъщеря на един турски султан. В Кайро пък, Богородица се появява над купола на християнската църква, но първият човек който вижда явлението, е мюсюлманин. Странно, нали? Как са свързани хора от друга религия с това и защо, ще остане загадка.

# 500
  • Мнения: X
Във връзка с предсказанието във Фатима, явилата се на децата Богородица им казва, че ще даде доказателство за истинността на пророчествата си и тогава се случва така нареченото "Чудо на Слънцето", което е описано в тогавашната преса и е наблюдавано от много хора, необяснимо и до днес. След тежки облаци и дъжд, изведнъж се отваря небето и тънка сребриста нишка като лъч се спуска към земята. Тогава дискът на слънцето започва да свети с различни цветове и да се върти в кръг, а след това "пада" от небето към хоризонта. Повече подробности не са посочени, но независимо едни от други вестниците едновременно публикуват едно и също за явлението.
Също така пророчествата са на 13 дата, мисля това със слънцето също е на 13-ти, както и покушението срещу папата е на 13-ти.
Богородица казва на децата, че скоро ще прибере две от тях при себе си и братчето и сестричето умират 2-3 години след това през една година. За третото дете казва, че ще доживее до дълбока старост и тя умира през 2005 година на 98 годишна възраст, без да разкрие тайната на третото пророчество.

# 501
  • Бургас
  • Мнения: 2 006
Ето ви един епизод от Новото Познание за Проектът Филаделфия с участието на проф. Лъчезар Филипов.

Защо е било необходимо на американските военни да направят флотилията си неуязвима за радарите на противника? Каква е ролята на Айнщайн и Тесла в създаването на невидим кораб?

https://www.youtube.com/watch?v=sLpEFPu03T4

# 502
  • Мнения: 1 440
След тежки облаци и дъжд, изведнъж се отваря небето и тънка сребриста нишка като лъч се спуска към земята. Тогава дискът на слънцето започва да свети с различни цветове и да се върти в кръг, а след това "пада" от небето към хоризонта. 

Мда, що за диск е било това, да се върти и "пада" от небето. Много ми прилича на друго познато и не по-малко загадъчно нещо, но от материалния свят. Кой знае....Отдавна не са се случвали такива чудеса, ще е интересно ако станем свидетели на подобно явление.Ама в наши дни, освен Страшния съд да дойде, друго едва ли Simple Smile Simple Smile

# 503
  • Мнения: X
Нямам понятие... Ето тук и автентични снимки от пресата по това време в първия клип. Все пак е наблюдавано от стотици хора, не е пълна измислица.
https://www.forumnauka.bg/topic/16455-%D1%87%D1%83%D0%B4%D0%BE%D … 0%B8%D0%BC%D0%B0/

# 504
  • Мнения: 14 489
За Третото пророчество от Фатима има много спекулации. Доста хора не вярват,че е изнесено истинското предсказание. Смята се, че освен за атентата срещу папата, в него се говори за края на католическата църква.
Аз лично не вярвам, че във Фатима се е явила Богородица.Според мен е нещо друго, друг тип явление.
Има още едно явяване през 1962 г. май беше, в предградието Зейтун, Кайро.То е официално документирано, заснето и от телевизии, и е признато от Ватикана за истинско.
Странното и в двата случая е, че първото явяване е във градчето Фатима, кръстено така на любимата дъщеря на един турски султан. В Кайро пък, Богородица се появява над купола на християнската църква, но първият човек който вижда явлението, е мюсюлманин. Странно, нали? Как са свързани хора от друга религия с това и защо, ще остане загадка.

Оф като ги пишете така не се ли замисляте малко - какво прави турски султан в Португалия? Османските войски по море ли са стигнали до там?!?

# 505
  • Мнения: X
Добре е човек да се информира преди да офка
https://bg.m.wikipedia.org/wiki/%D0%9F%D0%BE%D1%80%D1%82%D1%83%D … D0%B9%D0%BD%D0%B8

# 506
  • Мнения: 14 489

Ъхъ, трябва

Цитат
Арабското си име дължи на една легенда от XII век, според която дъщерята на известен мавърски благородник, носеща името на дъщерята на пророка Мохамед, приема християнството от любов към рицар и бива погребана там.

https://bg.wikipedia.org/wiki/%D0%A4%D0%B0%D1%82%D0%B8%D0%BC%D0% … 1%80%D0%B0%D0%B4)

# 507
  • Мнения: X
Оф като ги пишете така не се ли замисляте малко - какво прави турски султан в Португалия? Османските войски по море ли са стигнали до там?!?
Ъхъ, ама аз ти обяснявам какво прави турски султан в Португалия и как е стигнал до там, а не чия дъщеря е Фатима. Чукча писатель...

# 508
  • Мадрид / София
  • Мнения: 5 991
За Третото пророчество от Фатима има много спекулации. Доста хора не вярват,че е изнесено истинското предсказание. Смята се, че освен за атентата срещу папата, в него се говори за края на католическата църква.
Аз лично не вярвам, че във Фатима се е явила Богородица.Според мен е нещо друго, друг тип явление.
Има още едно явяване през 1962 г. май беше, в предградието Зейтун, Кайро.То е официално документирано, заснето и от телевизии, и е признато от Ватикана за истинско.
Странното и в двата случая е, че първото явяване е във градчето Фатима, кръстено така на любимата дъщеря на един турски султан. В Кайро пък, Богородица се появява над купола на християнската църква, но първият човек който вижда явлението, е мюсюлманин. Странно, нали? Как са свързани хора от друга религия с това и защо, ще остане загадка.
Въпроса е, че не се е явила Богородица. Децата са били накарани насила в последствие да казват, че е Богородица. Била е светеща "фигура". Децата не са могли да обяснят точно какво са видяли. За разсекретяването на пророчеството от Ватикана го знам от писателя Хосе Мария Завала, който има книга за Пророчествата на Фатима и е имал достъп до документите във Ватикана. Той самия разказваше за децата и какво е  било така както то е видял в документите. Освен това се смята, че Светицата Фатима е отклонила ръката на Акджа и поради това папата е бил само ранен.
Във връзка с атентата срещу папата е имало една монахиня Майка Есперанса, която известно време преди това започва да кърви обилно. Имала е астигми (белези на ръцете и краката като от пироните при разпъването на Христос) и те са кървяли преди атентата.  Била е възвестявана за бъдещи събития. Идвали са при нея много поклонници. Същото се случва малко по-рано и с Отец Пио. Книгите са документални по документи пазени във Ватикана тъй като и трите случая са свързани с католическата църква.

# 509
  • Мнения: X
Някой ще даде ли работещ линк за видяното?

Общи условия

Активация на акаунт